Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Özel Tarifler > Ramazan Yemek Tarifleri > 2014 Ramazan Yemek Tarifleri > 9. Gün Yemek Tarifleri


Fındıklı tepsi kadayıf tarifimizin ilk önce şerbetini hazırlamaya başlıyoruz.
Fındıklı Tepsi Kadayıf Tarifi

 

Tencereye suyu ve şekeri döküyoruz. Yarım limonu da halka halka dilimleyerek şerbetin içine atıyoruz. Kaynamaya bırakıyoruz.

 
Fındıklı Tepsi Kadayıf Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

600 Gram Kadayıf
200 Gram Tereyağı
2 Su Bardağı Fındık
Şerbeti İçin:
5 Su Bardağı Şeker
3 Su Bardağı Su
Yarım Limon
Üzeri İçin:
Dondurma

 
Hazırlanışı:
 

Fındıklı tepsi kadayıf tarifimizin ilk önce şerbetini hazırlamaya başlıyoruz.

Tencereye suyu ve şekeri döküyoruz. Yarım limonu da halka halka dilimleyerek şerbetin içine atıyoruz. Kaynamaya bırakıyoruz. Şerbet kaynadıktan sonra kaşığı kaldırdığımızda uzayan bir şerbet olana kadar kaynatıyoruz.

Diğer taraftan tel kadayıfları ince ine doğruyoruz. Yuvarlak fırın tepsisine tereyağı sürüyoruz. Üzerine tel kadayıfın yarısını havalandırarak tepsiye döşüyoruz. Tereyağını tavaya alarak eritiyoruz. Erittiğimiz tereyağından kaşıkla gezdirerek döküyoruz.

Dövülmüş fındıkları üzerine serpiştiriyoruz. Kalan tel kadayıflarını da üzerine havalandırarak döşüyoruz. Elimizle bastırıyoruz. Hazırladığımız fındıklı tepsi kadayıfının üzerine biraz da küçük boy yuvarlak bir tepsi oturtuyoruz.

Tepsinin üzerine de bir ağırlık yerleştiriyoruz. İsterseniz karpuz oturtabilirsiniz. Böylece kadayıflar iyice yapışacaktır. 10 dakika bu şekilde bekletiyoruz. Daha sonra kalan tereyağını üzerine gezdirerek döküyoruz.

Ardından önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında pişmeye bırakıyoruz. Fındıklı tepsi kadayıfımız kızarana kadar pişiriyoruz. Pişen kadayıfımızı fırından çıkartıyoruz.

Kadayıfı dikkatli bir şekilde tepsiye ters çeviriyoruz. Üzerine ılık olan şerbeti gezdirerek döküyoruz. Şerbetini çekmeye bırakıyoruz. Ardından fındıklı tepsi kadayıfımızı dilimleyerek, yanında dondurma ile servise hazırlıyoruz.

 

Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

fındıklı tepsi kedayıfı tarifi, oktay usta fındıklı tepsi kedayıfı tarifi, fındıklı tepsi kedayıfı tarifi oktay usta, kadayıf tarifleri, kadayıf tarifi, kolay fındıklı tepsi kedayıfı tarifi, pratik fındıklı tepsi kedayıfı tarifi, tepsi kadayıfı tarifi, tepsi kadayıfı nasıl yapılır, tepside kadayıf nasıl yapılır, tepsi kadayıfı tarifi, ekmek kadayıfı nasıl yapılır, metin haboğlu kimdir, kolay hamurlu tatlılar, ekmek kadayıfı nasıl yapılır oktay usta, ekmek kadayıfı nasıl yapılır video, ekmek kadayıfı hamuru nasıl yapılır, evde ekmek kadayıfı nasıl yapılır, kadayıf tarifi, hamurlu tatlı tarifleri, hamur tatlıları tarifi, hamurlu tatlılar, şerbetli tatlı tarifleri, metin haboğlu nerede, değişik tatlı tarifleri, hamur tatlısı tarifleri, oktay usta tatlı tarifleri, küre tv, pratik şerbetli tatlı tarifleri, hamur işi tatlı tarifleri, sütlü tatlı tarifleri, milföy hamurundan tatlı tarifleri, kadayıf dolması, metin haboğlu terennüm programı, tatlı tarifleri, yemek sepeti, cevizli kadayıf tarifi, sütlü kadayıf tarifi, tel kadayıf tarifi, hazır kadayıf tarifi, kadayıf tarifi resimli, kadayıf dolması tarifi, oktay usta hamurlu tatlı tarifleri, tepsi kadayıf tarifi, yemek oyunları, oktay usta kadayıf tarifi, oktay usta kadayif tarifleri, cevizli kadayıf tarifi oktay usta, oktay usta yeşil elma, oktay usta sütlü kadayıf tatlısı, muhallebili kadayıf, oktay usta tel kadayıf tarifi, hamur tatlıları oktay usta

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker