close

Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Kış Hazırlık Tarifleri


Fasulyeleri yıkıyoruz. Daha sonra ayıklayıp, kırıyoruz. Diğer taraftan domateslerimizi iyice yıkıyoruz.
Domatesli Fasulye Tarifi

 

Genişçe bir tencereye su dolduruyoruz. Suyu kaynatıyoruz. Yıkadığımız domateslerin arka kısmından çarpı şeklinde bıçakla kesikler artıyoruz.

 
Domatesli Fasulye Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

1 Kilogram Taze Fasulye
1 Kilogram Domates
Zeytinyağı
Tuz

 
Hazırlanışı:
 

Fasulyeleri yıkıyoruz. Daha sonra ayıklayıp, kırıyoruz. Diğer taraftan domateslerimizi iyice yıkıyoruz.

Genişçe bir tencereye su dolduruyoruz. Suyu kaynatıyoruz. Yıkadığımız domateslerin arka kısmından çarpı şeklinde bıçakla kesikler artıyoruz. Ardından kaynayan suya domatesleri atıyoruz. 30'a kadar sayıyoruz. Ve domatesleri kaynar sudan çıkartıyoruz.

Ardından domatesleri soğuk su dolu olan bir kaseye alıyoruz. Tüm domatesleri aynı şekilde hazırlıyoruz. Daha sonra domateslerin kabuklarını kestiğimiz yerden başlayarak soyuyoruz. Böylece domateslerimiz hiç ziyan olmayacaktır.

Kabuklarını soyduğumuz domatesleri küçük küçük doğruyoruz. Geniş bir tencereye biraz zeytinyağı döküyoruz. Üzerine doğradığımız domatesleri ekliyoruz. Karıştırıyoruz. Domatesler suyunu çektikten sonra üzerine taze fasulyeleri ilave ediyoruz. Karıştırıyoruz.

Tuz serpiyoruz. Sürekli karıştırarak fasulyeleri domatesle birlikte kavuruyoruz. Domatesler suyunu iyice çektikten sonra ocağın altını kapatıyoruz. Hazırladığımız domatesli fasulye tarifimizin çabuk soğuması için, geniş bir tepsiye boşaltıyoruz. Soğumaya bırakıyoruz.

Soğuyan domatesli fasulye tariflerimizi buzdolabı poşetlerine paylaştırarak dolduruyoruz. Poşetlerin fazla havasını açıp, ağızlarını bağlıyoruz. Daha sonra derin dondurucuda muhafaza etmek üzere kaldırıyoruz.

 

Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

domatesli fasulye tarifi, oktay usta domatesli fasulye tarifi, domatesli fasulye tarifi oktay usta, taze fasülye tarifi, domatesli kuru fasulye tarifi, kıymalı taze fasulye tarifi, etli taze fasulye tarifi, taze fasulye tarifi oktay usta, patatesli taze fasulye tarifi, kolay zeytinyağlı taze fasulye tarifi, düdüklüde zeytinyağlı taze fasulye tarifi, kış hazırlık tarifleri oktay usta, kış hazırlık tarifleri oktay usta, kış hazırlıkları, kış hazırlıkları için neler yapılır, evde kış hazırlıkları, kış hazırlıkları konserveler, kış hazırlık tarifleri oktay usta, oktay usta yeşil elma, küçük kıyamet hangi gün, özel tarifler, özel gün yemek tarifleri, kış hazırlıkları oktay usta, yemek oyunları, kış hazırlıkları nelerdir, kış hazırlıkları oktay usta, kış hazırlıkları turşular, mutfakta kış hazırlığı, oktay ustadan kış hazırlıkları, kış hazırlıkları 2014, kış hazırlıkları nelerdir, kış hazırlıkları oktay usta, resimli kış hazırlıkları, yemek sepeti, pratik kış hazırlık tarifleri, kolay konserve tarifi, konserve nası yapılır, kış hazırlık tarifleri, oktay ustadan kış hazırlıkları 2014, evde kış hazırlıkları, kış hazırlıkları nelerdir, közlenmiş kırmızı biber turşusu oktay usta, salça yapımı oktay usta, kış hazırlıkları turşular, kış hazırlıkları için neler yapılır

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
  • Diğer
  • Kış Hazırlık Tarifleri
Geriİleri
#
#
Yorum Ekle
Adınız Soyadınız
 
Email Adresiniz
Yorumunuz

#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker