Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Özel Tarifler > Osmanlı Lezzetleri


Osmanlı yemeklerinde bulgurun önemi büyüktür. Aynı zamanda yemekler kuzu etiyle yapılmaktadır.
Zerdeçallı Bulgur Aşı Tarifi (Osmanlı Lezzetleri)

 

Zerdeçallı bulgur aşı tarifimiz de Osmanlı mutfağından güzel bir tarif… Zerdeçallı bulgur aşı tarifimizin ilk önce etlerini pişirmeye başlıyoruz.

 

Zerdeçallı Bulgur Aşı Tarifi (Osmanlı Lezzetleri)

 
Malzeme Listesi
 

2 Adet Arpacık Soğan
4 Su Bardağı Et Suyu
3 Yemek Kaşığı Tereyağı
500 Gram Kemiksiz Kuzu Kuşbaşı Eti
2 Su Bardağı İri Pilavlık Bulgur
1 Çay Kaşığı Karabiber
2 Çay Kaşığı Zerdeçal
1 Çay Kaşığı Tuz

 
Hazırlanışı:
 

Osmanlı yemeklerinde bulgurun önemi büyüktür. Aynı zamanda yemekler kuzu etiyle yapılmaktadır.

Zerdeçallı bulgur aşı tarifimiz de Osmanlı mutfağından güzel bir tarif… Zerdeçallı bulgur aşı tarifimizin ilk önce etlerini pişirmeye başlıyoruz. Tencereye etleri alıyoruz. Kavuruyoruz. Arpacık soğanlarını küçük küçük doğruyoruz.

Etler suyunu bırakıp, piştikten sonra doğradığımız soğanları tencereye alıyoruz. Kavurmaya devam ediyoruz. Eğer etlerimiz tam pişmediyse biraz sıcak su ekleyip, pişirmeye devam edebiliriz. Ayrı bir tarafta bulgur aşını pişirmeye başlıyoruz.

Geniş ve yayvan bir tencereye tereyağını alıyoruz. Tereyağı eridiktn sonra bulgurları ilave ediyoruz. Tahta kaşıkla kavuruyoruz. Bulgurlar kavrulduktan sonra üzerine et sunu boşaltıyoruz. Tuz, karabiber ve zerdeçalı da ekliyoruz.

Tencerenin kapağını kapatarak, kısık ateşte pişmeye bırakıyoruz. Bulgur aşı piştikten sonra ocağın altını kapatıp, dinlenmeye bırakıyoruz.

Bulgur aşını bir müddet dinlendirdikten sonra üzerine kıvamında pişen etleri ilave ediyoruz. Karıştırıyoruz. Hazır olan zerdeçallı bulgur aşı tarifimizi servise hazırlıyoruz.

 

Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

zerdeçallı bulgur aşı tarifi, oktay usta zerdeçallı bulgur aşı tarifi, zerdeçallı bulgur aşı tarifi oktay usta, pilav tarifler, pirinç pilav tarifleri, salata tarifleri, pilav tarifi, pilav tarifleri oktay usta, resimli pilav tarifleri, şehriyeli pilav tarifleri, yunus emre akkor kimdir, özel tarifler, osmanlı yemek tarifleri oktay usta, yemek oyunları, yunus emre akkor nerede, yunus emre akkor ve osmanlı yemekleri, oktay usta değişik pilav tarifleri, oktay usta osmanlı lezzetleri, çorba tarifleri oktay usta, pilav yemekler, pilav tarifleri sitesi, yeşil elma pilav, oktay ustanın pilavları, oktay usta yemek tarifleri, çorba tarifleri, oktay usta pilavlar tarifi, özel yemek tarifleri, oktay usta ve yeşil elma, yemek sepeti, oktay usta pilav, oktay ustadan bulgur pilavı, pilavlar oktay usta, osmanlı lezzetleri, osmanlı mutfağı yemek tarifleri, oktay usta özel tarifler, osmanlı yemekleri, osmanlı mutfağı tarihi, osmanlı mutfağı et yemekleri, özel gün yemek tarifleri, osmanlı lezzetleri oktay usta, osmanlı mutfağı iftar, oktay usta osmanlı mutfağı tarifleri, vehbi karakaş kimdir, vehbi karakaş nerede, vehbi karakaş ve kitabı, oktay usta osmanlı yemek tarifleri, osmanlı saray yemekleri, osmanlı yemekleri nelerdir, osmanlı yemekleri yemek tarifleri, osmanlı mutfağı, resimli osmanlı yemekleri, osmanlı yemekleri isimleri, osmanlı yemekleri listesi, osmanlı saray mutfağı yemekleri, osmanlı saray yemekleri tarifleri, saray yemeği, osmanlı saray mutfağı

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
#
Yorum Ekle
Adınız Soyadınız
 
Email Adresiniz
Yorumunuz

#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker