Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Özel Tarifler > Ramazan Yemek Tarifleri > 2014 Ramazan Yemek Tarifleri > 24. Gün Yemek Tarifleri


Ev yapımı kazandibi tarifimiz için ilk önce damla sakızlarını ezmeliyiz. Havana damla sakızını alıyoruz.
   
Ev Yapımı Kazandibi Tarifi

 

Üzerine de 1,5 su bardağı şekerden biraz döküyoruz. Havanla ezerek, damla sakızlarının aromasını çıkmasını sağlıyoruz.

 
Ev Yapımı Kazandibi Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

1,5 Su Bardağı Şeker
7,5 Su Bardağı Süt
4 Yemek Kaşığı Pirinç Unu
1 Paket Damla Sakızı
2 Yemek Kaşığı Nişasta
2 Yemek Kaşığı Pudra Şekeri
Servisi İçin:
Kaymaklı Dondurma

 
Hazırlanışı:
 

Ev yapımı kazandibi tarifimiz için ilk önce damla sakızlarını ezmeliyiz. Havana damla sakızını alıyoruz.

Üzerine de 1,5 su bardağı şekerden biraz döküyoruz. Havanla ezerek, damla sakızlarının aromasını çıkmasını sağlıyoruz. Daha sonra tencereye sütü boşaltıyoruz. Toz şekerini boşaltıyoruz. Havandaki damla sakızını ekliyoruz.

Pirinç unu ve nişastayı da tencereye ilave ediyoruz. Tencereyi ocağa alıyoruz. Çırpma teliyle sürekli karıştırarak pişirmeye başlıyoruz. Tencerede kazandibini pişirirken, ayrı bir ocağa da yuvarlak bir alüminyum fırın tepsisi alıyoruz.

Ocağın altını yakıyoruz. Tepsinin ısınmasını sağlıyoruz. Burada dikkat edilmesi gereken nokta; sütün kıvamının cıvık olması gerekmektedir. Tepsi ısındıktan sonra üzerine akıcı sütten 1 kepçe döküyoruz. Üzerine biraz pudra şekeri serpiyoruz.

Tekrar sütten kepçe ile döküyoruz. Bu şekilde 3-4 kepçe süt döküyoruz. Aralarına da pudra şekeri serpiyoruz. Tepsiye sütleri döktükten sonra yandığını göreceksiniz. Kazandibinin zemininin orantılı yanması içn, tepsiyi sağa sola çekerek her kısmını tam yakıyoruz.

Siz de ne derece de yanık olmasını istiyorsanız, o kıvamda pişirebilirsiniz. Burada da dikkat edilmesi gereken nokta, tepsideki karışımı karıştırmıyoruz. Kaşığın arka kısmıyla sadece sütü tepsiye yayıyoruz. Kısık ateşte tepsiyi çevirmeye devam ediyoruz.

Bu arada tenceredeki kazandibinin ocağını tekrar yakıp, kazandibini pişiriyoruz. Kazandibinin kıvamı koyulaşıp, göz göz olduktan sonra ocağın altını kapatıyoruz. Ocaktaki tepsimize gezdirerek boşaltıyoruz.

Ardından tezgaha kalın bir şekilde yaş bezler seriyoruz. Pişirdiğimiz ev yapımı kazandibini hemen yaş bezlerin üzerine oturtuyoruz. Böylece kazandibinin zemininde ki yanıklarda yumuşayacaktır. Kazandibini dilimlediğimiz de alt kısım rahatça kalkacaktır.

Ev yapımı kazandibi tarifimizi buzdolabında muhafaza ediyoruz. İftardan sonra, dilimliyoruz. Ters çevirerek ikram ediyoruz. Yanında kaymaklı dondurma ile servise hazırlıyoruz.

 

Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

ev yapımı kazandibi tarifi, oktay usta ev yapımı kazandibi tarifi, ev yapımı kazandibi tarifi oktay usta, kazandıbı yapımı, evde kazandibi tarifi, oktay usta kazandibi tarifi, kolay kazandibi tarifi, kazandibi tarifi video, kazandibi tarifi resimli, oktay usta kazandibi tarifi resimli, kolay sütlü tatlı tarifleri, kolay sütlü tatlı tarifleri oktay usta, oktay usta sütlü tatlı tarifleri, sütlü tatlı tarifleri kolay nasıl yapılır, sütlü tatlılar, yalancı tavuk göğsü tarifi, kolay sütlaç tarifi, sütlü tatlı tarifleri kolay izle, 2014 ramazan yemek tarifleri, mehmet yavuz şeker kimdir, yemek sepeti, mehmet yavuz şeker nerede, küre tv, ilahiyatçı yazar mehmet yavuz şeker, kolay sütlü tatlı tarifleri resimli, oktay usta ramazan yemek tarifleri, kolay sütlü tatlılar oktay usta, kolay pasta tarifleri, oktay usta kazandibi tarifi video izle, oktay usta kazandibi tarifi tarifleri, oktay usta kazandibi tarifi video, kazandibi video, muhallebi tarifi oktay usta, muhallebi tarifi yapılışı, saffet yıldız kimdir, yemek oyunları, saffet yıldız nerede, 2014 ramazan yeemkleri, özel tarifler, özel gün yemek tarifleri, saffet yıldız ve eserleri, oktay usta pratik sütlü tatlı tarifleri, sütlü tatlı tarifleri bisküvili, sütlü tatlı tarifleri tavuk göğsü, sütlü irmik tatlısı, pasta tarifleri, 2014 oktay usta ramazan yemek tarifleri, irmikli sütlü tatlı tarifleri, kurabiye tarifleri, oktay usta, pratik kazandibi, kazandibi tarifi, kazandibi video, kazandibi nasıl yapılır, oktay usta kazandibi tatlı, kazandibi yapımı, oktay usta kazandibi tatlısı

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker