close

Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Zeytinyağlı Tarifleri


Enginarları geniş ve yayvan bir tencereye diziyoruz. Üzerine zeytinyağını gezdirerek döküyoruz.
Sebze Püreli Zeytinyağlı Enginar Tarifi

Üzerini örtecek kadar su döküyoruz. Limonun suyunu sıkıp, üzerine döküyoruz. Tuz serpiyoruz. 
Sebze Püreli Zeytinyağlı Enginar Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

1 Kase Arpacık Soğan
7 Adet Enginar
Zeytinyağı
Limon Suyu
Tuz
Su
İç Dolgusu İçin:
2 Adet Havuç
1 Adet Patates
1 Kase Bezelye
1 Tutam Dereotu

 
Hazırlanışı:
 

Enginarları geniş ve yayvan bir tencereye diziyoruz. Üzerine zeytinyağını gezdirerek döküyoruz.

Üzerini örtecek kadar su döküyoruz. Limonun suyunu sıkıp, üzerine döküyoruz. Tuz serpiyoruz. Arpacık soğanları da tencereye atıyoruz. Tencerenin kapağını kapatarak kısık ateşte pişmeye bırakıyoruz.

Diğer taraftan ayrı bir tencereye su doldurup, kaynatıyoruz. Su kaynadıktan sonra üzerine tuz serpiyoruz. Ardından ayıkladığımız taze bezelyeleri alıyoruz. Haşlanmaya bırakıyoruz. Ayrı bir tarafta da patates ve havucun kabuklarını soyup, küp küp doğruyoruz.

Ayrı bir tencereye alıyoruz. Üzerini 2 -3 parmak geçecek şekilde su dolduruyoruz. Suyunu çekene kadar pişiriyoruz. Patates ve havuç suyunu çekip, piştikten sonra el blendırıyla iyice eziyoruz. Püre haline getiriyoruz.

Bu arada pişen enginarları servis tabağımıza alıyoruz. Sebze püresini şanti torbasına dolduruyoruz. Şanti torbasının uç kısmına düz bir unu takıyoruz.

Enginarların üzerine şekilli bir şekilde sıkıyoruz. Pürenin üzerine de haşladığımız bezelyelerden serpiştiriyoruz. Dereotu yapraklarıyla süsleyerek servise hazırlıyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasil bulurum
 

sebze püreli zeytinyağlı enginar tarifi, oktay usta sebze püreli zeytinyağlı enginar tarifi, enginar yemekleri, zeytinyağlı yemek tarifleri, zeytinyağlılar, zeytinyağlı tarifler, değişik yemek tarifleri, sebze yemek tarifleri, sebze yemekler, salata tarifleri, salatalar, mezeler, kolay zeytinyağlılar, sarma tarifi, garnitürlü enginar, yemek sepeti, zeytinyağlı tarifler, mezeler, zeytinyağlı yemekler neden ısıtılmaz, zeytinyağlı yemekler oktay usta, salatalar, zeytinyağlı taze fasulye, zeytinyağlı barbunya, zeytinyağlı yemekler tarihi, aslı kökçe kimdir, murat balkan nerede, oktay usta, zeytinyağlı yemekler oktay usta, oktay usta zeytinyağlı yemek tarifleri, murat balkan kimdir, yemek oyunları, zeytinyağlı bamya yemeği oktay usta, zeytinyağlı pırasa yemeği oktay usta, zeytinyağlı patlıcan yemeği oktay usta, zeytinyağlı kabak yemeği oktay usta, zeytinyağlı brokoli yemeği oktay usta, sebze yemekleri ve oktay usta, meze tarifleri, sebze yemekleri, tavuk yemekleri, aslı kökçe ve son albümü, zeytinyağlı yemekler tarifi, zeytinyağlı fasulye, oktay usta, zeytinyağlı yemek tarifleri oktay usta, murat balkan ve tv programı, özel tarifler, özel gün yemek tarifleri, özel yemek tarifleri, zeytinyağlı yemek tarifleri video, değişik yemek tarifleri, kolay yemek tarifleri, pratik zeytinyağlı yemek tarifleri

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker