close

Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Diyet Yemek Tarifleri


Portakalın kabuklarını iyice yıkıyoruz. Daha sonra muntazam bir şeklide kabuklarını soyuyoruz.
Diyet Portakal Kabuğu Reçeli Tarifi

Biz portakal reçelimizi kabuklarının kıvırarak hazırladık. Eğer isterseniz küp küp doğrayarak da hazırlayabilirsiniz. 

Diyet Portakal Kabuğu Reçeli Tarifi

 
Malzeme Listesi
 

2 Adet Portakal Kabuğu
2 Yemek Kaşığı Tatlandırıcı
1 Çay Bardağı Su

 
Hazırlanışı:
 

Portakalın kabuklarını iyice yıkıyoruz. Daha sonra muntazam bir şeklide kabuklarını soyuyoruz.

Biz portakal reçelimizi kabuklarının kıvırarak hazırladık. Eğer isterseniz küp küp doğrayarak da hazırlayabilirsiniz. Portakal kabuklarını ince bir şekilde kesiyoruz. Kıvırıp, kürdanla tutturuyoruz.

Daha sonra da tencereye alıyoruz. Portakal kabuklarının üzerini örtene kadar su döküyoruz. 5 dakika kadar kaynatıyoruz. Daha sonra suyunu boşaltıp, temiz su dolduruyoruz. Tekrar 5 dakika daha kaynatıyoruz.

Bu şekilde 3 defa tekrarlıyoruz. Böylece portakal kabuklarının acısı çıkmış olacaktır. Son olarak 1 çay bardağı su döküyoruz. Tatlandırıcıyı ekliyoruz. Kısık ateşte kaynamaya bırakıyoruz.

Kaynayıp, kıvamını alan diyet portakal kabuğu reçelinin altını kapatıyoruz. İlk sıcaklıkları çıktıktan sonra kavanozlara dolduruyoruz. Serin bir ortamda muhafaza ediyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

diyet portakal kabuğu reçeli tarifi, oktay usta diyet portakal kabuğu reçeli tarifi, ortakal kabuğu reçeli tarifi, portakal reçeli video, portakal kabuğu reçeli yemek tarifi, portakal kabuğu reçeli tarifi resimli, portakal kabuğu reçeli tarifi oktay usta, portakal kabuğu reçeli yemekleri, oktay ustanın portakal kabuğu reçeli, portakal kabuğu reçeli tarifleri, çilek reçeli, resimli portakal kabuğu reçeli, yemek sepeti, diyet yemek tarifleri, diyet yemek tarifleri ve kalorileri, pratik diyet yemek tarifleri, oktay usta diyet yemek tarifleri, diyet listesi, yemek oyunları, oktay usta ve yeşil elma, küre tv, diyet yemek tarifleri resimli, portakal kabuğu reçeli nasıl yapılır, diyet reçel tarifleri, şekersiz reçel tarifi, şekersiz vişne reçeli tarifi, pratik ayva reçeli, şekersiz vişne reçeli, oktay ustam, şekersiz reçel yapımı, pratik diyet yemek tarifleri, düşük kalorili yemek tarifleri, nefis diyet yemekleri, sizden gelen yemek tarifleri, düşük kalorili salata tarifleri, pratik diyet yemekleri, diyet yemek kalorili, oktay usta diyet yemek tarifleri, diyet portakal kabuğu reçeli tarifi oktay usta, ratik sebze yemekleri, şekersiz reçel nasıl yapılır, şekersiz reçel nasıl yapılır, diyet helva, şekersiz reçel tarifleri, doğal reçel yapımı, şekersiz reçel tarifi, şekersiz çilek reçeli yapımı, şekersiz tatlılar, reçel tarifleri, değişik reçel tarifleri, diyet yemekler, oktay ustadan diyet yemekleri, diyet yemekleri, diyet yemekler ve kalorileri, diyet listesi, diyet yemekler light, diyet yemekler nelerdir, resimli reçel tarifleri püf noktaları, elma reçeli, vişne reçeli, reçel yapımı, çilek reçel tarifleri, şeftali reçeli

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker