Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Çorba Tarifleri


Pirinçli kereviz çorbası tarifimiz için pirinçleri yıkayıp, tencereye alıyoruz.
Pirinçli Kereviz Çorbası Tarifi

 

Haşlanmaya bırakıyoruz. Pirinçler haşlanırken, biz de kerevizler doğruyoruz. Kerevizlerin kabuklarını soyuyoruz. Küçük küpler halinde doğruyoruz.

 

Pirinçli Kereviz Çorbası Tarifi

 
Malzeme Listesi
 

2 Adet Kereviz
1 Çay Bardağı Pirinç
Tuz
Su
Terbiyesi İçin:
3 Yemek Kaşığı Yoğurt
2 Yemek Kaşığı Un
Yarım Limon
Üzeri İçin:
Tereyağı
Toz Kırmızı Biber

 
Hazırlanışı:
 

Pirinçli kereviz çorbası tarifimiz için pirinçleri yıkayıp, tencereye alıyoruz. Üzerini 3 parmak geçecek kadar su dolduruyoruz.

Haşlanmaya bırakıyoruz. Pirinçler haşlanırken, biz de kerevizler doğruyoruz. Kerevizlerin kabuklarını soyuyoruz. Küçük küpler halinde doğruyoruz. Ayrı bir tavaya biraz zeytinyağı döküyoruz. Üzerine doğradığımız kerevizleri alıyoruz.

Karıştırarak kavuruyoruz. Kerevizler sotelendikten sonra haşlanmış pirinçlerin üzerine ilave ediyoruz. Çorbanın kıvamına göre sıak su veriyoruz. Pişmeye bırakıyoruz. Ayrı bir tarafta pirinçli kereviz çorbası tarifimizin terbiyesini hazırlamaya başlıyoruz.

Bir kaseye yoğurdu boşaltıyoruz. Üzerine unu ekliyoruz. Limonun da suyunu sıkıp, boşaltıyoruz. Biraz da soğuk su ekleyip, terbiyenin kıvamını açıyoruz. Daha sonra tenceredeki sıcak sudan kepçe ile alarak, terbiyenin üzerine boşaltıyoruz.

Bir yandan da terbiyeyi sürekli karıştırıyoruz. Terbiyenin kıvamı ılıdıktan sonra tencereye boaşltıyoruz. Çorbamızın kesilmemesi için, karıştırmayı bırakmıyoruz. Pirinçli kereviz çorbası tarifimizin kıvamına göre sıcak su ekliyoruz. Tuz serpiyoruz.

Çorbamızın özleşmesi için, bir müddet daha kaynatıyoruz. Kaynayıp, kıvamını alan çorbamızı servis kasesine boşaltıyoruz. Ayrı bir tarafta tavaya tereyağını alıyoruz. Tereyağı eridikten sonra toz kırmızı biber serpiyoruz. Karıştırıyoruz.

Ocağın altını kapatıyoruz. Servis kasesindeki çorbamızın üzerine tereyağlı sosu gezdirerek döküyoruz. Hazırladığımız pirinçli kereviz çorbasını sıcak olarak servise hazırlıyoruz.

 

Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

pirinçli kereviz çorbası tarifi, oktay usta pirinçli kereviz çorbası tarifi, pirinçli kereviz çorbası tarifi oktay usta, oktay usta çorba tarifleri, oktay usta kereviz çorbası tarifi, oktay usta çorbalar, oktay usta kolay çorba tarifleri, çorba nedir, çorba ustası, yemek sepeti, oktay usta yeşil elma, küre tv, oktay usta pratik çorba tarifleri, oktay usta çorba tarifleri, kolay yemekler, kolay çorbalar, yağmur ün kimdir, yetim günüller hangi kanalda, pratik çorba tarifi, kereviz çorbası tarifi resimli, kereviz çorbası tarifi oktay usta, kremalı kereviz çorbası tarifi, kereviz çorbası nasıl yapılır, kereviz çorbası tarifleri, pirinç çorbası tarifi, yoğurtlu pirinç çorbası tarifi, kolay pirinç çorbası tarifi, yetim gönüller stv’de, kolay çorba tarifleri, yemek oyunları, değişik çorba tarifleri, kereviz çorbası diyet tarifleri, resimli kereviz çorbası, kereviz çorbası oktay usta, kereviz yemeği, domates çorbası tarifi, kremalı kereviz çorbası, patatesli kereviz çorbası, kereviz yemek tarifi, kereviz yaprağı çorbası nasıl yapılır, çorba tarifleri, oktay usta pratik çorba tarifi, kolay çorba tarifleri, çorba tarifleri oktay usta, resimli çorba tarifleri, ezogelin çorbası, yemek tarifleri, yayla çorbası, domates çorbası, çorbalar

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
#
Yorum Ekle
Adınız Soyadınız
 
Email Adresiniz
Yorumunuz

#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker