Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Köfte Tarifleri


Geniş bir kaseye kıymayı alıyoruz. Üzerine yumurtayı kırıyoruz. Soğanı rendeliyoruz.
Eskişehir Köftesi Tarifi

Tuz ve karabiber serpiyoruz. İnce kıyılmış maydanozu ekliyoruz, köfte harcını yoğurmaya başlıyoruz. 
Eskişehir Köftesi Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

450 Gram Kıyma
1 Adet Yumurta
1 Adet Soğan
1 Tutam Maydanoz
Karabiber
Tuz
Servisi İçin:
Tırnak Pide
Domates Sos
Yoğurt
Tereyağı
Yeşil Biber
Domates
Karabiber
Sıvıyağ
Tuz

 
Hazırlanışı:
 

Geniş bir kaseye kıymayı alıyoruz. Üzerine yumurtayı kırıyoruz. Soğanı rendeliyoruz.

Tuz ve karabiber serpiyoruz. İnce kıyılmış maydanozu ekliyoruz, köfte harcını yoğurmaya başlıyoruz. Köfte harcını iyice yoğurduktan sonra kâsesine üzerine streç film kapatıyoruz. Buzdolabında yarım saat kadar dinlendiriyoruz.

Bu arada tırnak pideleri küp küp doğruyoruz. İsterseniz fırında isterseniz de teflon tavada ısıtıyoruz. Buzdolabında dinlendirdiğimiz köfte harcını çıkartıyoruz. Ceviz büyüklüğünde parçalar koparıyoruz. İnce olacak bir şekilde yuvarlıyoruz.

Hafiften üzerine bastırıyoruz. Izgara tavaya az sıvıyağ döküyoruz. Köftelerimizi alt üst çevirerek kızartıyoruz. Domates sosu küçük bir tavaya boşaltıyoruz. Tuz ve karabiber serpiyoruz. Kaynatıyoruz. Domatesleri yarım ay şeklinde doğururuz.

Tavada ısıttığımız pideleri servis tabağımıza alıyoruz. Pidelerin üzerine pişirdiğimiz domates sosunu gezdirerek döküyoruz. Domates sosunun üzerine çırpılmış yoğurdu gezdirerek döküyoruz. Yoğurdun üzerin de kızarttığımız köfteleri yerleştiriyoruz.

Domates ve biberleri de köfteleri kızarttığımız tavada kızartıyoruz. Köftelerin üzerine alıyoruz. Ayrı bir tavada da tereyağını eritiyoruz. Yemeğimizin üzerine gezdirerek döküyoruz. Hazırladığımız Eskişehir köftesini sıcak olarak servise hazırlıyoruz.

 


Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

eskişehir köftesi tarifi, oktay usta eskişehir köftesi tarifi, eskişehir köftesi tarifi oktay usta, köfte tarifi, sulu köfte tarifi, inegöl köfte tarifi, kadınbudu köfte tarifi, fırında köfte tarifi, köfte tarifi oktay usta, kuru köfte tarifi, ızgara köfte tarifi, yufkada şiş köfte, sulu köfte tarifi, kasap köfte tarifi, köfteli yemek tarifleri, rıza cumhur demir kimdir, köfteli patates, yemek sepeti, köfte yemek tarifleri, sulu köfte, naviye acaroğlu kimdir, naciye acaroğlu ve didi reklamı, köfteli iskender kebap tarifleri, kıymalı yemek tarifleri, kağıtta sebzeli köfte, yemek tarifleri köftesi, köfteli tarifler, yemek oyunları, resimli köfteli yemek tarifleri, inegöl köfte tarifi, ev yapımı köfte tarifi oktay usta, küre tv, oktay usta ve yeşil elma, rıza cumhur demir nerede, kolay yemek tarifleri, fırında köfte tarifi oktay usta, kuru köfte tarifi oktay usta, etli yemek tarifleri, pratik köfte tarifi, naciye acaroğlu nerede, pratik bayat ekmek köftesi, sulu köfte tarifi oktay usta, kadınbudu köfte tarifi oktay usta, inegöl köfte tarifi oktay usta, akçaabat köfte tarifi oktay usta, değişik yemek tarifleri, köfte tarifleri, fırında köfte tarifleri, rıza cumhur demir ve küçük ağa dizisi, köfte tarifleri oktay usta, inegöl köfte, resimli köfte tarifleri, kuru köfte tarifleri, sulu köfte, ızgara köfte tarifleri, yemek tarifleri

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker