Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Özel Tarifler > Ramazan Yemek Tarifleri > 2014 Ramazan Yemek Tarifleri > 27. Gün Yemek Tarifleri


Buğdayı iyice yıkıyoruz. Tahıllı çorba tarifimizi hazırlamadan önce buğdayı ılık suda bekletiyoruz.
   
Tahıllı Çorba Tarifi

 

Daha sonra tekrardan yıkayıp, tencereye alıyoruz. Üzerini geçecek kadar sıcak su dolduruyoruz. Haşlanmaya bırakıyoruz.

 
Tahıllı Çorba Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

1 Su Bardağı Haşlanmış Nohut
1 Su Bardağı Buğday
Et Suyu
Terbiyesi İçin:
1 Kase Yoğurt
3 Yemek Kaşığı Un
1 Yumurta Sarısı
Yarım Limon
Üzeri İçin:
Tereyağı
Nane
Pul Biber

 
Hazırlanışı:
 

Buğdayı iyice yıkıyoruz. Tahıllı çorba tarifimizi hazırlamadan önce buğdayı ılık suda bekletiyoruz.

Daha sonra tekrardan yıkayıp, tencereye alıyoruz. Üzerini geçecek kadar sıcak su dolduruyoruz. Haşlanmaya bırakıyoruz. Buğdaylar haşlandıktan sonra büyük bir tencereye alıyoruz.

Üzerine nohutuda ekliyoruz. Et suyunu döküyoruz. Buğday ve nohutu birlikte haşlanmaya bırakıyoruz. Diğer taraftan tahıllı çorba tarifimizin terbiyesini hazırlamaya başlıyoruz. 1 kaseye yoğurdu boşaltıyoruz. Üzerine unu ekliyoruz.

Limonun suyunu sıkıp, döküyoruz. Yumurta sarısını da ilave ediyoruz. Çırpma teliyel iyice karıştırıyoruz. Üzerine 1 su bardağı da soğuk su döküyoruz. Kıvamını açıyoruz. Buğdaylar iyice yumuşadıktan sonra tencereden kepçe ile sıcak su alıp, terbiyenin olduğu kaseye ekliyoruz.

Bir yandan da terbiyeyi karıştırıyoruz. Terbiye ılıdıktan sonra tencereye boşaltıyoruz. Karıştırmaya devam ediyoruz. Tahıllı çorbamızın kıvamına göre et suyu ekliyoruz. İsterseniz sıcak su da verebilirsiniz.

Çorbamız kaynayıp, kıvamını aldıktan sonra tuz serpiyoruz. Pişirdiğimiz tahıllı çorbamızı servis kasesine boşaltıyoruz. Ayrı bir tarafta tavaya tereyağını alıyoruz. Tereyağı eriyip, kızdıktan sonra üzerine pul biber ve nane serpiyoruz. Karıştırıyoruz.

Ocağın altını kapatıyoruz. Servis kasesindeki tahıllı çorbamızın üzerine tereyağını gezdirerek döküyoruz. Hazırladığımız çorbamızı sıcak olarak iftar sofralarında servise hazırlıyoruz.

 

Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

tahıllı çorba tarifi, oktay usta tahıllı çorba tarifi, tahıllı çorba tarifi oktay usta, çorba tarifleri, kolay çorba tarifleri çorba tarifleri oktay usta, resimli çorba tarifleri, ezogelin çorbası, yemek tarifleri, yayla çorbası, domates çorbası, çorbalar, çorba çeşitleri, yemek sepeti, oktay usta yeşil elma, küre tv, çorba tarifleri kolay, şehriye çorbası, kolay çorba tarifleri, çorba tarifleri oktay usta resimli, mustafa keser kimdir, 2014 ramazan yemekleri, çorbalar, domates çorbası, çorba tarifleri resimli, pilav tarifleri oktay usta, şehriye çorbası, domates çorbası, mercimek çorbası, çorbalar tarifi, yayla çorbası, değişik çorba tarifleri, çorba tarifleri oktay usta, çorbalar oktay usta, salata tarifleri, meze tarifleri, özel tarifler, özel gün yemek tarifleri, oktay usta ramazan yemek tarifleri, 2014 ramazan yemek tarifleri, tatlılar, yoğurtlu çorba tarifleri, kremalı çorbalar, tavuk sulu çorba tarifleri, pratik çorbalar, mustafa keser ve eserleri, et sulu çorba tarifleri, et suyu çorba tarifi, 2014 oktay usta yemek tarifleri, pratik çorbalar, et sulu çorba yapılışı resimli, et sulu çorbalar, yemek tarifleri et sulu çorba, kolay tahıllı çorba tarifi, pratik çorba tarifi, yemek oyunları, mustafa keser nerede, et suyu çorba resimli, et sulu yemekler, çorba tarifleri oktay ustadan, et sulu şehriye çorbası tarifi

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
#
#
Yorum Ekle
Adınız Soyadınız
 
Email Adresiniz
Yorumunuz

#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker