Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Özel Tarifler > Ramazan Yemek Tarifleri > 2014 Ramazan Yemek Tarifleri > 23. Gün Yemek Tarifleri


Geniş bir tavaya biraz sıvıyağ döküyoruz. Üzerine kuzu kafes ve kuzu kolu alıyoruz.
   
Kuzu Kapama Tarifi

 

Alt üst çevirerek yüksek ısıda kızartıyoruz. Ayrı bir tarafta kuru soğanı yarım ay şeklinde doğruyoruz. Yeşil soğanı da iri parçalar halinde doğruyoruz.

 
Kuzu Kapama Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

Yarım Kuzu Kafes
2 Diş Sarımsak
6 Adet Defne Yaprağı
1 Kuzu Kol
2 Adet Soğan
1 Yemek Kaşığı Domates Salçası
2 Adet Yeşil Soğan
1 Çay Bardağı Sıvıyağ
1 Tatlı Kaşığı Tane Karabiber
1 Yemek Kaşığı Tuz

 
Hazırlanışı:
 

Geniş bir tavaya biraz sıvıyağ döküyoruz. Üzerine kuzu kafes ve kuzu kolu alıyoruz.

Alt üst çevirerek yüksek ısıda kızartıyoruz. Ayrı bir tarafta kuru soğanı yarım ay şeklinde doğruyoruz. Yeşil soğanı da iri parçalar halinde doğruyoruz. Sarımsağı ince kıyıyoruz. Fırına girebilecek bir tencereye sıvıyağı döküyoruz.

Üzerine ilk önce tane karabiber ve defne yaprakalrını alıyoruz. Kavuruyoruz. Karabiber ve defne yapraklarının aroması çıktıktan sonra üzerine kuru soğan, sarımsak ve yeşil soğanı da tencereye alıyoruz. Soteliyoruz.

Ardından salçayı ekliyoruz. Kavuruyoruz. Salça da kavrulduktan sonra üzerine kavurduğumuz etleri üzerine alıyoruz. Etleri kavurduğumuz tavaya biraz sıcak su döküyoruz. Ordaki yağı da değerlendiriyoruz.

Suyla birlikte tencereye boşaltıyoruz. Etlerin yarısına kadar sıcak su dolduruyoruz. Tencerenin kapağını kapatıp, orta ateşte 35 – 40 dakika kadar pişiriyoruz. Daha sonra tuz serpiyoruz.

Tencerenin kapağı kapalı bir şekilde önceden ısıtılmış 200 derecelik fırında pişirmeye devam ediyoruz. Burada dikkat edilmesi gereken nokta; fırına dayanıklı bir tencere kullanmaktır.

 

Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

kuzu kapama tarifi, oktay usta kuzu kapama tarifi, kuzu kapama tarifi oktay usta, fırında kuzu kapama tarifi, pratik kuzu kapama tarifi, kuzu kapama nasıl yapılır, kuzu kapama tarifi oktay usta, kuzu kapama yemek tarifi, kuzu kapama tarifi resimli, pilavlı kuzu kapama tarifi, ali demir kimdir, yemek oyunları, kuzu kapama tarifleri, oktay usta ana yemek tarifleri, etli kapama, fırında kuzu kaburga, fırında pirinçli kuzu kapama tarif, 2014 ramazan yemekleri, 2014 oktay usta ramazan yemek tarifleri, kuzu kapama fırında nasıl yapılır, kolay yemek tarifleri, 2014 oktay usta yemek tarifleri, pilavlı kuzu kapama tarifi, oktay usta ramazan yemek tarifleri, ali demir nerede, kuzu kapama tarifi resimli, kolay yemek tarifleri, oktay usta kuzu kapama tarifleri, ali demir ve mardin yemek tarifleri, süt kuzu kapama tarifleri, kuzu kapama rumeli usulü tarifleri, oktay usta etli yemek tarifleri, yemek sepeti, küre tv, ertuğrul erkişi ve aslıhan erkişi nerede, kuzu kapama nasıl yapılır, sebzeli kuzu kapama, oktay usta pratik yemek tarifleri, fırında kuzu kapama tarifi,  özel tarifler, özel gün yemek tarifleri, ertuğrul erkişi ve eserleri, kuzu kol kapama, kuzu etli kapama, mardin yemekleri, mardin yemekleri tarifi, mardin tatlıları, mardin yemekleri maklube, antep yemekleri, hatay yemekleri, yemek tarifleri, tavuk yemekleri, mardin türküleri

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker