Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Özel Tarifler > Pizza Tarifleri


Simit pizza tarifimiz için ilk önce hamurumuzu hazırlamaya başlıyoruz.
Simit Pizza Tarifi

Geniş cam bir kaseye unu boşaltıyoruz. Üzerine tuz serpiyoruz. Karıştırıyoruz. Unun ortasını havuz şeklinde açıyoruz. 

Simit Pizza Tarifi

 
Malzeme Listesi
 

5 Su Bardağı Un
Yarım Çay Bardağı Zeytinyağı
Yarım Paket Yaş Maya
Tuz
Su
Bulamak İçin:
Pekmez
Su
Susam
İç Harcı İçin:
2 Adet Köy Biberi
100 Gram Sucuk
150 Gram Kaşar Peyniri
1 Adet Domates
1 Adet Kırmızı Biber
Zeytinyağı
Kekik

 
Hazırlanışı:
 

Simit pizza tarifimiz için ilk önce hamurumuzu hazırlamaya başlıyoruz.

Geniş cam bir kaseye unu boşaltıyoruz. Üzerine tuz serpiyoruz. Karıştırıyoruz. Unun ortasını havuz şeklinde açıyoruz. Ortaya yaş mayayı alıyoruz. Zeytinyağını döküyoruz. Az da su döküyoruz.

Un almadan ortadaki malzemeleri karıştırıyoruz. Ortadaki yaş maya eridikten sonra yavaş yavaş unu da alarak yoğurmaya devam ediyoruz. Hamurun kıvamına göre azar azar su ekliyoruz. Kulak memesi kıvamında bir hamur hazırlıyoruz.

Hazırladığımız hamurdan 8 adet portakal büyüklünde bezeler koparıp, yuvarlıyoruz. Kalan hamurdan da daha küçük büyüklükte 8 adet hamur bezeleri yuvarlıyoruz. Büyük hamur bezelerini tezgahın üzerinde ileri geri hareket ettirerek uzun fitil hazırlıyoruz.

Daha sonra hamurun iki ucunu birleştiriyoruz. Simit şekli veriyoruz. 8 büyük hamuru aynı şekilde hazırlıyoruz. Ayrı bir tarafta bir kaseye biraz pekmez ve su döküyoruz. Karıştırıyoruz. Ayrı bir kaseye de susam döküyoruz.

Hazırladığımız simitleri ilk önce pekmezli suya buluyoruz. Ardından da susama buluyoruz. Yağlı kağıt serdiğimiz fırın tepsisine diziyoruz. Küçük hamur bezelerini de simitlerin ortasına sığacak büyüklükte parmaklarımızla açıyoruz. Simitlerin ortasına yerleştiriyoruz.

Diğer taraftan simit pizza tarifimizin iç harcını hazırlamaya başlıyoruz. Domatesin kabuklarını soyup, küçük küçük doğruyoruz. Sucuğu ve kaşar peynirini de küçük küpler halinde doğruyoruz. Köy biberinin iç çekirdeklerini ayıklayıp, doğruyoruz.

Doğradığımız malzemelerimizi bir kaseye alıyoruz. Üzerine kekik serpiyoruz. Biraz da zeytinyağı döküyoruz. Karıştırıyoruz. Hazırladığımız iç harcı simit pizzaların ortasına paylaştırarak dolduruyoruz.

Daha sonra hazırladığımız simit pizzaları tepside ve oda sıcaklığında mayalanmaya bırakıyoruz. Ardından önceden ısıtılmış 190 derecelik fırında pişmeye bırakıyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasil bulurum
 

simit pizza tarifi, oktay usta simit pizza tarifi, simit pizza tarifi oktay usta, pizza tarifleri, ev yapımı pizza tarifleri, pizza hamuru, pizza tarifleri oktay usta, kolay pizza tarifleri, pasta tarifleri, resimli pizza tarifleri, pizza tarifleri video, tavada kolay pizza tarifleri, yemek sepeti, oktay usta kolay pizza, oktay usta minik pizza, kolay pizza tarifleri, murat öncel nerede, oktay usta pizza sosu, pideli pizza oktay usta, oktay usta akdeniz pizza, elif inci kimdir, pizza yemek tarifleri, akdeniz pizza tarifi, kolay pizza tarifi, yemek oyunları, kolay pizza tarifi oktay usta, kolay pizza tarifi mayalı, tavada kolay pizza tarifi, pizza tarifleri oktay usta, hazır hamurdan pizza tarifi, kolay pizza tarifi resimli, evde kolay pizza tarifi, murat öncel ve oscar ödülü, pratik pizza tarifi, elif ici nerede, tavada pratik pizza tarifi, kolay pratik pizza tarifleri, pratik pizza tarifi oktay usta, pratik pizza hamuru tarifi, pratik pizza yapımı, pizza hamuru, oktay usta pratik pizza tarifi, pratik pizza yemek tarifi, pratik pasta tarifleri, simit tarifi, susamlı simit tarifi, murat öncel göz hastalıkları, simit tarifi resimli, pastane simit tarifi, elif inci ve kara para aşk dizisi, tuzlu simit tarifi, sokak simit tarifi, simit tarifi video, kandil simidi, mahlepli simit tarifi

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker