Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Özel Tarifler > Ramazan Yemek Tarifleri > 2014 Ramazan Yemek Tarifleri > 11. Gün Yemek Tarifleri


Tencereye nişastayı boşaltıyoruz. Suyu da üzerine boşaltıyoruz. Tencereyi ocağa alıyoruz.
   
Bici Bici Tarifi

 

Bici bici tarifimizin kıvamı koyulaştıktan sonra ocağın altını kapatıyoruz. Yuvarlak fırın kabına boşaltıyoruz.

 
Bici Bici Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

1 Litre Su
4 Çorba Kaşığı Nişasta
Üzeri İçin:
1 Kavun
1 Çay Bardağı Gül Şerbeti
5 Çorba Kaşığı Pudra Şekeri
Buz

 
Hazırlanışı:
 

Tencereye nişastayı boşaltıyoruz. Suyu da üzerine boşaltıyoruz. Tencereyi ocağa alıyoruz. Çırpma teliyle sürekli karıştırarak pişiriyoruz.

Bici bici tarifimizin kıvamı koyulaştıktan sonra ocağın altını kapatıyoruz. Yuvarlak fırın kabına boşaltıyoruz. Soğumaya bırakıyoruz. Bici bici oda sıcaklığında soğuduktan sonra buzdolabına alıyoruz. Ayrı bir tarafta kavunu uzunlamasına kesiyoruz. Çekirdeklerini ayıklıyoruz.

Kaşık yardımıyla da kavunun iç kısımlarını bir kaseye alıyoruz. Bu arada buzdolabında soğuttuğumuz bici bici tarifimizi kare şeklinde dilimliyoruz. Kavunun içine dolduruyoruz. Ayrı bir kaseye de kırılmış buz parçalarını alıyoruz.

Üzerine gül şerbeti döküyoruz, karıştırıyoruz. Kavunun üzerine döküyoruz. Kavun dilimlerini de üzerine alıyoruz. Son olarak pudra şekerini serpiyoruz. Bici bici tarifimizi servise hazırlıyoruz.

 

Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

bici bici tarifi, oktay usta bici bici tarifi, pratik bici bici tarifi, kolay bici bici tarifi, oktay usta yemek tarifleri, 2014 ramazan yemek tarifleri, 2014 ramazan yemekleri, ramazan yemek tarifleri, süleyman erkişi kimdir, soğuk tatlı tarifleri, süleyman erkişi nerede, süleyman erkişi kiminle, oktay usta ve süleyman erkişi, bici bici yapılışı, bici bici nasıl yapılır, bici bici yapımı, bici bici nasıl yapılır, bici bici tarifi yapılışı tarifi nedir, soğuk tatlılar, mutfağım bici bici tarifi, bici bici tatlısı, bici bici tarifi oktay usta, kurabiye tarifleri, kek tarifleri, börek tarifleri, tatlı tarifleri, salata tarifleri, kure.tv, tatlı tarifleri, ramazan yemek tarifleri

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker