close

Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Özel Tarifler > Ramazan Yemek Tarifleri > 2014 Ramazan Yemek Tarifleri > 25. Gün Yemek Tarifleri


Tencereye 2 litre sütü boşaltıyoruz. Üzerine şekeri ve vanilyayı boşaltıyoruz. Şeker eriyene kadar sütü ılıtıyoruz.
   
Muhallebili Güllaç Tarifi

 

Süt çok sıcak olmamalı, eğer süt çok sıcak olursa, güllaç yaprakları hamur olur. Bu yüzden, sütü soğuya yakın kullanıyoruz.

 
Muhallebili Güllaç Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

10 Yaprak Güllaç
2 Su Bardağı Toz Şeker
2 Litre Süt
1 Su Bardağı Hindistan Cevizi
1 Su Bardağı Pudra Şekeri
2 Paket Vanilya
Muhallebisi İçin:
2 Su Bardağı Süt
1 Çay Bardağı Toz Şeker
2 Yemek Kaşığı Pirinç Unu
1 Yemek Kaşığı Nişasta

 
Hazırlanışı:
 

Tencereye 2 litre sütü boşaltıyoruz. Üzerine şekeri ve vanilyayı boşaltıyoruz. Şeker eriyene kadar sütü ılıtıyoruz.

Süt çok sıcak olmamalı, eğer süt çok sıcak olursa, güllaç yaprakları hamur olur. Bu yüzden, sütü soğuya yakın kullanıyoruz. Yuvarlak fırın tepsisine güllaç yaprağını yerleştiriyoruz. Üzerine 1 kepçe süt döküyoruz.

Biraz pudra şekeri serpiyoruz. Daha sonra ikinci güllaç yaprağını yerleştiriyoruz. Tekrar 1 kepçe daha süt döküyoruz. Biraz da pudra şekeri serpiştiriyoruz. Bu şekilde 5 kat güllaç yaprağını yerleştiriyoruz. Bu arada muhallebili güllaç tarifimizin muhallebisini hazırlamaya başlıyoruz.

Tencereye 2 su bardağı sütü boşaltıyoruz. Üzerine şekeri boşaltıyoruz. Pirinç unu ve nişastayı ekliyoruz. Tencereyi ocağa alıyoruz. Çırpma teliyle sürekli karıştırarak muhallebiyi pişiriyoruz. Muhallebi pişip, göz göz olduktan sonra ocağın altını kapatıyoruz.

Hazırladığımız muhallebiyi 5. Kat güllaç yaprağının üzerine gezdirerek boşaltıyoruz. Muhallebinin üzerine de hindistan cevizini serpiyoruz. Daha sonra kalan 5 yaprak güllacı da süt ve pudra şekeri ekleyerek üst üste yerleştiriyoruz.

Sütün hepsini bitirmiyoruz. Birazını ayırıyoruz. Muhallebilir güllaç tarifimiz biraz dinlendikten sonra üzerine kalan sütü de gezdirerek döküyoruz. Daha sonra istediğiniz malzemelerle muhallbili güllaç tarifimizi süslüyoruz. Yeşil fıstık, ceviz veya meyvelerle süslüyoruz.

 

Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

muhallebili güllaç tarifi, oktay usta muhallebili güllaç tarifi, muhallebili güllaç tarifi oktay usta, muhallebili güllaç tatlısı, sakızlı ve muhallebili güllaç tarifi, muhallebili elma tarifi, muhallebili güllaç yapılışı, resimli muhallebili güllaç, muhallebili güllaç tarifi oktay usta, oktay ustanın muhallebili güllaç tarifi, muhallebili güllaç nasıl yapılır, kolay tatlı tarifleri, muhallebili güllaç, yemek sepeti, kolay tatlı tarifi oktay usta, küre tv, oktay usta yeşil elma, aykut kuşkaya nerede, kolay yemek tarifleri, haluk saçaklı nerede, muhallebili güllaç tarifleri, muhallebili güllaç tarifi, muhallebili güllaç tarifi oktay usta, muhallebili güllaç nasıl yapılır, resimli muhallebili güllaç, oktay ustanın muhallebili güllaç tarifi, muhallebili güllaç yapılışı, tatlı tarifleri, oktay usta tatlı tarifleri, haluk açaklı ve sağlıklı beslenme, aykut kuşkaya ve eserleri, küre tv, yeemk oyunları, 2014 ramazan yemek tarifleri, özel tarifler, oktay usta ramazan yemek tarifleri, 2014 ramazan yemekleri, pratik tatlı tarifleri, şerbetli tatlı tarifleri, sütlü tatlı tarifleri, pratik tatlı tarifleri oktay usta, kolay tatlı tarifleri, tatlı tarifleri oktay usta, kurabiye tarifleri, pasta tarifleri, resimli tatlı tarifleri, 2014 oktay usta ramazan yemek tarifleri, pratik sütlü tatlı tarifleri, kolay tatlı tarifleri, pratik tatlı tarifleri oktay usta, pratik tatlılar, resimli pratik tatlı tarifleri, kurabiye tarifleri, pratik yemek tarifleri, oktay usta

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker