close

Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Kış Hazırlık Tarifleri


Patlıcanların kabuklarını tamamen soyuyoruz. Eşit boyutta küp küp doğruyoruz.
Soslu Patlıcan Tarifi

 

Domateslerinde kabuklarını soyup, küp küp doğruyoruz. Geniş bir tencerenin zeminine biraz zeytinyağı döküyoruz.

 
Soslu Patlıcan Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

2 Kilogram Domates
2 Kilogram Patlıcan
1 Tutam Fesleğen
5 Diş Sarımsak
Zeytinyağı
Tuz

 
Hazırlanışı:
 

Patlıcanların kabuklarını tamamen soyuyoruz. Eşit boyutta küp küp doğruyoruz.

Domateslerinde kabuklarını soyup, küp küp doğruyoruz. Geniş bir tencerenin zeminine biraz zeytinyağı döküyoruz. Üzerine sırasıyla bir kat doğradığımız patlıcan, bir kat domates şeklinde tüm malzemeleri tencereye diziyoruz.

Orta ateşte pişmeye bırakıyoruz. Karıştırmıyoruz. Domatesler suyunu bıraktıktan sonra üzerine tuz serpiyoruz. İnce kıyılmış sarımsakları üzerine ekliyoruz. İnce kıyılmış fesleğenleri de üzerine alıyoruz. Bir müddet daha pişiriyoruz.

Domatesler suyunu çektikten ve patlıcanlar da piştikten sonra patlıcanlı sosumuz hazır demektir. Soslu patlıcan tarifimiz kıvamını aldıktan sonra kavanozlara paylaştırarak dolduruyoruz. Kavanozların ağız kısmını silerek temizliyoruz.

Kavanazoların kapaklarını sıkıca kapatıyoruz. Ardından hemen kavanozları ters çeviriyoruz. Soslu patlıcan kavanozlarını ters bir şekilde 1 gece bekletiyoruz. Ertesi gün kavanozlarımızı normal bir şekilde serin bir ortamda muhafaza etmek üzere, kaldırıyoruz.

Kullanacağımız vakitlerde kavanozlar açıp, tabağa boşaltıyoruz. Üzerine sarımsaklı yoğurtla servise hazırlayabilirsiniz. İsterseniz yemeğini de rahatlıkla pişirebilirsiniz.

 

Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

soslu patlıcan tarifi, oktay usta soslu patlıcan tarifi, soslu patlıcan tarifi oktay usta, patlıcan sos tarifi, mezeler ordövrler tarifi, patlıcan yemekleri ve mezeleri, domates soslu patlican, patlıcan soslu makarna tarifi, beşamel soslu patlıcan tarifi, soslu patlıcan mezesi, soslu patlıcan konservesi, domates soslu patlıcan kızartması, oktay usta kış hazırlık tarifleri, soslu patlıcan kızartması, pratik soslu patlıcan tarifi, özel gün yemek tarifleri, meze tarifleri, değişik yemek tarifleri, kolay yemek tarifleri, çağla şimşek kimdir, çağla şimşek nerede, çağla şimşek ve küçük gelin dizisi, soslu patlıcan tarifi, oktay usta yeşil elma, küre tv, yemek sepeti, yoğurtlu patlıcan mezesi, karaçay usülü patlıcan mezesi, kış hazırlık tarifleri, patlıcan mezesi nasıl yapılır, közlenmiş patlıcan mezesi, zeytinyağlı patlıcan mezesi, közlenmiş patlıcan salatası, kozlenmis patlican meze, közlenmiş patlıcan yemekleri, közlenmiş patlıcan salatası tarifi, yoğurtlu patlıcan mezesi, karaçay usülü patlıcan mezesi, bengi öztürk nerede, bengi öztürk kimdir, bengi öztürk ve küçük gelin dizisi, yemek oyunları, oktay usta kış hazırlığı, özel tarifler, kolay kış hazırlıkları, oktay usta kış hazırlık tarifleri, patlıcan mezesi nasıl yapılır, kış hazırlıkları, kış hazırlıkları için neler yapılır, evde kış hazırlıkları, yemek oyunları, kış hazırlıkları konserveler, kış hazırlıkları nelerdir, kış hazırlıkları oktay usta, oktay usta, kış hazırlıkları turşular

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
  • Diğer
  • Kış Hazırlık Tarifleri
Geriİleri
#
#
Yorum Ekle
Adınız Soyadınız
 
Email Adresiniz
Yorumunuz

#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker