Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Tatlı Tarifleri


Geniş ve yayvan bir çelik tencereye tereyağını alıyoruz. Biraz da sıvıyağ döküyoruz.
Peynirli İrmik Helvası Tarifi

Tahta kaşıkla sürekli karıştırarak kavuruyoruz. Ayrı bir tencereye de suyu, sütü ve şekeri boşaltıyoruz. 
Peynirli İrmik Helvası Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

3 Su Bardağı İrmik
2 Su Bardağı Süt
2 Su Bardağı Su
125 Gram Tereyağı
250 Gram Dil Peyniri
Üzeri İçin:
Yeşil Fıstık

 
Hazırlanışı:
 

Geniş ve yayvan bir çelik tencereye tereyağını alıyoruz. Üzerine de irmiği boşaltıyoruz.

Tahta kaşıkla sürekli karıştırarak kavuruyoruz. Ayrı bir tencereye de suyu, sütü ve şekeri boşaltıyoruz. Ocağa alıyoruz. Kaynamaya bırakıyoruz. İrmikler kavrulduktan sonra üzerine şerbetimizi boşaltıyoruz.

Boşaltırken, buharının elimize ve yüzümüze gelmemesine dikkat ediyoruz. Şerbeti boşalttıktan sonra dil peynirlerini de tencereye alıyoruz. Ocağın altını kısıyoruz. Tencerenin kapağını bir müddet kapatıp, şerbetini çekmeye bırakıyoruz.

Peynirli irmik helvamız şerbetini çektikten sonra iyice karıştırıyoruz. Ocağın altını kapatıyoruz. Hazırladığımız peynirli irmik helvamızı bir müddet dinlendirdikten sonra üzerine yeşil fıstık serperek servise hazırlıyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasil bulurum
 

peynirli irmik helvası tarifi, oktay usta peynirli irmik helvası tarifi, peynirli irmik helvası tarifi oktay usta, peynirli irmik helvası tarifi oktay usta, peynirli irmik helvası tarifi resimli, irmik helvasi tarifleri, peynirli irmik helvası oktay usta, peynirli irmik helvası yapılışı, peynirli irmik helvasi, peynirli irmik helvası yemek tarifi, tatlı tarifleri, antep peynirli irmik helvası tarifi, irmik helvasi resimli, irmik helvasi yapımı, pratik irmik helvasi, vennal sevindi nerede, peynirli irmik helvasi, irmik helvası süt, irmik helvasının malzemeleri, helva tarifleri resimli, oktay usta ve yeşil elma, küre tv, yemek sepeti, oktay usta helva tarifi, tatlılar ve tarifleri, pratik tatlı tarifleri, kolay irmik helvası tarifi, un helva tarifleri, fırında helva, un helva tarifi oktay usta, un helvası tarifleri oktay usta, nevval sevindi kimdir, irmik helvası tarifi, irmik tatlısı tarifi, yusuf izzettin konuk nerede, yemek oyunları, irmik helvasi tarifi, irmik helvasi resimli, kolay irmik helvasi, güzel irmik helvasi tarifleri, sütlü irmik tatlısı, nevval sevindi ve yeni kitabı, yusuf izzettin konuk kimdir, yusuf iizettin konuk ve kandil sohbeti, sütlü irmik tatlısı oktay usta, oktay usta sütlü irmik helvası,kolay helva tarifleri, pudra şekerli helva tarifleri, irmik helva tarifleri, oktay usta helva tarifleri, peynirli helva tarifleri, resimli helva tarifleri, oktay usta un helva tarifleri, irmik helvası, sütlü irmik tatlısı tarifi, helva tarifleri

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker