Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Aperatif Yemek Tarifleri


Sütü tencereye boşaltıyoruz. Kaynatıyoruz. Süt kaynadıktan sonra ocağın altını kısıyoruz.
   
Ev Yoğurdu Tarifi

 

Bu şekilde 10 dakika daha kaynatıyoruz. Ardından ocağın altını kapatıyoruz. Soğumaya bırakıyoruz. Süt ılıdıktan sonra geniş bir borcama boşaltıyoruz.

 
Ev Yoğurdu Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

3 Litre Süt
1 Yemek Kaşığı Yoğurt

 
Hazırlanışı:
 

Sütü tencereye boşaltıyoruz. Kaynatıyoruz. Süt kaynadıktan sonra ocağın altını kısıyoruz.

Bu şekilde 10 dakika daha kaynatıyoruz. Ardından ocağın altını kapatıyoruz. Soğumaya bırakıyoruz. Süt ılıdıktan sonra geniş bir borcama boşaltıyoruz. Sizde yoğurdu mayalayabileceğiniz bir kaba alabilirsiniz.

Sütün içine serçe parmağımızı batırdığımızda yanmayacak kıvamda olmalıdır. Diğer taraftan bir kaseye 1 yemek kaşığı yoğurt alıyoruz. Üzerine de 1 çay bardağı sütü boşaltıyoruz. Karıştırıyoruz. Hazırladığımız yoğurt mayasını sütü içerisine boşaltıyoruz.

Çırpma teliyle iyice karıştırıyoruz. Ardından yoğurt mayaladığımız kabın kapağını kapatıyoruz. Kalın bir örtüyle iyice sarıyoruz. Bu şekilde 4 saat kadar mayalanması için bekletiyoruz.

4 saat geçtikten sonra örtüyü yavaşça kaldırıyoruz. Yoğurdun kapağını hiç açmadan buzdolabına yerleştiriyoruz. Birkaç saat buzdolabında dinlendirdikten sonra yemeklerimizin yanında servise hazırlıyoruz.

 

Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

ev yoğurdu tarifi, oktay usta ev yoğurdu tarifi, ev yoğurdu tarifi oktay usta, ev yoğurdu nasıl yapılır, yemek tarifi ev yoğurdu, yoğurt yapma tarifi, ev yogurdu nasıl yapılır, ev yapımı yoğurt nasıl yapılır, bebek yoğurdu tarifi, aperatif yemek tarifleri oktay usta, kanlıca yoğurdu tarifi, katı ev yoğurdu nasıl yapılır, yoğurt nasıl yapılır, evde yoğurt nasıl yapılır, ev yoğurdu yapımı, yoğurt nasıl mayalanır, küre tv, yoğurtlu çorba tarifleri, yoğurtlu yemek tarifleri, ev yoğurdunun faydaları, yemek sepeti, oktay usta ve yeşil elma, manda sütünden yoğurt nasıl yapılır, sütlaç nasıl yapılır, oktay usta kolay yemek tarifleri, yemek oyunları, ev yapımı yiyecek tarifleri, katı ev yoğurdu nasıl yapılır, değşik yemek tarifleri, aperatif yemekler oktay usta, yoğurt nasıl mayalanır oktay usta, yoğurt mayalamanın püf noktaları, yoğurt nasıl mayalanır püf noktaları, bebek için yoğurt nasıl mayalanır, yoğurt nasıl mayalanır video, aperatif yemek tarifleri, yoğurt nasıl yapılır, yoğurt mayalamanın püf noktaları, ev usulü yoğurt, evde yoğurt nasıl yapılır, evde yoğurt yapimi,  pratik yemek tarifi oktay usta, kolay yemekler oktay usta, oktay usta yoğurt tarifi, yoğurt nasıl mayalanır tarifi, oktay usta yoğurt yapımı, kolay yemek tarifleri

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
  • Diğer
  • Aperatif Yemek Tarifleri
Geriİleri
#
#
Yorum Ekle
Adınız Soyadınız
 
Email Adresiniz
Yorumunuz

Yorumlar
1
oktay ustanını yemek tarifleriniçok beğeniyorum
esen karadas|20 Eylül 2014 Cumartesi Saat : 20:51
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker