Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Pilav Tarifleri


İlk önce pilavımız için, patlıcanların kabuklarını alacalı soyuyoruz. Küçük küpler halinde doğruyoruz.
Tavuklu Patlıcanlı Pilav Tarifi

Üzerine yumurtayı kırıyoruz. Soğanı rendeliyoruz. İnce kıyılmış maydanoz ekliyoruz. Tzu ve karabiber serpiyoruz. 
Tavuklu Patlıcanlı Pilav Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

3 Adet Tavuk But
4 Adet Yeşil Biber
3 Adet Domates
2 Diş Sarımsak
Sıvıyağ
Karabiber
Tuz
Pilavı İçin:
2 Yemek Kaşığı Tereyağı
3 Su Bardağı Pirinç
2 Adet Patlıcan
2 Adet Kırmızı Biber
Tuz
Su

 
Hazırlanışı:
 

İlk önce pilavımız için, patlıcanların kabuklarını alacalı soyuyoruz. Küçük küpler halinde doğruyoruz.

Kırmızı biberlerinde iç çekirdeklerini ayıklayıp, küçük küpler halinde doğruyoruz. Tencereye bolca sıvıyağ döküyoruz. Yağ kızdıktan sonra ilk önce patlıcanları tencereye alıyoruz. Kızartıyoruz. Kızarttığımız patlıcanları bir tabağa alıyoruz.

Ardından da kırmızı biberleri kızartıyoruz. Kızarttığımız biberleri de bir tabağa alıyoruz. Daha sonra pilavımızı pişirmeye başlıyoruz. Geniş ve yayvan bir tencereye tereyağını alıyoruz. Üzerine yıkayıp, suyunu süzdürdüğümüz pirinçleri ekliyoruz.

Tahta kaşıkla karıştırarak pirinçleri kavuruyoruz. Tuz serpiyoruz. Pirinçler kavrulduktan sonra üzerine pilavın kıvamına göre sıcak su ilave ediyoruz. Tencerenin kapağını kapatarak kısık ateşte pişmeye bırakıyoruz.

Bu arada tavuk butu da kemiklerinden ayırıp, küp küp doğruyoruz. Ayrı bir tencereye biraz sıvıyağ döküyoruz. Tavuk etlerini kavurmaya başlıyoruz. Ayrı bir tarafta da domatesin kabuklarını soyup, küp küp doğruyoruz.

Yeşil biberin de çekirdeklerini ayıklayıp, ince ince doğruyoruz. Sarımsağı ince kıyıyoruz. Tavuklar kavrulurken sarımsakları da ekliyoruz. Tavuklar suyunu bırakıp, çektikten sonra üzerine biberleri ilave ediyoruz. Kavuruyoruz.

Biberler de kavrulduktan sonra üzerine domatesleri ilave ediyoruz. Pişmeye bırakıyoruz. Tavuk sotemizin pişmesine yakın tuz ve karabiber serpiyoruz. Bu arada pişen pilavımızın altını kapatıyoruz.

Dinlenmeye bırakıyoruz. Pilavımız dinlendikten sonra üzerine kızarttığımız kırmızı biber ve patlıcanları ilave ediyoruz. Karıştırıyoruz.

Servis tabağımızın zeminine pilavımızı boşaltıyoruz. Üzerine de pişen tavuk sotemizi döküyoruz. Tavuklu patlıcanlı pilavımızı servise hazırlıyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasil bulurum
 

tavuklu patlıcanlı pilav tarifi, oktay usta tavuklu patlıcanlı pilav tarifi, tavuklu patlıcanlı pilav tarifi oktay usta, pilav tarifleri, pirinç pilav tarifleri, salata tarifleri, pilav tarifi, pilav tarifleri oktay usta, resimli pilav tarifleri, şehriyeli pilav tarifleri, oktay usta değişik pilav tarifleri, değişik pilav tarifleri, şehriyeli pilav tarifi, pilav tarifleri, pilav tarifi oktay usta, nohutlu pilav tarifi, ertuğrul erkişi nerede, kuru fasulye tarifi, şehriyeli pilav tarifi oktay usta, şehriyeli pilav tarifi oktay usta, resimli pilav tarifleri, kolay pilav tarifleri, yemek sepeti, lezzetli pilav tarifleri, tavuklu pilav, ilginç pilav tarifleri, sebzeli pilav tarifleri, sade pilav, pratik bulgur pilavı tarifi, pratik pirinç pilavı tarifi, pirinç pilav tarifleri, arpa şehriyeli pilav tarifi, uğur murathan nerede, yemek oyunları, tel şehriyeli pilav tarifi, tel şehriyeli pilav tarifi oktay usta, pilav tarifleri, şehriye pilavı, şehriyeli bulgur pilav tarifi, resimli pilav tarifleri, lezzetli pilav tarifleri, pratik pilav tarifleri, sebzeli pilav tarifleri, güzel pilav tarifleri, kolay pilavlar, öğrenci yemek tarifleri, özel tarifler, özel yemek tarifleri, özel gün yemek tarifleri

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker