Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Sebze Yemeği Tarifleri


Patlıcanların kabuklarını alacalı soyuyoruz. Küp küp doğruyoruz.
Yaz Türlüsü Tarifi

 

Kabak, patates ve havuçların da kabuklarını soyup, küp küp doğruyoruz. Sivri biberlerin iç çekirdeklerini ayıklayıp, doğruyoruz.

 
Yaz Türlüsü Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

1 Adet Soğan
1 Adet Kabak
3 Adet Sivri Biber
3 Adet Patates
1 Adet Patlıcan
1 Adet Havuç
1 Yemek Kaşığı Domates Salçası
1 Diş Sarımsak
Sıvı Yağ
Karabiber
Tuz
Su

 
Hazırlanışı:
 

Patlıcanların kabuklarını alacalı soyuyoruz. Küp küp doğruyoruz.

Kabak, patates ve havuçların da kabuklarını soyup, küp küp doğruyoruz. Sivri biberlerin iç çekirdeklerini ayıklayıp, doğruyoruz. Doğradığımız patlıcanları bir kaseye alıyoruz. Üzerini örtecek şekilde su dolduruyoruz.

Tuz serpiyoruz. Bu şekilde 10-15 dakika bekletiyoruz. Ardından patlıcanları yıkıyoruz. Suyunu süzdürüyoruz. Tencereye sebzeleri kızartmak için sıvıyağ dolduruyoruz. Yağ kızdıktan sonra sırayla patlıcan, kabak, havuç, biber ve patatesleri kızartıyoruz.

Kızarttığımız sebzeleri bir tabağa alıyoruz. Ayrı bir tarafta soğanları küp küp doğruyoruz. Sarımsağı ince kıyıyoruz. Ayrı bir tencereye biraz sıvıyağ döküyoruz. Üzerine doğradığımız soğan ve sarımsağı alıyoruz. Kavuruyoruz.

Soğanlar pembeleştikten sonra salçayı ekliyoruz. Kavuruyoruz. Ardından üzerine kızarttığımız sebzeleri ekliyoruz. Biraz da su ekliyoruz. Tuz serpiyoruz.

Yaz türlüsü tarifimiz çok sulu olmayacaktır. Yemeğimizi pişmeye bırakıyoruz. Yaklaşık olarak 5 dakika kısık ateşte pişirmemiz yeterli olacaktır.

 

Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

yaz türlüsü tarifi, oktay usta yaz türlüsü tarifi, yaz türlüsü tarifi oktay usta, zeytinyağlı yaz türlüsü tarifi, etli yaz türlüsü tarifi, yaz türlüsü tarifi oktay usta, patlıcan türlüsü tarifi, yaz türlüsü tarifi yapımı, yaz türlüsü resimli, etli sebze türlüsü, türlü tarifi, zeytinyağlı yaz türlüsü tarifleri,vzeytinyağlı resimli yemek tarifleri, kolay yemek tarifleri, zeytinyagli yaz turlusu, zeytinyağlı yaz türlüsü nasıl yapılır, etli yaz türlüsü tarifi, yaz türlüsü tarifi oktay usta, kolay yaz türlüsü tarifi, oktay usta yeşil elma, fırında yaz türlüsü tarifi, etli yaz türlüsü tarifi, yemek sepeti, yaz türlüsü tarifi oktay usta, zeytinyağlı yaz türlüsü tarifi, yaz türlüsü nasıl yapılır, güveçte yaz türlüsü, sebze yemeği tarifleri, sebze yemekleri, yemek tarifleri, oktay usta sebze yemeği tarifleri, küre tv, sebze yemekleri tarifi, pratik yaz türlüsü tarifi, sebze yemeği tarifleri resimli, diyet sebze yemeği tarifleri, sebze yemeği tarifleri sitesi, etli sebze yemek tarifleri, sizden gelen yemek tarifleri, özel tarifleri, oktay usta ramazan yemek tarifleri, özel gün yemek tarifleri, etli güveç, güveç nasıl yapılır, türlü tarifi, türlü nedir, pratik sebze yemekleri, türlü ustası, yemek oyunları, diyet sebze yemekleri tarifleri, diyet sebze yemekleri tarifi, sebze yemekleri tarifi oktay usta, etli sebze yemekleri tarifi, diyet yemekleri, oktay usta, çorba tarifleri, kolay yemek tarifleri

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker