Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Turşu Tarifleri


Beyaz lahana turşu tarifimiz, programımıza konuk olarak gelen Aşçı Ümit Kılıç Bey tarafından hazırlanmıştır.
Beyaz Lahana Turşusu Tarifi

 

Sofraların vazgeçilmezi turşular… Lahana turşusunu kurmak için 5 kilogramlık bir kavanoz kullandık. Sizde istediğiniz büyüklükte kavanoz kullanarak turşularınızı hazırlayabilirsiniz.

 
Beyaz Lahana Turşusu Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

Beyaz Lahana
Kırmızı Kornişon Biber
Kereviz Sapları
Defne Yaprağı
Taze Melisa Yaprağı
Tane Karabiber
Havuç
Maydanoz
Dereotu
Sarımsak
Turşu Suyu İçin:
Elma Sirkesi
Üzüm Sirkesi
Tuz
Su

 
Hazırlanışı:
 

Beyaz lahana turşu tarifimiz, programımıza konuk olarak gelen Aşçı Ümit Kılıç Bey tarafından hazırlanmıştır.

Sofraların vazgeçilmezi turşular… Lahana turşusunu kurmak için 5 kilogramlık bir kavanoz kullandık. Sizde istediğiniz büyüklükte kavanoz kullanarak turşularınızı hazırlayabilirsiniz. Turşu suyunu, kavanozun büyüklüğüne göre hazırlayabilirsiniz.

İsterseniz sayfamızda turşu suyu tarifinden de yardım alabilirsiniz. Burada da kısa bir şekilde hatırlatmak gerekirse, 5 litrelik kaynak suyunu kaynatıyoruz. Kaynayan suyu ılımaya bırakıyoruz. Ilıyan suyun içine çok dolu olmayacak şekilde 1 avuç kaya tuzu ekliyoruz.

1 su bardağı da elma ve üzüm sirkesi karışımından ilave ediyoruz. Karıştırıyoruz. Hazırladığımız turşu suyunu, kuracağımız tüm turşular için kullanabiliriz. Şimdi de lahana turşusu tarifimize geçelim. Kavanozun zeminine iri iri doğranmış kereviz saplarından yerleştiriyoruz.

Üzerine biraz sarımsak serpiştiriyoruz. Lahanaları istediğimiz büyüklükte doğruyoruz. Kavanoza biraz doğradığımız lahanalardan koyuyoruz. Üzerine biraz kırmızı biber ekliyoruz. Parmak uzunluğunda doğranmış havuçlardan ekliyoruz.

Üzerlerine 1 tutam dereotu, taze melisa yaprağı ekliyoruz. Tane karabiber serpiştiriyoruz. Sarımsak da serpiyoruz. Bu şekilde kat kat, kavanoz dolacak şekilde dolduruyoruz. En son olarak üzerine maydanoz ve dereotu yaprakları, kereviz saplarından yerleştiriyoruz.

Kavanozun üstü kapanacak şekilde turşu suyunu dolduruyoruz. Kavanozun kapağını sıkıca kapatıyoruz. Turşu kurarken, isterseniz değişik aromalar da ekleyebilirsiniz. İsterseniz hardal tohumu ve kişniş tohumu da ekleyebilirsiniz.

Bu malzemeler turşularımıza çok değişik aromalar katacaktır. Aktardan alarak, deneyebilirsiniz. Serin ve güneş görmeyen bir ortamda muhafaza ediyoruz. Hazırladığımız beyaz lahana turşumuz 15- 20 gün içinde kıvamını alacaktır. Yemeklerimizin yanında servise hazırlayabilirsiniz.

 

Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

beyaz lahana turşusu tarifi, oktay usta beyaz lahana turşusu tarifi, beyaz lahana turşusu tarifi oktay usta, resimli lahana turşusu tarifi, sirkeli lahana turşusu tarifi, lahana turşusu tarifleri, resimli lahana turşusu yapımı, beyaz lahana turşusu nasıl yapılır, yemek sepeti, lahana turşusu tarifi oktay usta, lahana turşusu tarifi, oktay usta turşu tarifleri, kırmızı lahana turşusu tarifi oktay usta, yemek tarifleri lahana turşusu, lahana turşusu tarifleri resimli, lahana turşusu yapılışı, ipek tanrıyar ve tiyatro oyunu, kolay lahana turşusu, acele lahana turşusu, yemek oyunları, lahana turşusu yemekleri, kiyilmiş lahana turşusu, lahana turşusu yapımı, turşu tarifleri, en güzel turşu tarifleri, oktay usta turşu tarifleri, kolay turşu tarifleri, turşu tarifleri resimli, turşu yapımı, aşçı ümit kılıç kimdir, turşu nasıl yapılır, turşu suyu, karışık turşu tarifleri, kolay lahana turşusu tarifi, ipek tanrıyar kimdir, oktay usta turşu tarifleri kornişon, oktay usta turşu tarifleri izle, oktay usta turşu tarifleri karışık, aşçı üit kılıç ve turşu tarifleri, oktay usta domates turşu tarifleri, oktay usta lahana turşu tarifleri, oktay usta pratik turşu tarifi, oktay usta turşu tarifleri resimli, oktay usta yemek tarifleri turşu, turşu nasıl yapılır, oktay usta lahana turşusu tarifi, oktay usta lahana turşusu, oktay usta turşu tarifleri kornişon, oktay usta turşu tarifleri karışık, oktay usta turşu tarifleri izle, oktay usta domates turşu tarifleri, oktay usta turşu tarifleri resimli, oktay usta beyaz lahana turşusu

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
#
Yorum Ekle
Adınız Soyadınız
 
Email Adresiniz
Yorumunuz

#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker