Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Sebze Yemeği Tarifleri


Geniş bir tencereye su dolduruyoruz. Kaynayan suyun içerisine kara lahanaları sap kısımlarından tutarak daldırıyoruz.
Kara Lahana Sarması Tarifi

1-2 dakika kadar bu şekilde tutup, soğuk su dolu olan bir kaseye alıyoruz. Ardından da süzgece alarak suyunu süzdürüyoruz. 

Kara Lahana Sarması Tarifi

 
Malzeme Listesi
 

2 Su Bardağı Pirinç
1 Bağ Karalahana
150 Gram Kıyma
1 Adet Soğan
1 Yemek Kaşığı Domates Salçası
Sıvıyağ
Karabiber
Nane
Sumak
Tuz

 
Hazırlanışı:
 

Geniş bir tencereye su dolduruyoruz. Kaynayan suyun içerisine kara lahanaları sap kısımlarından tutarak daldırıyoruz.

1-2 dakika kadar bu şekilde tutup, soğuk su dolu olan bir kaseye alıyoruz. Ardından da süzgece alarak suyunu süzdürüyoruz. Ayrı bir tarafta kara lahana sarması için iç harcımızı hazırlamaya başlıyoruz.

Geniş bir tavaya biraz sıvıyağ döküyoruz. Küp küp doğradığımız soğanları tavaya alıyoruz. Kavuruyoruz. Soğanların rengi değiştikten sonra üzerine kıymayı alıyoruz. Kavurmaya devam ediyoruz.

Kıymada kavrulduktan sonra üzerine salçayı ekliyoruz. 1-2 dakika daha kavuruyoruz. Ardından yıkayıp, suyunu süzdürdüğümüz pirinçleri de tavaya boşaltıyoruz. Tuz, karabiber, sumak ve naneyi d serpiyoruz.

Karıştırıyoruz. Yarım su bardağı kadar su döküyoruz. Bir müddet daha kavurduktan sonra ocağın altını kapatıyoruz. İç harcı soğumaya bırakıyoruz. Suyu süzülen kara lahanaları tezgaha alıyoruz. Büyüklüklerine göre 4 parçaya kesebilirsiniz.

İsterseniz 2’ye de kesebilirsiniz. Daha sonra kara lahananın uç kısmına iç harcımızdan tatlı kaşığıyla alarak yerleştiriyoruz. Kara lahanaları sarıyoruz. Geniş ve yayvan tenceremizin zeminine kara lahana yapraklarından birkaç tane seriyoruz.

Ardından da sardığımız kara lahanaları muntazam bir şekilde diziyoruz. Son olarak kara lahana sarmalarının üzerine biraz tuz serpiyoruz. Biraz da sıvıyağ gezdirerek döküyoruz.

Sarmaların kenarından görünecek şekilde de su ekliyoruz. Tencerenin kapağını kapatarak kısık ateşte pişmeye bırakıyoruz. Kara lahana sarmalarının arada su miktarını kontrol ediyoruz. Pişme kıvamına göre sıcak su ekliyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

kara lahana sarması tarifi, oktay usta kara lahana sarması tarifi, kara lahana sarması tarifi oktay usta, etli karalahana sarması, kara lahana sarması içi, kara lahana sarması nasıl yapılır, kara lahana dolması yapılışı, kara lahana sarması tarifi oktay usta, kara lahana sarması yapılışı, kara lahana çorbası tarifi, zeytinyağlı karalahana sarması tarifi, kekikli fırında sebze, karalahana sarması oktay usta, sizden gelen yemek tarifleri, etli lahana sarması tarifi oktay usta, zeytinyağlı tarifler, egenin zeytinyağlı yemekleri, zeytinyağlı yemekler tarifleri, zeytinyağlı yemekler, zeytinyağlı tarifleri, tarifler pasta, zeytinyağlı hamur işleri, zeytinyağlı taze fasulye, mezeler, yemek sepeti, zeytinyağlı yemekler neden ısıtılmaz, sebzeli tavuk sarma, zeytinyağlı yemekler oktay usta, salatalar, zeytinyağlı taze fasulye, zeytinyağlı barbunya, zeytinyağlı yemekler tarihi, oktay usta, sebze yemekleri, zeytinyağlı yemek tarifleri, meze tarifleri, sebze yemekleri, tavuk yemekleri, yemek oyunları, özel tarifler, zeytinyağlı fasulye, oktay usta, zeytinyağlı yemek tarifleri oktay usta, pratik sebze yemekleri, tavuk yemekleri, diyet sebze yemekleri, peynirli sarma poğaça, etli sebze yemekleri, resimli sebze yemekleri, özel gün yemek tarifleri, diyet yemekleri, sebze yemekleri oktay usta, kabak yemekleri, etli sebzeli güveç, etli sebze yemeği tarifleri, etli sebze yemekleri tarifi,etli sebze yemeği 4 kişilik resimli, etli yemekler, etli sebze yemekleri resimli, yemek tarifleri, etli sebze yemeği yemek

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker