Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Tavuklu Yemek Tarifleri


Bütün tavuğu ilk önce iyice temizliyoruz. Tavuğun iç kısmına biberiye yapraklarını dolduruyoruz.
Bulgur Pilavlı Fırın Tavuk Tarifi

 

Tavuğun üzerine değirmenden tuz kırıyoruz. Fırça ile mayonez sürüyoruz. Ardından önceden ısıtılmış 175 derecelik fırında pişmeye bırakıyoruz.

 
Bulgur Pilavlı Fırın Tavuk Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

1 Adet Bütün Tavuk
1 Yemek Kaşığı Mayonez
Taze Biberiye
Karabiber
Tuz
Pilavı İçin:
2 Yemek Kaşığı Tereyağı
1 Adet Soğan
4 Su Bardağı Bulgur
Tuz
Su
Üzeri İçin:
Domates
Kabak
Patlıcan
Biber

 
Hazırlanışı:
 

Bütün tavuğu ilk önce iyice temizliyoruz. Tavuğun iç kısmına biberiye yapraklarını dolduruyoruz.

Tavuğun üzerine değirmenden tuz kırıyoruz. Fırça ile mayonez sürüyoruz. Ardından önceden ısıtılmış 175 derecelik fırında pişmeye bırakıyoruz. Yaklaşık olarak 1 saat pişecektir. Fakat burada dikkat edilmesi gereken nokta; her fırının ısı derecesi farklı olduğu için kontrol ederek pişiriyoruz.

Diğer taraftan bulgur pilavlı fırın tavuk tarifimizin pilavını hazırlamaya başlıyoruz. Soğanı küp küp doğruyoruz. Geniş ve yayvan bir tencereye tereyağını alıyoruz. Tereyağı eridikten sonra üzerine soğanları alıyoruz. Kavuruyoruz.

Soğanlar pembeleştikten sonra üzerine bulguru ilave ediyoruz. Karıştırarak kavuruyoruz. Bulgurlar da kavrulduktan sonra üzerine tuz serpiyoruz. Karıştırıyoruz. Bulgur pilavımızın kıvamına göre sıcak su veriyoruz.

Tencerenin kapağını kapatarak kısık ateşte pişmeye bırakıyoruz. Patlıcanların kabuklarını soyup, parmak uzunluğunda dilimliyoruz. Kabakları da aynı şekilde doğruyoruz. Tencereye sıvıyağ dolduruyoruz. Yağ kızdıktan sonra patlıcan ve kabakları kızartıyoruz.

Kızarttığımız sebzeleri bir tabağa alıyoruz. Domatesleri ve biberleri iri dilimler halinde doğruyoruz. Tavaya az sıvıyağ döküyoruz. Domates ve biberleri soteliyoruz. Pişirdiğimiz bulgur pilavını geniş servis tabağımıza boşaltıyoruz.

Pilavın kenarlarına patlıcan, kabak, domates ve biberleri muntazam bir şekilde diziyoruz. Bulgur pilavımızın ortasına da fırında pişen bütün tavuğu yerleştiriyoruz. Hazırladığımız bulgur pilavlı fırın tavuğu servise hazırlıyoruz.

 

Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

bulgur pilavlı fırın tavuk tarifi, oktay usta bulgur pilavlı fırın tavuk tarifi, bulgur pilavlı fırın tavuk tarifi oktay usta, ana yemek tarifleri, kolay ana yemek tarifleri, ana yemek tarifleri resimli, tavuk yemekleri, ana yemek tarifleri resimli oktay usta, çorba tarifleri, çorba tarifleri, salata tarifleri, oktay usta ana yemek tarifleri, oktay usta, tavuklu yemek tarifleri oktay usta, kolay ana yemek tarifleri resimli, kolay ana yemek tarifleri resimli, kolay yemek tarifleri oktay usta, bulgur pilavı nasıl yapılır, kolay pilav tarifi, kolay tatlı tarifleri, oktay usta, çorbalar, tavuk çorbası, makarna tarifleri, kolay ana yemek tarifleri oktay usta, kolay ev yemekleri tarifi, yemek sepeti, cengiz çelikel kimdir, kolay tavuklu yemekler, kolay sulu yemek tarifleri, tavuklu yemek tarifleri, küre tv, fırında tavuklu yemek tarifleri, fırında tavuk, tavuklu yemekler, tavuklu yemek tarifleri resimli, tavuklu yemek tarifleri oktay usta, tavuklu yemek tarifleri tarifi, pratik fırında tavuk tarifi, bütün tavuk nasıl pişirilir, kolay tavuklu yemek tarifleri, cengiz çelikel nerede, yemek oyunları, değişik yemek tarifleri, oktay usta ve yeşil elma, pratik tavuk yemekleri oktay usta, tavuklu yemek tarifleri resimli, tavuklu yemekler, ilginç yemek tarifleri, tavuklu yemek tarifi oktay usta, tavuklu yemek tarıflerı, pratik bulgur pilavlı fırın tavuk tarifi, pilav tarifleri, oktay usta tavuk yemekleri tarifi, oktay usta tavuk göğsü yemek tarifleri, oktay usta yemek tarifleri tavuk sote, oktay usta tavuk yemekleri, tavuklu yemek tarifleri videolu

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker