Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Salata Tarifleri


Tost ekmeklerini üçgen şeklinde ikiye kesiyoruz. Fırın tepsisine diziyoruz.
Yoğurtlu Ezme Patlıcan Salatası Tarifi

Önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında pişmeye bırakıyoruz. Diğer taraftan patlıcanları köz tavasına diziyoruz. 
Yoğurtlu Ezme Patlıcan Salatası Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

5 Adet Patlıcan
2 Adet Kırmızı Biber
2 Diş Sarımsak
1 Kase Süzme Yoğurt
5 Dilim Kepekli Tost Ekmeği
1 Tutam Frenk Maydanoz
Zeytinyağı
Tuz

 
Hazırlanışı:
 

Tost ekmeklerini üçgen şeklinde ikiye kesiyoruz. Fırın tepsisine diziyoruz.

Önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında pişmeye bırakıyoruz. Diğer taraftan patlıcanları köz tavasına diziyoruz. Közlüyoruz. Kırmızı biberleri de köz tavasına alarak közlüyoruz. Közlediğimiz sebzeleri bir tabağa alıyoruz.

Ilk sıcaklıkları çıktıktan sonra kabuklarını soyuyoruz. Ayrı bir tarafta da yoğurtlu patlıcan ezme salatası tarifimizin yoğurdunu hazırlıyoruz. Yoğurdu bir kaseye boşaltıyoruz. Üzerine sarımsağı rendeliyoruz. Karıştırıyoruz.

Kabuklarını soyduğumuz patlıcanları ince ince doğrayıp, sarımsaklı yoğurdun üzerine boşaltıyoruz. Tuz serpiyoruz. Biraz da zeytinyağı döküyoruz. Karıştırıyoruz. Hazırladığımız yoğurtlu patlıcan ezme salatamızı servis tabağımıza boşaltıyoruz.

Üzerine de köz kırmızı biberleri doğrayıp, ilave ediyoruz. Kızarttığımız ekmekleri de yoğurtlu ezme patlıcan salatamızın kenarlarına yerleştiriyoruz. Frenk maydanozuyla süsleyerek servise hazırlıyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasil bulurum
 

yoğurtlu ezme patlıcan salatası tarifi, oktay usta yoğurtlu ezme patlıcan salatası tarifi, salata tarifleri, meze tarifleri, börek tarifleri, oktay usta salata tarifleri, kurabiye tarifleri, salata tarifleri resimli, yemek sepeti, diyet salata tarifleri, oktay usta ve salata tarifleri, yemek tarifleri, hazal kimdir, oktay usta börek tarifleri, oktay usta patates salatası, salata tarifleri resimli, köz patlıcan nasıl yapılır, yemek sepeti, özel tarifler, özel yemek tarifleri, belgin kunduracı kimdir, patlıcan salatası, yoğurtlu salata tarifleri oktay usta, kolay salata tarifi, hazal nerede, oktay usta meze tarifleri, oktay usta yemek tarifleri, oktay usta pasta tarifleri, yeşil elma oktay usta salata tarifleri, belgin kunduracı ve sağlıklı beslenme, salata tarifi, ilginç salata tarifleri, değişik salata tarifi oktay usta, hazal ve son albümü, pratik salata tarifi ve oktay usta, yemek oyunları, normal salata tarifi, sezar salata tarifi, çoban salata tarifi, mevsim salata tarifi, belgin kunduracı nerede, salata tarifi ingilizce, kahvaltılık ezme nasıl yapılır, ton balıklı salata tarifi, özel tarifler, salata tarifi çeşitleri, sezar salata tarifi oktay usta

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker