close

Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Ana Yemek Tarifleri


Tavuk etlerini küp küp doğruyoruz. Domateslerin kabuklarını soyup, küp küp doğruyoruz.
Güveçte Hamurlu Tavuk Tarifi

Köy biberlerinin de iç çekirdeklerini ayıklayıp, doğruyoruz. Sarımsağı ince kıyıyoruz. 
Güveçte Hamurlu Tavuk Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

2 Adet Soğan
500 Gram Tavuk Eti
5 Adet Köy Biberi
5 Adet Domates
5 Diş Sarımsak
Zeytinyağı
Karabiber
Tuz
Üzeri İçin:
Milföy Hamuru
Yumurta Sarısı
Susam

 
Hazırlanışı:
 

Tavuk etlerini küp küp doğruyoruz. Domateslerin kabuklarını soyup, küp küp doğruyoruz.

Köy biberlerinin de iç çekirdeklerini ayıklayıp, doğruyoruz. Sarımsağı ince kıyıyoruz. Soğanları da iri parçalı küpler halinde doğruyoruz. Tavaya biraz zeytinyağı döküyoruz. Üzerine doğradığımız tavuk etlerini alıyoruz.

Kavuruyoruz. Tavuk etleri kavrulduktan sonra soğan ve sarımsağı ekliyoruz. Kavuruyoruz. Soğanların da rengi değiştikten sonra üzerine biberleri ve domatesleri ekliyoruz. Pişmeye bırakıyoruz. Yarı kıvamda pişiriyoruz.

Tavuklu harç yarı kıvamda piştikten sonra üzerine değirmenden tuz ve karabiber kırıyoruz. Ocağın altını kapatıyoruz. Porsiyonluk güveç kalıplarına tavuklu harcımızı paylaştırarak dolduruyoruz. 10 adet güveç çıkacaktır.

Tavuklu harcın üzerlerine biberiye yaprakları koyuyoruz. Her güvecin üzerine de birer adet milföy hamuru yerleştiriyoruz. Milföyler yemeğin sıcaklığıyla yumuşadıktan sonra güvecin etrafına sarıyoruz.

Ardından üzerine fırça ile yumurta sarısı sürüyoruz. Susam serpiyoruz. Önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında pişmeye bırakıyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasil bulurum
 

güveçte hamurlu tavuk tarifi, oktay usta güveçte hamurlu tavuk tarifi, güveçte hamurlu tavuk tarifi oktay usta, tavuk yemekleri, tavuk yemek tarifleri, ana yemek tarifleri, kolay yemek tarifleri, ipek tenolcay kimdir, yemek sepeti, oktay usta ve yeşil elma, küre tv, özel tarifler, özel gün yemek tarifleri, özel yemek tarifleri, oktay usta ve ana yemek tarifleri, güveç yemek tarifleri, güveç tarifleri, güveç tarifi, sebzeli güveç tarifi, sebze yemekleri, tavuklu yemekler, kolay yemek tarifleri, tavuklu güveç, tavuklu börek, milföylü yemek tarifleri, tavuk yemek tarifi, tavuklu yemek tarifi, ana yemek tarifi, pratik ana yemek tarifi, yemek oyunları, kolay güveç yemeği, pratik güveç yemekleri, kolay tavuk yemekleri, ipek tenolcay nerede, kolay ana yemek, aperatif yemek tarifleri, kolay yemek tarifi, salatalar, meze tarifleri, çorba tarifleri, hamurlu yemek tarifleri, hamur işi tarifleri, tatlı tarifleri, oktay usta ve ana yemek tarifleri, kolay çorba tarifi, sebze yemek tarifleri

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker