Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Ana Yemek Tarifleri


Kuzu etini kuşbaşı şeklinde doğruyoruz. Geniş ve yayvan bir tencereye biraz zeytinyağı döküyoruz.
Patatesli Kuzu Etli Güveç Tarifi

 

Üzerine doğradığımız kuzu etlerini alıyoruz. Kavuruyoruz. Etler kavrulurken, kırmızı ve köy biberlerin iç çekirdeklerini ayıklayıp, küp küp doğruyoruz.

 
Patatesli Kuzu Etli Güveç Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

1 Kase Arpacık Soğan
2 Diş Sarımsak
700 Gram Kuzu Eti
4 Adet Köy Biberi
2 Adet Domates
2 Adet Kırmızı Biber
1 Yemek Kaşığı Domates Salçası
3 Adet Defne Yaprağı
1 Çay Kaşığı Tane Karabiber
Zeytinyağı
Tuz
Su
Üzeri İçin:
4 Adet Patates
2 Adet Kabak
Sıvıyağ
Tuz

 
Hazırlanışı:
 

Kuzu etini kuşbaşı şeklinde doğruyoruz. Geniş ve yayvan bir tencereye biraz zeytinyağı döküyoruz.

Üzerine doğradığımız kuzu etlerini alıyoruz. Kavuruyoruz. Etler kavrulurken, kırmızı ve köy biberlerin iç çekirdeklerini ayıklayıp, küp küp doğruyoruz. Domatesin kabuklarını soyup, küp küp doğruyoruz.

Etler kavrulduktan sonra üzerine sarımsak ve arpacık soğanları alıyoruz. Kavurmaya devam ediyoruz. Soğanlar da kavrulduktan sonra üzerine tane karabiberi serpiyoruz. Defne yaprağını tencereye alıyoruz. Salçayı ilave ediyoruz.

Kavurmaya devam ediyoruz. Birkaç dakika daha kavurduktan sonra üzerini örtecek kadar sıcak su döküyoruz. Tencerenin kapağını kapatıp, pişmeye bırakıyoruz. Etler yumuşayıp, piştikten sonra üzerine doğradığımız biberleri ilave ediyoruz. Pişirmeye devam ediyoruz.

Son olarak da doğradığımız domatesleri ekliyoruz. Tuz serpiyoruz. Pişmeye bırakıyoruz. Yemeğimiz piştikten sonra porsiyonluk güveçlere paylaştırarak dolduruyoruz. Hazırladığımız porsiyonluk güveçleri fırın tepsisine diziyoruz.

Önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında pişmeye bırakıyoruz. Patates ve kabakların kabuklarını soyup, küçük küpler halinde doğruyoruz. Tencereye sıvıyağ dolduruyoruz. Yağ kızdıktan sonra doğradığımız kabak ve patatesleri tencereye alıp, kızartıyoruz.

Kızarttığımız patates ve kabakları, yağı süzülsün diye, süzgece alıyoruz. Üzerine tuz serpiyoruz. Bu arada pişen güveçleri fırından çıkartıyoruz. Üzerine kızarttığımız patates ve kabaklardan paylaştırarak yerleştiriyoruz. Hazırladığımız patatesli kuzu etli güveç yemeğimizi sıcak olarak servise hazırlıyoruz.

 

Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

patatesli kuzu etli güveç tarifi, oktay usta patatesli kuzu etli güveç tarifi, patatesli kuzu etli güveç tarifi oktay usta, güveç tarifi, etli güveç tarifi, patlıcan güveç tarifi, fırında güveç tarifi, et güveç tarifi, yemek sepeti, seda üren kimdir, kolay ana yemek tarifleri, dana güveç tarifi, tavuklu güveç tarifi, güveç tarifi oktay usta, güveç tarifi resimli, fevzi özgönül nerede, toprak güveç yemekleri, etli güveç tarifi oktay usta, seda üren nerede, dana etli güveç tarifi, kolay etli güveç tarifi, ana yemek tarifleri oktay usta, etli patlıcanlı güveç tarifi, etli güveç tarifi video, etli güveç tarifi resimli, sağlıklı beslenme bilgileri fevzi özgönül, ana yemek tarifleri oktay usta, değişik yemek tarifleri, oktay usta ve etli yemek tarifleri, patatesli yemek tarifleri, sebze yemek tarifleri, yemek oyunları, güveç tarifi, ana yemek tarifi, kolay yemek tarifleri, pratik güveç tarifi, pratik yemek tarifleri, salata tarifleri, seda üren ve yeni albümü, ilginç yemek tarifleri, börek tarifleri, tatlı tarifleri, etli yemek tarifleri, pratik yemek tarifleri oktay usta, tavuklu güveç tarifi, ana yemek tarifleri, kolay ana yemek tarifleri, ana yemek tarifleri resimli, tavuk yemekleri, ana yemek tarifleri resimli oktay usta, çorba tarifleri, oktay usta ana yemek tarifleri, oktay usta, kolay ana yemek tarifleri resimli

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker