Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Köfte Tarifleri


Köfteli ali nazik tarifimizi hazırlamaya patlıcanları közleyerek başlıyoruz.
Köfteli Ali Nazik Tarifi

Patlıcanları köz tavasına alıyoruz. Alt üst çevirerek közlüyoruz. Közlediğimiz patlıcanları bir tabağa alıyoruz. 
Köfteli Ali Nazik Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

7 Adet Patlıcan
1 Kase Yoğurt
Köftesi İçin:
1 Adet Yumurta
400 Gram Kıyma
1 Adet Soğan
1 Tutam Maydanoz
Karabiber
Galeta Unu
Tuz
Üzeri İçin:
Zeytinyağı
Maydanoz
Toz Kırmızı Biber
2 Yemek Tereyağı

 
Hazırlanışı:
 

Köfteli ali nazik tarifimizi hazırlamaya patlıcanları közleyerek başlıyoruz.

Patlıcanları köz tavasına alıyoruz. Alt üst çevirerek közlüyoruz. Közlediğimiz patlıcanları bir tabağa alıyoruz. Soğuduktan sonra kabuklarını soyuyoruz. İnce ince doğruyoruz.

Ayrı bir tarafta köfteli ali nazik tarifimizin köftesini hazırlamaya başlıyoruz. Bir kaseye kıymayı alıyoruz. Üzerine soğanı rendeliyoruz. Yumurtayı kırıyoruz. Tuz ve karabiber serpiyoruz. Köfte harcını yoğurmaya başlıyoruz.

Köfte harcının kıvamına göre galeta unu ilave ediyoruz. Köfte harcının özdeşleşmesi için iyice yoğuruyoruz. Hazırladığımız köfte harcından küçük parçalar koparıp, yuvarlıyoruz. Tavaya biraz zeytinyağı döküyoruz.

Üzerine tereyağını da alıyoruz. Ardından küçük köfteleri tavaya alıp, kızartıyoruz. Bu arada doğradığımız patlıcanları servis tabağımıza alıyoruz. Üzerini düzleştiriyoruz. Köz patlıcanların üzerine çırpılmış yoğurdu gezdirerek döküyoruz.

Tavada kızarttığımız köftelerin üzerine toz kırmızı biber serpiyoruz. Pişen köfteleri servis tabağımıza yağıyla birlikte boşaltıyoruz. Son olarak köfteli ali nazik yemeğimizin üzerine ince kıyılmış maydanoz serperek servise hazırlıyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasil bulurum
 

köfteli ali nazik tarifi, oktay usta köfteli ali nazik tarifi, köfteli ali nazik tarifi oktay usta, köfte yemek tarifleri, köfteli yemek tarifleri, değişik köfte tarifleri, oktay usta ve yeşil elma, yemek sepeti, kolay köfte, pratik köfte, kolay köfte tarifleri, köfte tarifleri, kolay köfte tarifleri, pratik köfte tarifleri ve oktay usta, oktay usta ve ali nazik tarifi, oktay usta ve köfteli ali nazik, ali nazik nasıl yapılır, köfte nedir, köfte ustası, ali nazik nedir, ilginç köfte tarifleri, köfte harcı nasıl yapılır, ilginç köfteler ve oktay usta, fırında köfte tarifleri, oktay usta ve köfte tarifi, köfte tarifleri oktay usta, inegöl köfte, hamburger köftesi tarifi, resimli köfte tarifleri, kuru köfte tarifleri, sulu köfte, ızgara köfte tarifleri, kolay ali nazik tarifleri, yemek tarifleri, ana yemek tarifleri, oktay usta ve ana yemek tarifleri, oktay usta ve pratik köfteler, kolay yemek tarifleri, pratik yemekler, yemek oyunları, özel tarifler, özel gün yemek tarifleri, fırında köfte oktay usta, pratik ali nazik, kıymalı köfte tarifi oktay usta, özel yemek tarifleri, kiremitte köfte oktay usta, köfte tarifi, köfte tarifleri tarifi, köfte tarifleri resimli, kuru köfte tarifleri oktay usta, ızgara köfte tarifleri oktay usta

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker