Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Tavuklu Yemek Tarifleri


Havuç ve kabakların kabuklarını soyup, ayrı ayrı tabaklara rendeliyoruz.
Sebzeli Beğendili Tavuk Tarifi

İki ayrı tavaya biraz zeytinyağını döküyoruz. Tavalara rendelediğimiz kabak ve havuçları ilave ediyoruz. 
Sebzeli Beğendili Tavuk Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

3 Adet Domates
500 Gram Tavuk But
2 Adet Kırmızı Biber
1 Kase Mantar
1 Yemek Kaşığı Domates Salçası
5 Adet Yeşil Biber
1 Tutam Taze Kekik
Zeytinyağı
Karabiber
Tuz
Beğendisi İçin:
3 Adet Kabak
3 Adet Havuç
2 Su Bardağı Süt
2 Yemek Kaşığı Tereyağı
3 Yemek Kaşığı Un
150 Gram Kaşar Peyniri
Karabiber
Muskat Rendesi
Tuz

 
Hazırlanışı:
 

Havuç ve kabakların kabuklarını soyup, ayrı ayrı tabaklara rendeliyoruz.

İki ayrı tavaya biraz zeytinyağını döküyoruz. Tavalara rendelediğimiz kabak ve havuçları ilave ediyoruz. Karıştırarak kavuruyoruz. Havuç ve kabaklar suyunu bırakıp çektikten sonra ikisini bir tavada birleştiriyoruz.

Kavurmaya devam ediyoruz. Sebzeler sotelendikten sonra ocağın altını kapatıyoruz. Soğumaya bırakıyoruz. Ayrı bir tarafta mantarları doğruyoruz. Kırmızı ve yeşil biberlerin iç çekirdeklerini ayıklıyoruz. Doğruyoruz.

Domatesin de kabuklarını soyup, küp küp doğruyoruz. Tavuk etlerini kuşbaşı şeklinde doğruyoruz. Geniş ve yayvan bir tencereye biraz sıvıyağ döküyoruz. Doğradığımız tavuk etlerini tencereye alıyoruz. Kavuruyoruz.

Tavuk etleri kavrulduktan sonra üzerine mantarları ekliyoruz. Kavurmaya devam ediyoruz. Mantarlar suyunu bırakıp çektikten sonra üzerine doğradığımız biberleri ilave ediyoruz. Kavuruyoruz. Domates salçasını ve doğradığımız domatesleri de ekliyoruz.

Kavuruyoruz. Biraz sıcak su döküyoruz. Tencerenin kapağını kapatarak pişmeye bırakıyoruz. Tavuklu harç pişmesine yakın üzerine tuz ve karabiber serpiyoruz. İnce doğranmış taze kekik serpiyoruz. Karıştırıyoruz.

Diğer taraftan beğendimizi hazırlamaya başlıyoruz. Ayrı bir geniş ve yayvan bir tencereye tereyağı ve sıvıyağını alıyoruz. Unu ilave ediyoruz. Kavuruyoruz. Unun kokusu çıktıktan sonra üzerine kavurduğumuz havuç ve kabakları ekliyoruz. Karıştırıyoruz.

Sütü ekliyoruz. Muskat rendeliyoruz. Değirmenden tuz ve karabiber serpiyoruz. Karıştırıyoruz. Beğendi kıvamını aldıktan sonra üzerine kaşar peyniri rendesini ekliyoruz. Karıştırıyoruz.

Pişen beğendiyi servis tabağımıza boşaltıyoruz. Ortasını çukurlaştırıyoruz. Beğendinin ortasına pişirdiğimiz tavuk soteyi boşaltıyoruz. Sebzeli beğendili tavuk tarifimizi sıcak olarak servise hazırlıyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasil bulurum
 

sebze beğendili tavuk tarifi, oktay usta sebze beğendili tavuk tarifi, sebze beğendili tavuk tarifi oktay usta, fırında sebzeli tavuk tarifi, fırında sebzeli tavuk tarifi oktay usta, fırında beğendili tavuk tarifi, beğendi nasıl yapılır, sebzeli tavuk yemekleri, sebzeli tavuk yapılışı, fırında sebzeli tavuk yemekleri, yusuf izzettin konuk nerede, tavuklu yemek tarifleri, sebzeli tavuk tarifleri, güveçte sebzeli tavuk, güveç tarifleri, çorba tarifleri, salata tarifleri, sebzeli tavuk tarif, grup tillo kimdir, sebzeli tavuk tarifi, değişik tavuk yemekleri, ana yemek tarifleri, oktay usta ve yeşil elma, küre tv, tavuk yemekleri tarifi resimli, sebzeli tavuk yemekleri oktay usta, davet yemekleri resimli, yemek oyunları, tavuklu yemek tarifleri resimli, tavuk yemekleri oktay usta, fırında tavuk yemekleri tarifi, tavuk yemekleri tarifi oktay usta, kolay tavuk yemekleri, grup tillo nerede, nevval sevindi nerede, yusuf izzettin konuk kimdir, yemek tarifleri, fırında tavuk, yemek sepeti, ramazan yemekleri oktay usta, sebzeli tavuk büryan, tavuk yemekleri tarifi, sebze yemekleri tarifi, oktay usta yemek tarifleri, pratik tavuk yemekleri tarifi, bütün tavuk yemekleri tarifi, nevval sevindi ve yeni kitabı, fırında tavuk yemekleri tarifi, tavuk yemekleri tarifi resimli, nevval sevindi kimdir, soslu tavuk yemekleri tarifi, basit tavuk yemekleri tarifi, özel tarifler, özel gün yemek tarifleri

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker