Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Özel Tarifler > Ramazan Yemek Tarifleri > 2014 Ramazan Yemek Tarifleri > 15. Gün Yemek Tarifleri


Kırmızı ve yeşil biberin iç çekirdeklerini ayıklıyoruz. Parmak uzunluğunda ince ince doğruyoruz.
Etli Sebzeli Makarna Tarifi

 

Kabak ve havucun da kabuklarını soyuyoruz. Biberler gibi parmak uzunluğunda ince ince doğruyoruz. Bir tavaya biraz zeytinyağı döküyoruz.

 
Etli Sebzeli Makarna Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

300 Gram Biftek
1 Adet Kabak
2 Adet Kırmızı Biber
2 Adet Domates
1 Adet Havuç
2 Adet Yeşil Biber
1 Diş Sarımsak
Maydanoz
Zeytinyağı
Tuz
Su

 
Hazırlanışı:
 

Kırmızı ve yeşil biberin iç çekirdeklerini ayıklıyoruz. Parmak uzunluğunda ince ince doğruyoruz.

Kabak ve havucun da kabuklarını soyuyoruz. Biberler gibi parmak uzunluğunda ince ince doğruyoruz. Bir tavaya biraz zeytinyağı döküyoruz. Üzerine doğradığımız sebzeleri alıyoruz. Kavuruyoruz.

Ayrı bir tarafta biftekleri de parmak uzunluğunda ince ince doğruyoruz. Sarımsağı ince kıyıyoruz. Domateslerin de kabuklarını soyup, küp küp doğruyoruz. Ayrı bir tavaya biraz zeytinyağı döküyoruz. Üzerine doğradığımız etleri alıyoruz.

Kavuruyoruz. Etler suyunu bırakıp çektikten sonra üzerine sarımsakları ekliyoruz. Karıştırıyoruz. Ardından da doğradığımız domatesleri ilave ediyoruz. Pişmeye bırakıyoruz. Bu arada tencereye su dolduruyoruz. Kaynatıyoruz.

Su kaynadıktan sonra tencereye tuz serpiyoruz. Biraz da sıvıyağ döküyoruz. Daha sonra makarnaları tencereye atıyoruz. Haşlanmaya bırakıyoruz. Makarnalar haşlandıktan sonra suyunu süzdürüp, servis tabağımıza alıyoruz.

Diğer taraftan sotelenen sebzelerimizi diğer tavadaki pişen etlerin üzerine boşaltıyoruz. Karıştırıyoruz. Hazırladığımız etli sebzeli soteyi de makarnanın üzerine boşaltıp, yayıyoruz. Son olarak üzerine ince kıyılmış maydanoz serpip, servise hazırlıyoruz.

 

Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

etli sebzeli makarna tarifi, oktay usta etli sebzeli makarna tarifi, etli sebzeli makarna tarifi oktay usta, sebzeli makarna tarifi oktay usta, kolay sebzeli makarna tarifi, fırında sebzeli makarna tarifi, kremalı sebzeli makarna tarifi, sebzeli makarna çeşitleri, sebzeli makarna sosu, oktay usta makarna sosları, soslu makarna tarifleri, oktay usta makarna tarifleri, makarna tarifleri resimli, oktay usta makarna salatası, makarna sosları, yemek sepeti, pilav tarifleri, oktay usta kolay yemek tarifleri, yeşil elma makarna, fırında makarna, oktay usta yemek tarifleri, kolay makarna, yemek sepeti, özel tarifler, sebzeli makarna nasıl yapılır, sebzeli makarna tarifleri, sebzeli makarna tarifi resimli, sebzeli makarna tarifi oktay usta, kolay makarna tarifleri, sebzeli makarna tarifleri resimli, özel gün yemek tarifleri, fırında sebzeli makarna tarifi, kremalı sebzeli makarna tarifi, 2014 oktay usta ramazan yemekleri, pratik makarna oktay usta, kolay makarna tarifi, pratik makarna tarifi, sebzeli fırın makarna tarifi, sebzeli makarna çeşitleri, sebzeli makarna sosu, soslu makarna tarifleri, değişik makarna tarifleri, oktay usta pratik makarna tarifi, oktay usta yeşil elma, italyan makarna tarifleri, yemek oyunları, kolay makarna tarifleri, oktay usta makarna tarifleri, sade makarna tarifleri, küre tv, 2014 ramazan yemek tarifleri, fırında makarna tarifleri, resimli makarna tarifleri, yemek tarifleri

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker