Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Etli Yemek Tarifleri


Kuyruk yağını ve karışık sakatatı kuşbaşı şeklinde doğruyoruz. Kuzu kuşbaşını ve ciğerleri kuşbaşı şeklinde doğruyoruz.
   
Karışık Kebap Tarifi

 

Tahta çöp şişlere ciğer, kuzu kuşbaşı ve karışık sakatatı geçiriyoruz. Yağlanmış fırın tepsisine şişleri diziyoruz.

 
Karışık Kebap Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

300 Gram Kuzu Kuşbaşı
500 Gram Karışık Sakatat
Kuyruk Yağı
1 Adet Kırmızı Biber
3 Adet Köy Biberi
4 Adet Domates
1 Kase Arpacık Soğan
Karabiber
Kimyon
Tırnak Pide
Tuz
Pilavı İçin:
1 Adet Soğan
3 Su Bardağı İri Bulgur
2 Yemek Kaşığı Tereyağı
Zeytinyağı
Et Suyu
Tuz
Su

 
Hazırlanışı:
 

Kuyruk yağını ve karışık sakatatı kuşbaşı şeklinde doğruyoruz. Kuzu kuşbaşını ve ciğerleri kuşbaşı şeklinde doğruyoruz.

Tahta çöp şişlere ciğer, kuzu kuşbaşı ve karışık sakatatı geçiriyoruz. Yağlanmış fırın tepsisine şişleri diziyoruz. Ayrı bir tarafta da ayrı tahta çöp şişlere mantar ve arpacık soğanları da diziyoruz. Ayrı bir yağlanmış fırın tepsisine diziyoruz.

Önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında mantar ve etleri pişmeye bırakıyoruz. Diğer taraftan pilavımızı pişirmeye başlıyoruz. Soğanları küp küp doğruyoruz. Geniş ve yayvan bir tencereye biraz zeytinyağı döküyoruz. Üzerine doğradığımız soğanları alıyoruz. Kavuruyoruz. Soğanların rengi değiştikten sonra üzerine bulguru ilave ediyoruz.

Tereyağını da tencereye alıyoruz. Bulgur kavrulduktan sonra üzerine ilk önce et suyunu boşaltıyoruz. Ardından da pilavın kıvamına göre sıcak suyunu veriyoruz. Tuz serpiyoruz. Tencerenin kapağını kapatarak kısık ateşte pişmeye bırakıyoruz. Diğer taraftan biberlerin iç çekirdeklerini ayıklıyoruz.

İkiye kesip, az yağ da ızgara tavada kızartıyoruz. Kızarttığımız biberleri bir tabağa alıyoruz. Ardından domatesleri de 4 eşit parçaya kesiyoruz. Biberleri kızarttığımız tavada domatesleri de kızartıyoruz. Tırnak pideleri dörde kesiyoruz. Fırın tepsisine alıyoruz.

Önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında kızartıyoruz. Bu arada pişen bulgur pilavımızı geniş servis tabağımıza boşaltıyoruz. Fırında kızarttığımız pideleri de pilavın kenarlarına diziyoruz. Sotelediğimiz biber ve domatesleri de pidelerin üzerlerine yerleştiriyoruz.

Fırında kızarttığımız sakatat ve mantar şişlerini tabağımızın üzerine diziyoruz. Şişlerin üzerine kimyon serpiyoruz. Yemeğimizi sıcak olarak servise hazırlıyoruz.

 

Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

karışık kebap tarifi, oktay usta karışık kebap tarifi, karışık kebap oktay usta, pratik kebap tarifi, kolay kebap tarifi, yemek sepeti, ana yemek tarifleri, yemek tarifleri, etli yemek tarifleri, songül karlı kimdir, songül karlı nerede, songül karlı kiminle, hamur işi tarifleri, oktay usta ve songül karlı, etli yemek tarifleri oktay usta, songül karlı yeni albümü, karışık kebap yapılışı, karışık kebap nasıl yapılır, köfteli karışı kebap, şiş kebap tarifi, beyti kebap tarifi, adana kebabı tarifi, soğan kebabı tarifi, urfa kebap tarifi, kebap tarifleri, adana kebap tarifi oktay usta, pasta tarifleri, kurabiye tarifleri, oktay usta yemek tarifleri, oktay usta kebap tarifleri, iskender kebap tarifi, evde kebap tarifi, yufkada beyti kebap tarifi, kebap tarifi oktay usta, acılı adana kebap tarifi resimli, oktay usta ile yeşil elma, kebap nasıl yapılır, fırında kebap tarifi, çorba tarifleri, salata tarifleri, börek tarifleri

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker