close

Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Çorba Tarifleri


Yeşil mercimeği yıkayıp, tencereye alıyoruz. Su koyup, haşlıyoruz.
Nohutlu Semizotu Çorbası Tarifi

Yeşil mercimeğin kara suyu çıktıktan sonra suyunu boşaltıp, temiz su doldurup tekrar kaynatıyoruz. 
Nohutlu Semizotu Çorbası Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

1 Adet Soğan
2 Yemek Kaşığı Tereyağı
2 Diş Sarımsak
1 Kase Haşlanmış Nohut
1 Çay Bardağı Yeşil Mercimek
1 Yemek Kaşığı Biber Salçası
1 Yemek Kaşığı Domates Salçası
1 Demet Semizotu
2 Yemek Kaşığı Un
1 Su Bardağı Et Suyu
2 Yemek Kaşığı Nar Ekşisi
Tuz
Su

 
Hazırlanışı:
 

Yeşil mercimeği yıkayıp, tencereye alıyoruz. Su koyup, haşlıyoruz.

Yeşil mercimeğin kara suyu çıktıktan sonra suyunu boşaltıp, temiz su doldurup tekrar kaynatıyoruz. Yeşil mercimeğin olduğu tencereye pirinci de ekliyoruz. Haşlanmaya bırakıyoruz. Pirinç ve yeşil mercimeğin haşlanmasına yakın üzerine haşlanmış nohutu da ekliyoruz. Kaynatıyoruz.

Ayrı bir tarafta Nohutlu semizotu çorbamız için, soğanı küp küp doğruyoruz. Sarımsağı ince kıyıyoruz. Ayrı bir tencereye biraz sıvıyağ döküyoruz. Tereyağını da alıyoruz. Üzerine doğradığımız soğan ve sarımsağı alıyoruz.

Kavuruyoruz. Soğanın rengi pembeleştikten sonra üzerine unu ilave ediyoruz. Kavurmaya devam ediyoruz. Unun kokusu çıktıktan sonra domates ve biber salçasını ekliyoruz. Bir müddet kavuruyoruz. Ardından üzerine soğuk et suyunu ve soğuk suyu döküyoruz.

Karıştırarak kıvamını açıyoruz. Haşladığımız bakliyatları da üzerine boşaltıyoruz. Çorbanın kıvamına göre sıcak suyunu veriyoruz. Tuz serpiyoruz. Çorbamızı pişmeye bırakıyoruz. Çorbamız kaynayıp, kıvamını aldıktan sonra üzerine ince doğradığımız semizotu yapraklarını ilave ediyoruz.

1-2 dakika kaynattıktan sonra ocağın altını kapatıyoruz. Servis tabağımıza alıyoruz. Üzerine nar ekşisini dökerek servise hazırlıyoruz.

 


Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

nohutlu semizotu çorbası tarifi, oktay usta nohutlu semizotu çorbası tarifi, nohutlu semizotu çorbası tarifi oktay usta, semizotu çorbası tarifi, yoğurtlu semizotu çorbası, semizotu çorbası tarifleri, semizotu çorbasi tarif, semizotu çorbası yemek tarifi, semizotu çorba tarifi, semizotu çorbasi tarifi, çılgın sedat kimdir, yemek sepeti, yoğurt çorbası, semizotu çorbası tarif, yoğurtlu semizotu salatası, yoğurtlu semizotu çorbası tarifi, yoğurtlu semizotu çorbası tarifleri, semizotu çorbası tarif, semizotu sarımsak, semizotu zeytinyağı, değişik çorba tarifleri, yoğurtlu semizotu yemeği, çorba tarifleri, elbistan çorbası, kolay çorba tarifleri, çılgın sedat nerede, sebze çorbası, sebze yemekleri, çorba tarifleri oktay usta, resimli çorba tarifleri, ezogelin çorbası, yemek tarifleri, yayla çorbası, domates çorbası, çorbalar, pratik kolay çorba, şehriye çorbası, çılgın sedat ve eşi özlem hanım, kolay çorba tarifleri oktay usta, domates çorbası, yemek oyunları, kolay çorba tarifleri resimli, yayla çorbası tarifi, tavuklu semizotu, kolay yemek tarifleri, resimli çorba tarifleri, çorba tarifi, kolay çorba tarifi, çılgın sedat ve oğlu yağız, köfteli çorba tarifi, salata tarifleri, meze tarifleri, aperatif yemek tarifleri, yayla çorba tarifi, resimli çorba tarifi, çorba tarifi oktay usta, yoğurtlu soğuk çorba tarifi, soğuk çorba tarifi oktay usta

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker