close

Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Zeytinyağlı Tarifleri


Domateslerin kabuklarını soyup, küp küp doğruyoruz.
Zeytinyağlı Kabak Tarifi

Kabak ve havuçların kabuklarını tırtıklı bıçakla soyuyoruz. Havuçları halka halka doğruyoruz. 
Zeytinyağlı Kabak Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

1 Adet Soğan
3 Adet Kabak
3 Diş Sarımsak
3 Adet Havuç
2 Adet Domates
1 Tutam Dereotu
Zeytinyağı
Şeker
Tuz

 
Hazırlanışı:
 

Domateslerin kabuklarını soyup, küp küp doğruyoruz.

Kabak ve havuçların kabuklarını tırtıklı bıçakla soyuyoruz. Havuçları halka halka doğruyoruz. Kabakların da orta kısmını oyacakla çıkartıyoruz. Kabakları da halka halka doğruyoruz. Sarımsakları doğruyoruz.

Soğanları halka halka doğruyoruz. Geniş ve yayvan bir tencereye dilimlediğimiz soğanları diziyoruz. Sarımsakları da serpiştiriyoruz. Ardından sırayla havuç dilimlerini diziyoruz. Doğradığımız domatesleri de üzerine yerleştiriyoruz.

Ardından üzerine de kabak dilimlerini diziyoruz. Bu şekilde aynı sırayla kat diziyoruz. Malzemelerimiz bittikten sonra üzerine zeytinyağını gezdirerek döküyoruz. Tuz ve şeker serpiyoruz.

Biraz da su döküyoruz. Tencerenin kapağını kapatarak kısık ateşte pişmeye bırakıyoruz. Yemeğimizi servis ederken üzerine ince kıyılmış dereotu serpiyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasil bulurum
 

zeytinyağlı kabak tarifi, oktay usta zeytinyağlı kabak tarifi, zeytinyağlı kabak tarifi oktay usta, zeytinyağlı yemek tarifleri, zeytinyağılı tarifler, değişik yemek tarifleri, kolay yemek tarifleri, oktay usta ve yeşil elma, aytuğ kolankaya kimdir, kolay zeytinyağlı tarifleri, sebze tarifleri, sebze yemek tarifleri, ana yemek tarifleri, aytuğ kolankaya nerede, nilüfer batur kimdir, nilüfer batur nere yemek tarifleri, yemek oyunları, meze tarifleri, pratik yemek tarifleri, zeytinyağlı yemekleri, salata tarifleri, yemek tarifleri, özel tarifler, zeytinyağlı yemek tarifleri, özel gün yemek tarifleri, zeytinyağlı kereviz tarifleri, zeytinyağlı pırasa tarifleri, özel yemek tarifleri ve oktay usta, yemek sepeti, küre tv, zeytinyağlı taze fasulye, özel yemek tarifleri, yemek yemekleri, zeytinyağlı dergisi, oktay usta ve zeytinyağlılar, tarif yemekleri, zeytinyağlı yemek tarifleri, zeytinyağlı yemekler, doktorum zeytinyağlı sebze yemekleri, sebze yemekleri, zeytinyağlı yemekler oktay usta

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker