Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Özel Tarifler > Ramazan Yemek Tarifleri > 2014 Ramazan Yemek Tarifleri > 10. Gün Yemek Tarifleri


Tavuklu sebze çorbası tarifimizin ilk önce tavuk butunu haşlıyoruz. Soğumaya bırakıyoruz.
   
Tavuklu Sebze Çorbası

 

Kırmızı biberin iç çekirdeklerini ayıklıyoruz. Küçük küçük doğruyoruz. Tencereye biraz zeytinyağı döküyoruz.

 
Tavuklu Sebze Çorbası
 
Malzeme Listesi
 

1 Tavuk But
1 Kabak
1 Havuç
1 Kırmızı Biber
2 Patates
Tavuk Suyu
Zeytinyağı
2 Yemek Kaşığı Tereyağı
Tuz
Su
Terbiyesi İçin:
1 Kase Yoğur
2 Yemek Kaşığı Un
Yarım Limon

 
Hazırlanışı:
 

Tavuklu sebze çorbası tarifimizin ilk önce tavuk butunu haşlıyoruz. Soğumaya bırakıyoruz. Ayrı bir tarafta patates, kabak ve havucun kabuklarını soyup, küçük küpler halinde doğruyoruz.

Kırmızı biberin iç çekirdeklerini ayıklıyoruz. Küçük küçük doğruyoruz. Tencereye biraz zeytinyağı döküyoruz. Üzerine doğradığımız sebzeleri alıyoruz. Tereyağını da ekliyoruz. Sebzeleri kavuruyoruz. Sebzeler kavrulduktan sonra üzerine soğuk olan tavuk suyunu boşaltıyoruz.

Çorbanın kıvamına göre soğuk su ekliyoruz. Pişmeye bırakıyoruz. Diğer taraftan bir kaseye yoğurdu boşaltıyoruz. Üzerine unu ekliyoruz. Yarım limonun suyunu sıkıyoruz. Çırpma teliyle karıştırıyoruz. Tavuklu sebze çorbası tarifimizin terbiyesinin üzerine kıvamını açmak için, sığınak su veriyoruz.

Bir yandan da sürekli karıştırıyoruz. Terbiye ılıdıktan sonra çorba tenceresine boşaltıyoruz. Bir yandan da karıştırmaya devam ediyoruz. Kaynamana kadar sürekli karıştırıyoruz. Tavuklu sebze çorbası tarifimiz kaynayıp, kıvamını aldıktan sonra servis kâsesine boşaltıyoruz. Sıcak olarak servise hazırlıyoruz.

 

Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

tavuklu sebze çorbası tarifi, oktay usta tavuklu sebze çorbası tarifi, tavuklu sebze çorbası yapılışı, tavuklu sebze çorbası nasıl yapılır, oktay usta yemek tarifleri, yemek sepeti, yemek oyunları, pratik sebze çorbası tarifi, çorba tarifleri, kolay sebze çorbası tarifi, sebze çorbası yapılışı, sebze çorbası nasıl yapılır, sebze çorba yapılışı, oktay usta yemek tarifleri, 2014 ramazan yemekleri tarifi, 2014 ramazan yemekleri, pide tarifi, kolay pide tarifi, pratik ramazan pidesi, kolay ramazan pidesi, köfteli pide tarifi, mersin okuma salonları, yunus emre yıldırımer kimdir, ramazan yemek tarifleri, yunus emre yıldırımer kiminle, ramazan yemek tarifleri, yunus emre yıldırımer nerede, oktay usta ve yunus emre yıldırımer, tavuklu çorba tarifleri, kremalı sebze çorbası, sebze çorbası oktay usta, bebek sebze çorbası, diyet sebze çorbası, brokoli çorbası, kabak çorbası, sebze çorbası tarifi, bebekler için tavuklu sebze çorbası, tavuklu sebze çorbası tarifleri, tavuklu sebze çorbası nasıl yapılır, sebzeli tavuk çorbası, oktay usta çorba tarifleri, tavuklu sebze çorbası oktay usta, kremalı tavuklu sebze çorbası, tavuk sebze çorbası, sebzeli tavuk corbasi, börek tarifleri, kek tarifleri, kurabiye tarifleri, oktay usta ile yeşil elma, kure.tv

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker