Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Özel Tarifler > Ramazan Yemek Tarifleri > 2014 Ramazan Yemek Tarifleri > 7. Gün Yemek Tarifleri


Soğanları küp küp doğruyoruz. Kabakları küçük küpler halinde doğruyoruz.
Dereotlu Kabak Çorbası Tarifi

 

Geniş bir tavaya biraz zeytinyağı döküyoruz. Üzerine soğanları alıyoruz. Kavuruyoruz. Soğanlar pembeleştikten sonra üzerine kabakları ekliyoruz.

 
Dereotlu Kabak Çorbası Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

3 Yemek Kaşığı Un
2 Yemek Kaşığı Tereyağı
2 Adet Kabak
1 Adet Soğan
1 Su Bardağı Süt
1 Su Bardağı Et Suyu
Zeytinyağı
Tuz
Üzeri İçin:
Dereotu

 
Hazırlanışı:
 

Soğanları küp küp doğruyoruz. Kabakları küçük küpler halinde doğruyoruz.

Geniş bir tavaya biraz zeytinyağı döküyoruz. Üzerine soğanları alıyoruz. Kavuruyoruz. Soğanlar pembeleştikten sonra üzerine kabakları ekliyoruz. Kavurmaya devam ediyoruz.

Ayrı bir tarafta ayrı bir tencereye tereyağını alıyoruz. Üzerine unu ekliyoruz. Kavuruyoruz. Unun kokusu çıktıktan sonra üzerin soğuk süt ekliyoruz. Karıştırıyoruz. Soğuk olan et suyunu da ekliyoruz.

Soğuk su da ilave ediyoruz. Sürekli karıştırıyoruz. Ardından tavadaki kabak ve soğanları da tencereye boşaltıyoruz. Dereotlu kabak çorbası tarifimizin kıvamına göre sıcak su döküyoruz. Tuz serpiyoruz.

Çorbamız kaynayıp, kıvamını aldıktan sonra ocağın altını kapatıyoruz. Dereotlu kabak çorbası tarifimizi servis tabağına boşaltıyoruz. Üzerine ince kıyılmış dereotu serpiyoruz. Sıcak olarak servise hazırlıyoruz.

 

Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

dereotlu kabak çorbası tarifi, oktay usta dereotlu kabak çorbası tarifi, dereotlu kabak çorbası tarifi oktay usta, çorba tarifleri, kolay çorba tarifleri, değişik çorba tarifleri, çorba nedir, çorbas ustası, dereotunun faydaları, pratik yemek tarifleri, kolay yemek tarifleri, kabaklı yemek tarifleri, sebze çorbası, bebekler için çorba tarifleri, oktay usta çorba tarifleri, çocuklar için yemek tarifleri, oktay usta çorba tarifleri, oktay usta yemek tarifleri, oktay usta yeşil elma, küre tv, murat murathan nerede, mesut baran nerede, börek tarifleri, sahur yemek tarifleri, kolay çorba tarifleri, çorba tarifleri oktay usta, 2014 ramazan yemek tarifleri, resimli çorba tarifleri, ezogelin çorbası, yemek tarifleri, yayla çorbası, kolay çorba tarifleri, murat murathan burç fm, iftar yemek tarifleri, domates çorbası, çorbalar, çorba çeşitleri, özel tarifler, 2014 oktay usta yemek tarifleri, özel gün yemek tarifleri, mesut baran şiir programı, tavuklu çorbalar, etli yemek tarifleri, kolay domates çorbası, kolay kabak çorbası, oktay usta pratik çorbalar, 2014 oktay usta ramazan yemekleri, pratik sebze çorbası, çorba tarifleri kolay, ilginç çorba tarifleri, şehriye çorbası, çorba tarifleri oktay usta resimli, çorbalar, domates çorbası, çorba tarifleri resimli, pilav tarifleri oktay usta

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker