close

Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Özel Tarifler > Ramazan Yemek Tarifleri > 2014 Ramazan Yemek Tarifleri > 21. Gün Yemek Tarifleri


Tencereye yıkadığımız yeşil mercimekleri alıyoruz. Kaynatıyoruz.
   
Tutmaç Çorbası Tarifi

 

Yeşil mercimekler kaynadıktan sonra kara suyunu boşaltıyoruz. Tekrardan temiz bir su dolduruyoruz. Kaynamaya bırakıyoruz.

 
Tutmaç Çorbası Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

1 Çay Bardağı Erişte
1 Çay Bardağı Yeşil Mercimek
1 Su Bardağı Haşlamış Nohut
Tuz
Su
Terbiyesi İçin:
3 Yemek Kaşığı Yoğurt
2 Yemek Kaşığı Un
Yarım Limon
Üzeri İçin:
Tereyağı
Nane

 
Hazırlanışı:
 

Tencereye yıkadığımız yeşil mercimekleri alıyoruz. Kaynatıyoruz.

Yeşil mercimekler kaynadıktan sonra kara suyunu boşaltıyoruz. Tekrardan temiz bir su dolduruyoruz. Kaynamaya bırakıyoruz. Su kaynadıktan sonra üzerine nohutu ekliyoruz. Kaynatıyoruz.

Ardından da son olarak erişteyi ilave ediyoruz. Kaynamaya bırakıyoruz. Ayrı bir tarafta bir kaseye yoğurdu boşaltıyoruz. Üzerine unu ekliyoruz. Yarım limonun suyunu sıkıyoruz. Çırpma teliyle iyice karıştırıyoruz.

Az da su ekleyerek terbiyenin kıvamını açıyoruz. Daha sonra tenceredeki kaynayan sudan kepçe ile alarak terbiyenin kıvamını ılıtıyoruz. Ilıyan terbiyemizi tencereye yavaş yavaş boşaltıyoruz. Bir yandan da karıştırmaya devam ediyoruz.

Tutmaç çorbamız kaynayana kadar karıştırmaaya devam ediyoruz. Çorbamızın kıvamına göre sıcak su ekliyoruz. Tuz serpiyoruz. Pişmeye bırakıyoruz. Pişen, kaynayıp, kıvamını alan tutmaç çorbamızı servis kasesine boşaltıyoruz.

Ayrı bir tarafta tavaya tereğını alıyoruz. Tereyağı eridikten sonra üzerine kuru nane ekliyoruz. Karıştırıyoruz. Ocağın altını kapatıyoruz. Servis kasesindeki tutmaç çorbamızın üzerine gezdirerek döküyoruz.

 

Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

tutmaç çorbası tarifi, oktay usta tutmaç çorbası tarifi, tutmaç çorbası tarifi oktay usta, tutmaç çorbası tarifi, yeşil mercimekli tutmaç çorbası, yoğurtlu tutmaç çorbası tarifi, tutmaç çorbası tarifi oktay usta, tutmaç çorbası yapılışı, tutmaç çorbası yemek tarifi, tutmaç çorbası tarifi resimli, kolay tutmaç çorbası tarifi, cemil tokpınar kimdir, çorba tarifleri oktay usta, tutmaç çorbası tarifleri, çorba tarifleri, rahmi olcay kimdir, kolay çorba tarifleri, çorba nedir, oktay usta kolay çorba tarifleri, çorba ustası, özel tarifler, çorba tarifleri oktay usta, resimli çorba tarifleri, ezogelin çorbası, yemek oyunları, 2014 ramazan yemek tarifleri, yemek tarifleri, yayla çorbası, domates çorbası, özel gün yemek tarifleri, kolay çorba tarifi, rahmi olcay ramazan sevinci programı, çorbalar, çorba çeşitleri, oktay usta çorba tarifleri kolay, cemil tokpınar nerede, rahmi olcay nerede, kolay tutmaç çorbası tarifi, 2014 ramazan yemekleri, oktay usta ramazan yemek tarifleri, cemil tokpınar ve kitapları, yoğurtlu çorba tarifleri, oktay usta pratik çorba tarifleri, kremalı çorbalar, tavuk sulu çorba tarifleri, yemek sepeti, pratik yemek tarifleri, salata tarifleri, meze tarifleri, aperatif yemek tarifleri, şehriye çorbası, çorba tarifleri oktay usta resimli, çorbalar, domates çorbası, çorba tarifleri resimli, pilav tarifleri oktay usta, kolay çorba

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker