Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Ana Yemek Tarifleri


Bostan patlıcanları iyice yıkıyoruz. Patlıcanları yarıdan biraz daha yukarı kısmından kesiyoruz.
Kırmızı Kadife Mini Kek Tarifi

İç kısımlarını dikkatli bir şekilde boşaltıyoruz. Kapak kısımlarını atmıyoruz. Geniş bir tencereye bolca sıvıyağ döküyoruz. 
Kuzu Etli Patlıcan Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

1 Adet Soğan
3 Diş Sarımsak
6 Adet Bostan Patlıcan
2 Adet Yeşil Biber
1 Yemek Kaşığı Domates Salçası
400 Gram Kuzu Eti
2 Adet Domates
1 Kase Mantar
1 Tutam Fesleğen
Karabiber
Sıvıyağ
Tuz

 
Hazırlanışı:
 

Bostan patlıcanları iyice yıkıyoruz. Patlıcanları yarıdan biraz daha yukarı kısmından kesiyoruz.

İç kısımlarını dikkatli bir şekilde boşaltıyoruz. Kapak kısımlarını atmıyoruz. Geniş bir tencereye bolca sıvıyağ döküyoruz. Yağ kızdıktan sonra patlıcanları kızartıyoruz. Kapak kısımlarını da kızartıyoruz.

Kızarttığımız patlıcanları havlu kağıt serdiğimiz bir tabağa alıyoruz. Ayrı bir tarafta kuzu etli patlıcan tarifimizin iç harcını hazırlamaya başlıyoruz. Kuzu etini küçük küçük doğruyoruz. Domatesin kabuklarını soyup, küp küp doğruyoruz.

Yeşil biberlerin iç çekirdeklerini ayıklayıp, ince ince doğruyoruz. Mantarları da doğruyoruz. Sarımsağı ince kıyıyoruz. Geniş ve yayvan bir tencereye biraz sıvıyağ döküyoruz. Üzerine doğradığımız etleri alıyoruz. Kavuruyoruz.

Etler kavrulup, suyunu çektikten sonra üzerine doğradığımız biber, soğan ve sarımsağı ilave ediyoruz. Kavurmaya devam ediyoruz. Soğanlar da kavrulduktan sonra üzerine mantarı alıyoruz. Mantarlar suyunu bırakıp, çektikten sonra üzerine salçayı ekliyoruz.

Domatesleri ilave ediyoruz. Pişmeye bırakıyoruz. Biraz da sıcak su ilave ediyoruz. Tencerenin kapağını kapatarak pişirmeye devam ediyoruz. Etlerin pişmesine yakın üzerine tuz ve karabiber serpiyoruz. İnce kıyılmış fesleğenleri ekliyoruz. Karıştırıyoruz.

Etler piştikten sonra ocağın altını kapatıyoruz. Kızarttığımız patlıcanları dikdörtgen cam fırın kabına diziyoruz. İçlerine hazırladığımız etli harcı paylaştırarak dolduruyoruz.

Kapaklarını da üzerine kapatıyoruz. Ardından önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında 20 dakika kadar daha pişiriyoruz. Ardından pişen kuzu etli patlıcan yemeğimizi sıcak olarak servise hazırlıyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasil bulurum
 

kuzu etli patlıcan tarifi, oktay usta kuzu etli patlıcan tarifi, kuzu etli patlıcan tarifi oktay usta, patlıcan yemek tarifleri, oktay usta ve yeşil elma, küre tv, ana yemek tarifleri, ana yemek tarifi, kolay yemek tarifleri, pratik yemekler ve oktay usta, ali turaç kimdir, değişik yemek tarifleri, psebze yemek tarifleri, zeytinyağlı yemek tarifleri, salata tarifleri, salata tarifi, kolay ana yemek tarifleri, kolay ana yemek tarifi oktay usta, oktay usta ve etli yemek tarifleri, şeyma uygun nerede, aperatif yemek tarifleri, tatlı tarifleri, oktay usta ve ana yemek tarifleri, kek tarifleri, etli yemek tarifleri, etli yemek tarifi, yemek sepeti, ali turaç nerede, tavuklu yemek tarifleri, kolay yemek tarifleri ve oktay usta, etli patlıcan tarifi, etli patlıcan yemeği tarifi, kolay ana yemek tarifleri, kolay yemek tarifleri, ana yemek tarifleri resimli, tavuk yemekleri, ana yemek tarifleri resimli oktay usta, çorba tarifleri, yemek oyunları, oktay usta ana yemek tarifleri, oktay usta, kolay ana yemek tarifleri resimli

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker