Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Meze Tarifleri


Şakşuka için öncelikle sebzeleri doğrayarak başlıyoruz. Patlıcanları alacalı soyup küp şeklinde doğrayalım.
Şakşuka Tarifi

 

Patatesleri ve kabaklarıda küp küp doğrayalım. Daha sonra köy biberlerinide ufak ufak doğrayıp kızartmaya hazır hale getirelim.

 
Şakşuka Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

2 Adet Patates
2 Adet Kabak
2 Adet Patlıcan
5 Adet Köy Biberi
5 Adet Kırmızı Biber
Tuz
Kızartmak İçin:
Sıvıyağ
Sosu İçin:
5 Diş Sarımsak
5 Adet Domates
Sıvıyağ
Tuz

 
Hazırlanışı:
 

Şakşuka için öncelikle sebzeleri doğrayarak başlıyoruz. Patlıcanları alacalı soyup küp şeklinde doğrayalım.

Patatesleri ve kabaklarıda küp küp doğrayalım. Daha sonra köy biberlerinide ufak ufak doğrayıp kızartmaya hazır hale getirelim. Kızartma tenceresine yağımızı bol miktarda alarak sırasıyla kızartalım. Tuz ilave etmeyi unutmayalım.

Sebzeler kızarana dek kırmızı biberlerimizi hazırlayalım. İkiye bölerek çekirdeklerini çıkaralım ve en son biberlerimizi kızartıp kızarttığımız sebzeleri karıştırarak içlerine dolduralım.

Sosu için domateslerin kabuklarını soyup ardından ufak ufak doğrayalım ve tavamıza bir miktar yağ ekleyerek sarımsak ve domatesleri alalım. Tuz ilave ederek pişirelim ve pişen sosu kızartmalarımızın üzerlerine gezdirelim.

Dilerseniz kırmızı biberleride ufak doğrayarak kızartılmış sebzelere ilave ederek büyük servis tabağında sos gezdirilerek sunabilirsiniz.

 

Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

şakşuka tarifi, oktay usta şakşuka tarifi, şakşuka tarifi oktay usta, şakşuka tarifi oktay usta, haydari tarifi, patlıcanlı şakşuka yemeği, şakşuka nasıl yapılır, şakşuka yapılışı, şakşuka tarifi resimli, fırında şakşuka tarifi, haydari tarifi, şakşuka yemeği nasıl yapılır, hakan mengüç kimdir, şakşuka nasıl yapılır oktay usta, oktay usta meze tarifleri, şakşuka tarifi, fırında şakşuka nasıl yapılır, şakşuka sosu nasıl yapılır, meze tarifleri, soğuk meze tarifleri, kolay meze tarifleri, milayim kimdir, kolay meze tarifleri, hakan mengüç ve oktay usta, özel tarifler, özel gün yemek tarifleri, oktay ustanın doğum günü, oktay usta yeşil elma, küre tv, yemek oyunları, değişik meze tarifleri, salata tarifleri, mülayim nerede, kolay mezeler, kolay salata tarifleri, patlıcanlı yeemk tarifleri, kolay şakşuka tarifi, pratik şakşuka tarifi, oktay usta meze tarifleri, hakan mengüç nerede, resimli soğuk meze tarifleri, şakşuka nasıl yapılır, sebze yemeği tarifleri, şakşuka ustası, şakşuka nedir, salata tarifleri, mülayim ve oktay usta, pratik meze tarifleri oktay usta, resimli salata ve meze tarifleri, mezeler, salata tarifleri, oktay usta kurabiye tarifleri, meze çeşitleri, oktay usta meze ve salata tarifleri, oktay usta soğuk meze tarifleri, oktay usta salata tarifleri

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
#
Yorum Ekle
Adınız Soyadınız
 
Email Adresiniz
Yorumunuz

#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker