Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Bayram Yemek Tarifleri


Kurban bayramının yaklaştığı günlerde elimizdeki etlerimizi sucuk olarak değerlendirebiliriz.
Osmanlı Usulü Sucuk Tarifi

 

Etleri ve kavram yağını kıyma makinesinden geçirelim. Sarımsakları da etlerle birlikte makineden geçiriyoruz.

 
Osmanlı Usulü Sucuk Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

5 Kilogram Dana Döş
1 Kilogram Kuzu Döş
500 Gram Kavram Yağı
100 Gram Sarımsak
5 Yemek Kaşığı Sucuk Harcı
5 Yemek Kaşığı Toz Kırmızı Biber
1 Yemek Kaşığı Karabiber
1 Yemek Kaşığı Yedibahar
1 Yemek Kaşığı Kimyon
1 Yemek Kaşığı Tuz
2 Su Bardağı Su

 
Hazırlanışı:
 

Kurban bayramının yaklaştığı günlerde elimizdeki etlerimizi sucuk olarak değerlendirebiliriz. Sucuk tarifimizi hazırlayalım.

Etleri ve kavram yağını kıyma makinesinden geçirelim. Sarımsakları da etlerle birlikte makineden geçiriyoruz. Geniş bir tepsiye kıyma makinesinden geçen etleri alıyoruz. Üzerine sucuk harcını serpiyoruz. Toz kırmızı biber, karabiber yedibahar, kimyon ve tuzu da ekliyoruz.

Sucuk harcını yoğurmaya başlayalım. Sucuk harcını yoğururken 2 su bardağı suyu da azar azar ekleyelim. Sucuk harcını iyice yoğurduktan sonra tepsinin üzerine streç film kapatalım. Bu şekilde buzdolabında 1 gece bekletelim.

Sucuğu hazırlayacağımız vakitten 1 saat önce buzdolabından çıkartalım. Böylece sucuk harcımız dinlenmiş olacaktır. Ayrı bir tarafta temiz olan kuru bağırsakları geniş bir kaba alalım. Üzerini örtecek şekilde su dolduralım.

Kuru bağırsaklar yumuşayana kadar bekletiyoruz. Daha sonra yumuşayan bağırsakları kıyma makinesinin ağız kısmına sucuk yapma aparatını takalım. Yumuşayan bağırsakları makinenin ucuna takalım. Bağırsağın uzunca aparata takalım. Uç kısmını keselim ve ucunu sıkıca ellerimizle tutuyoruz. Makineye sucuk harcını bastıralım.

Burada dikkat edilmesi gereken nokta; makine ilk başta hava çıkartacağı için bağırsağın uç kısmını sıkıca tutmamız gerekecektir. Yukarıdan bastırdıkça, bağırsağın içi sucuk harcıyla dolacaktır. Bağırsaklar yeterli uzunlukta olduğunda diğer uç kısmını keselim. Ardından halka şeklini verelim. İple sıkıca bağlayalım.

Sucuk harcımız bitene kadar aynı işleme devam edelim. Hazırladığımız sucukları güneş görmeyen bir ortamda, 3 – 4 gün kadar kurutuyoruz. Ardından buzdolabında muhafaza ediyoruz. Sucuk tarifimizi hazırlarken, 2 – 3 kişiyle yapmanız, sizin için de daha kolay olacaktır.

 

Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

osmanlı usulü sucuk tarifi, oktay usta osmanlı usulü sucuk tarifi, osmanlı usulü sucuk tarifi oktay usta, sucuk nasıl yapılır, sucuk nasıl yapılır oktay usta, sucuk tarifi, evde sucuk yapımı sucuk nasıl yapılır, sucuk nasıl yapılır video, aperatif yemek tarifleri, sucuk nasıl yapılır, iyi sucuk nasıl yapılır, evde sucuk nasıl yapılır, evde sucuk nasıl yapılır video, sucuk tarifi nasıl yapılır, bayram tarifleri, etleri nasıl değerlendirelim, oktay usta yeşil elma, küre tv, yemek sepeti, evde sucuk yapımı video, ev yapımı muhacir sucuk tarifi, kolay sucuk tarifi, kurban bayramı ve sucuk tarifi, pratik sucuk tarifi, sucuk ne dir, sucuk ustası, kolay sucuk nasıl yapılır, sucuk nasıl doldurulur, sucuk yemek mutfak, sucuk yapma tarifi, evde sucuk yapımı oktay usta, yemek oyunları, kurban bayramının önemi, özel gün yemek tarifleri, özel tarifler, kavurma tarifi, kavurma nasıl yapılır, değişik et yemekleri, evde sucuk nasıl yapılır video, sucuklu yemek tarifleri, osmanlı sucuğu nasıl yapılır, sucuk tarifi nasıl yapılır, evde sucuk yapımı video, ev yapımı muhacir sucuk tarifi, sucuk nasıl doldurulur, sucuk yapma tarifi, evde sucuk yapımı oktay usta

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
#
Yorum Ekle
Adınız Soyadınız
 
Email Adresiniz
Yorumunuz

Yorumlar
1
Özellikle bu tarif için çok tesekkur ederim. Sucuk tarifini internetten aramak hic aklıma gelmemişti. Şu haberi okuduktan sonra içerisinde böcek boyası kullanildigi için hic sucuk almiyordum http://www.helalplatform.com/peki-karmin-cochineal-bocegi-nedir.html Ama artik evde yapacağım bu tarif sayesinde.
fatma Gürsoy|11 Şubat 2015 Çarşamba Saat : 21:59
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker