Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Tatlı Tarifleri


İlk önce kadayıfları elimizle havalandırarak açıyoruz. Ardından ince ince doğruyoruz.
Yufkada Kadayıf Sarması Tarifi

 

Geniş, yayvan ve çelik bir tavaya kadayıfları alıyoruz. 2 tahta kaşığın yardımıyla karıştırarak kavuruyoruz.

 
Yufkada Kadayıf Sarması Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

200 Gram Kadayıf
3 Adet Yufka
1 Su Bardağı Fındık
1 Çay Kaşığı Toz Tarçın
1 Adet Yumurta Akı
2 Yemek Kaşığı Tereyağı
Kızartmak İçin:
Sıvıyağ
Şerbeti İçin:
2,5 Su Bardağı Su
3 Su Bardağı Toz Şeker
Yarım Limon
Üzeri İçin:
Yeşil Fıstık
Kaymak

 
Hazırlanışı:
 

İlk önce kadayıfları elimizle havalandırarak açıyoruz. Ardından ince ince doğruyoruz.

Geniş, yayvan ve çelik bir tavaya kadayıfları alıyoruz. 2 tahta kaşığın yardımıyla karıştırarak kavuruyoruz. Kadayıflar pembeleştikten sonra üzerine kırılmış fındığı boşaltıp, karıştırıyoruz.

Kadayıflar hafiften kızardıktan sonra tereyağını alıyoruz. Ocağın altını kapatıyoruz. Karıştırıyoruz. Sıcaklığıyla tereyağı eriyecektir. Ardından üzerine toz tarçını ekliyoruz. Karıştırıyoruz. Soğumaya bırakıyoruz.

Bu arada yufkalı kadayıf sarması tarifimiz için şerbetini hazırlamaya başlıyoruz. Tencereye suyu ve şekeri döküyoruz. Üzerine yarım limonu da alıyoruz. Kaynamaya bırakıyoruz. Şerbet kaynadıktan sonra soğumaya bırakıyoruz.

Şerbetimizin daha kolay soğuması için, geniş cam bir kaseye alıyoruz. Daha sonra tezgaha yufkaları üst üste diziyoruz. Yufkanın kenarındaki kalınlıkları muntazam bir şekilde kesiyoruz. Ardından yufkaları 12 eşit üçgen parçaya kesiyoruz.

Yufkaların geniş kenar kısmına hazırladığımız soğuyan kadayıfları paylaştırarak yerleştiriyoruz. Sigara böreği sarar gibi sarıyoruz. Yufkanın uç kısmını yumurta akına batırıp, uç kısmını rahatlıkla kapatıyoruz. Tüm yufkaları aynı şekilde hazırlıyoruz.

Hazırladığımız yufkalı kadayıf sarması tarifimizi kızgın yağda kızartıyoruz. Kızarttığımız yufkalı kadayıf sarması tarifimizi soğuk olan şerbete atıyoruz.

Yufkalı kadayıf sarmalarımızı 5 dakika kadar şerbetde bekletiyoruz. Ardından servis tabağımıza alıyoruz. Üzerine yeşil fıstık serpiyoruz. Kaymak ile servise hazırlıyoruz.

 

Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

yufkada kadayıf sarması tarifi, oktay usta yufkada kadayıf sarması tarifi, yufkada kadayıf sarması tarifi oktay usta, yufkalı kadayıf tatlısı tarifi, yufkalı kadayıf sarması, yufkalı kadayıf sarması oktay usta, resimli yufkalı kadayıf sarması, yufkalı kadayıf sarması tatlısı, resimli yufkalı kadayıf sarması, yufkalı kadayıf sarması oktay usta, tatlı tarifleri oktay usta, yufkalı kadayıf sarması tatlısı, kolay tatlı tarifleri, değişik yemek tarifleri, yufkalı kadayıf sarması tarifleri, yufkalı kadayıf sarması yemek tarifi, yufkalı tel kadayıf sarması, yemek sepeti, tatlı tarifleri oktay usta, oktay usta ve yeşil elma, kadayıf nedir, kadayıf ustası, pratik yemek tarifleri, pratik tatlı tarifleri, kadayıf sarması nasıl hazırlanır, pratik tatlılar oktay usta, kadayıf sarması tarifi, yemek oyunları, ekin kimdir, tatlı tarifleri, pratik tatlı tarifleri, şerbetli tatlı tarifleri, sütlü tatlı tarifleri, kolay tatlı tarifleri, tatlı tarifleri oktay usta, kurabiye tarifleri, sanatçı ekin nerede, pasta tarifleri, resimli tatlı tarifleri, pratik sütlü tatlı tarifleri, kolay tatlı tarifleri, kolay tatlı tarifleri, pratik tatlı tarifleri oktay usta, küre tv, pratik tatlılar, resimli pratik tatlı tarifleri, sanatçı ekin ve restaurantı, kurabiye tarifleri, pratik yemek tarifleri, oktay usta, kolay tatlı yapımı, pratik tatlı tarifleri resimli, oktay usta pratik tarifler, oktay usta kolay sütlü tatlı tarifleri, kolay tatlı tarifleri resimli, oktay usta yemek tarifleri, pratik tatlılar, kolay tatlı tarifleri

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker