close

Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Tatlı Tarifleri


Dondurmalı şeftali tatlısı, yaz aylarının hafif tatlısı…
Dondurmalı Şeftali Tatlısı Tarifi

 

Geniş, çelik ve yayvan bir tencereye şekeri boşaltıyoruz. Kısık ateşte karamelize olana kadar karıştırmadan erimesini bekliyoruz.

 
Dondurmalı Şeftali Tatlısı Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

1 Yemek Kaşığı Tereyağı
1 Kilogram Şeftali
1 Su Bardağı Toz Şeker
1,5 Su Bardağı Portakal Suyu
Yarım Limon
Üzeri İçin:
Dondurma
Yeşil Fıstık

 
Hazırlanışı:
 

Dondurmalı şeftali tatlısı, yaz aylarının hafif tatlısı…

Geniş, çelik ve yayvan bir tencereye şekeri boşaltıyoruz. Kısık ateşte karamelize olana kadar karıştırmadan erimesini bekliyoruz. Bu arada şeftalilerin kabuklarını soyup, 4 eşit parçaya kesiyoruz.

Şeker erimeye başlayıp, rengi değiştikten sonra tereyağını tencereye alıyoruz. Ardından yarım limonu çatala batırıp, tencerenin zeminine bir müddet sürüyoruz. Şekerin yanmamasına dikkat ederek, portakal suyunu tencereye boşaltıyoruz.

Doğradığımız şeftalileri de tencereye diziyoruz. Dondurmalı şeftali tatlısını pişmeye bırakıyoruz. Dondurmalı şeftali tatlısı tarifimizin sosunun kıvamı koyulaşınca ve şeftaliler piştikten sonra ocağın altını kapatıyoruz.

Şeftalilerin ilk sıcaklıkları çıktıktan sonra servis tabağımıza alıyoruz. Üzerine yeşil fıstık serpiyoruz. Dondurmayı da üzerine yerleştirerek dondurmalı şeftali tatlımızı servise hazırlıyoruz.

 

Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

dondurmalı şeftali tatlısı tarifi, oktay usta dondurmalı şeftali tatlısı tarifi, dondurmalı şeftali tatlısı tarifi oktay usta, tatlı tarifleri, pratik tatlı tarifleri, şerbetli tatlı tarifleri, sütlü tatlı tarifleri, kolay tatlı tarifleri, tatlı tarifleri oktay usta, kurabiye tarifleri, pasta tarifleri, yemek sepeti, resimli tatlı tarifleri, pratik sütlü tatlı tarifleri, değişik tatlılar, kolay tatlı tarifi, tatlı tarifi oktay usta, şeftalinin faydaları, pratik dondurma tarifleri, kolay tatlı tarifleri, oktay usta ve yeşil elma, pratik tatlı tarifleri oktay usta, pratik tatlılar, resimli pratik tatlı tarifleri, kurabiye tarifleri, pratik yemek tarifleri, oktay usta, yemek oyunları, kolay tatlı yapımı,oktay usta pratik tarifler, oktay usta kolay sütlü tatlı tarifleri, yemek oyunları, kolay tatlı tarifleri resimli, özlem yıldız nerede, oktay usta yemek tarifleri, şeftali tatlısı, dondurma nasıl yapılır, pratik tatlı tarifleri resimli, evde dondurma tarifleri, pratik tatlılar, kolay tatlı tarifleri, oktay usta ve tatlı tarifleri, özlem yıldız kimdir, küre tv, oktay usta pratik tarifler, kolay pratik tarifler, oktay usta tarifleri çay saati, pratik yemek tarifleri, pratik köfte tarifi, pratik tarifler tarifi oktay usta, oktay usta videolu tarifler, pratik yemek tarif, kolay yöresel tarifler

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker