close

Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Tatlı Tarifleri


Dondurmalı irmik tatlısı yaz aylarının enfes ikramı…
Dondurmalı İrmik Tatlısı Tarifi

 

Dondurmalı irmik tatlısı tarifimizi hazırlamak için geniş ve yayvan bir tencere alıyoruz. Tencereye sıvıyağını boşaltıyoruz.

 
Dondurmalı İrmik Tatlısı Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

100 Gram Tereyağı
2,5 Su Bardağı İrmik
2 Su Bardağı Süt
2,5 Su Bardağı Toz Şeker
1,5 Su Bardağı Su
1 Çay Bardağı Sıvıyağ
3 Yemek Kaşığı Dolmalık Fıstık
Servisi İçin:
Dondurma

 
Hazırlanışı:
 

Dondurmalı irmik tatlısı yaz aylarının enfes ikramı…

Dondurmalı irmik tatlısı tarifimizi hazırlamak için geniş ve yayvan bir tencere alıyoruz. Tencereye sıvıyağını boşaltıyoruz. Üzerine dolmalık fıstığı ekliyoruz. Kavuruyoruz.

Dolmalık fıstıklar kavrulduktan sonra üzerine irmiği ilave ediyoruz. Kavurmaya devam ediyoruz. Bu arada ayrı bir tencereye sütü, şekeri ve suyu boşaltıyoruz. Kaynamaya bırakıyoruz. İrmiğin rengi koyulaşana kadar kavuruyoruz.

İrmik kavrulduktan sonra üzerine kaynayan şerbeti boşaltıyoruz. Bu arada sıcak buharın yüzümüze gelmemesine dikkat ediyoruz. Tencerenin kapağını kapatıyoruz. Kısık ateşte şerbetini çekmeye bırakıyoruz.

Daha sonra hazırladığımız irmik tatlısını karıştırıyoruz. Ocağın altını kapatıyoruz. Hazırladığımız dondurmalı irmik tatlısı tarifini servis kaselerine paylaştırarak dolduruyoruz. Yanında dondurma ile servise hazırlıyoruz.

 

Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

dondurmalı irmik tatlısı tarifi, oktay usta dondurmalı irmik tatlısı tarifi, dondurmalı irmik tatlısı tarifi oktay usta, kolay tatlı tarifleri, tatlı tarifleri, sütlü tatlı tarifleri, sütlü tatlı tarifi, şerbetli tatlılar, oktay usta ve yeşil elma, küre tv, tatlı tarifleri, pratik tatlı tarifleri, şerbetli tatlı tarifleri, soğuk tatlı tarifleri, özlem yıldız kimdir, sütlü tatlı tarifleri, kolay tatlı tarifleri, yemek oyunları, değişik tatlı tarifleri, değişik tatlılar, oktay usta ve kolay tatlı tarifleri, tatlı tarifleri oktay usta, kurabiye tarifleri, soğuk tatlılar, pasta tarifleri, özlem yıldız nerede, resimli tatlı tarifleri, pratik sütlü tatlı tarifleri, kolay tatlı tarifleri, oktay usta tatlı tarifleri, kolay tatlı tarifi, kolay dondurma tarifi, oktay usta ve dondurma tarifleri, tatlı tarifi, pratik tatlı tarifleri oktay usta, pratik tatlılar, pratik tatlı tarifleri, resimli pratik tatlı tarifleri, kurabiye tarifleri, pratik yemek tarifleri, oktay usta, yemek sepeti, oktay ustanın pratik tatlıları, pratik tatlılar ve oktay usta, pratik tatlılar resimli, pratik tatlı tarifleri, dondurma nasıl yapılır, dondurma tarifleri, özlem yıldız yeni projeleri, oktay usta tatlılar tarifleri, tatlı kurabiyeler oktay usta, oktay ustairmik helvası tarifi oktay usta, irmik helvası nasıl yapılır, pratik sütlü tatlılar, oktay usta pratik tatlı tarifleri, oktay usta yemek tarifleri

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker