Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Zeytinyağlı Tarifleri


Zeytinyağlı yaprak sarma tarifimiz için pirincimizi yıkayıp, suyunu süzdürüyoruz. Geniş bir kaseye alıyoruz.
Zeytinyağlı Yaprak Sarma Tarifi

Üzerini örtecek şekilde ılık su dolduruyoruz. Tencereye su dolduruyoruz. Su kaynadıktan sonra tuz serpiyoruz. 

Zeytinyağlı Yaprak Sarma Tarifi

 
Malzeme Listesi
 

Asma Yaprağı
1 Adet Soğan
2 Su Bardağı Pirinç
1 Yemek Kaşığı Biber Salçası
Yarım Limon Suyu
1 Tatlı Kaşığı Nane
1 Tatlı Kaşığı Reyhan
1 Çay Kaşığı Karabiber
1 Çay Kaşığı Kimyon
Zeytinyağı
Tuz
Su

 
Hazırlanışı:
 

Zeytinyağlı yaprak sarma tarifimiz için pirincimizi yıkayıp, suyunu süzdürüyoruz. Geniş bir kaseye alıyoruz.

Üzerini örtecek şekilde ılık su dolduruyoruz. Tencereye su dolduruyoruz. Su kaynadıktan sonra tuz serpiyoruz. Kaynayan suya asma yapraklarını alıyoruz. Yumuşayana kadar haşlıyoruz. Bu arada zeytinyağlı yaprak sarma tarifimizin iç harcını hazırlamaya başlıyoruz.

Soğanları küp küp doğruyoruz. Geniş bir tavaya zeytinyağı döküyoruz. Yağ kızdıktan sonra üzerine doğradığımız soğanları alıyoruz. Karıştırarak kavuruyoruz. Soğanlar pembeleştikten sonra salçayı alıyoruz. Kavuruyoruz.

Ardından ılık suda beklettiğimiz pirincin suyunu süzdürüp, tavaya boşaltıyoruz. Tuz, karabiber, reyhan, kimyon ve nane serpiyoruz. Karıştırıyoruz. Bir müddet kavuruyoruz. Ardından ocağın altını kapatıyoruz.

Soğumaya bırakıyoruz. Yaprakları dizeceğimiz tencerenin zeminine yırtık olan yapraklardan yerleştiriyoruz. Tezgaha yapraklardan tek tek alıyoruz. Yaprağın içine 1 tatlı kaşığı harçtan yerleştiriyoruz.

Kenarlardaki yaprakları iç harcın üzerin kapatıyoruz. Rulo şeklinde sarıyoruz. Tüm yaprakları aynı şekilde hazırlıyoruz. Sardığımız yaprakları tenceremize dik duracak muntazam bir şekilde diziyoruz. Yapraklarımızın üzerine tuz serpiyoruz.

Zeytinyağını gezdirerek döküyoruz. Yaprakların yarısına kadar da su ilave ediyoruz. Son olarak da yarım limonun suyunu sıkıp, üzerine gezdirerek döküyoruz. Tencerenin kapağını kapatarak kısık ateşte pişmeye bırakıyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

zeytinyağlı yaprak sarma tarifi, oktay usta zeytinyağlı yaprak sarma tarifi, zeytinyağlı yaprak sarma tarifi oktay usta, zeytinyağlı yaprak sarma içi nasıl hazırlanır, zeytinyağlı yaprak sarma oktay usta, zeytinyağlı yaprak sarma malzemeleri, zeytinyağlı yaprak sarma tarifleri, pratik pasta tarifleri, kolay zeytinyağlı tarifler, pratik yemek tarifleri oktay usta, makarna tarifleri, çorba tarifleri, pratik yemek tarifleri videolu, yemek tarifi, pratik yemek tarifleri kitabı, kolay ve pratik yemek tarifleri, zeytinyağlı yaprak sarma nasıl yapılır, etli yaprak sarma, bebek zeytinyağlı yaprak sarma zeytinyağlı tarifleri, meze tarifleri, sizden gelen yemek tarifleri, yemek oyunları, pratik yemek tarifleri, zeytinyağlı yemekleri, salata tarifleri, yemek tarifleri, zeytinyağlı kereviz tarifleri, zeytinyağlı pırasa tarifleri, pratik zeytinyağlı yemekler, zeytinyağlı taze fasulye, özel zeytinyağlı yemek tarifleri, meze tarifleri, sebze yemekleri, tavuk yemekleri, zeytinyağlı fasulye, oktay usta, zeytinyağlı yemek tarifleri oktay usta, zeytinyağlı yemek tarifleri video, pratik sebze yemekleri, tavuk yemekleri, değişik yemek tarifleri, oktay usta ve zeytinyağlı tarifleri, özel tarifler, diyet sebze yemekleri, etli sebze yemekleri, resimli sebze yemekleri, diyet yemekleri, sebze yemekleri oktay usta, kabak yemekleri, oktay usta ve yeşil elma, küre tv

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker