Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Turşu Tarifleri
Domates turşusu tarifimiz, programımıza konuk olarak gelen Aşçı Ümit Kılıç Bey tarafından hazırlanmıştır.
Yeşil Domates Turşusu Tarifi

 

Sofraların olmazsa olmazı turşular… Domates turşusunu kurmak için 5 kilogramlık bir kavanoz kullandık. Sizde istediğiniz büyüklükte kavanoz kullanarak turşularınızı hazırlayabilirsiniz.

 
Yeşil Domates Turşusu Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

Yeşil Domates
Kornişon Salatalık
Kereviz Sapları
Defne Yaprağı
Taze Melisa Yaprağı
Tane Karabiber
Havuç
Maydanoz
Dereotu
Sarımsak
Turşu Suyu İçin:
Elma Sirkesi
Üzüm Sirkesi
Tuz
Su

 
Hazırlanışı:
 

Domates turşusu tarifimiz, programımıza konuk olarak gelen Aşçı Ümit Kılıç Bey tarafından hazırlanmıştır.

Sofraların olmazsa olmazı turşular… Domates turşusunu kurmak için 5 kilogramlık bir kavanoz kullandık. Sizde istediğiniz büyüklükte kavanoz kullanarak turşularınızı hazırlayabilirsiniz. Turşu suyunu, kavanozun büyüklüğüne göre hazırlayabilirsiniz.

İsterseniz sayfamızda turşu suyu tarifinden de yardım alabilirsiniz. Burada da kısa bir şekilde hatırlatmak gerekirse, 5 litrelik kaynak suyunu kaynatıyoruz. Kaynayan suyu ılımaya bırakıyoruz. Ilıyan suyun içine çok dolu olmayacak şekilde 1 avuç kaya tuzu ekliyoruz.

1 su bardağı da elma ve üzüm sirkesi karışımından ilave ediyoruz. Karıştırıyoruz. Hazırladığımız turşu suyunu, kuracağımız tüm turşular için kullanabiliriz. Şimdi de domates turşusu tarifimize geçelim. Kavanozun zeminine iri iri doğranmış kereviz saplarından yerleştiriyoruz.

Üzerine biraz sarımsak serpiştiriyoruz. Domateslerin saplarını çıkartıyoruz. Sap kısımlarından bıçakla kesikler atıyoruz. Kavanoza domateslerden koyuyoruz. Üzerine biraz kornişon salatalığı ekliyoruz. Parmak uzunluğunda doğranmış havuçlardan ekliyoruz.

İstediğiniz sebzeleri de turşunuza ekleyebilirsiniz. Sarımsak serpiyoruz. Üzerlerine taze melisa yaprağı ve 1 tutam dereotu ekliyoruz. Tane karabiber serpiştiriyoruz. Bu şekilde kat kat, kavanoz dolacak şekilde domates turşunu kavanozunu dolduruyoruz.

En son olarak üzerine maydanoz ve dereotu yaprakları, kereviz saplarından yerleştiriyoruz. Kavanozun üstü kapanacak şekilde turşu suyunu dolduruyoruz. Kavanozun kapağını sıkıca kapatıyoruz. Turşu kurarken, isterseniz değişik aromalar da ekleyebilirsiniz.

İsterseniz hardal tohumu ve kişniş tohumu da ekleyebilirsiniz. Bu malzemeler turşularımıza çok değişik aromalar katacaktır. Aktardan alarak, deneyebilirsiniz. Serin ve güneş görmeyen bir ortamda muhafaza ediyoruz. Hazırladığımız yeşil domates turşumuz 15- 20 gün içinde kıvamını alacaktır. Yemeklerimizin yanında servise hazırlıyoruz.

 

Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

yeşil domates turşusu tarifi, oktay usta yeşil domates turşusu tarifi, yeşil domates turşusu tarifi oktay usta, oktay usta kolay domates turşusu tarifi, oktay usta pratik domates turşusu tarifi, yemek sepeti, değişik turşu tarifleri, oktay usta turşu tarifleri, yeşil domates turşusu tarifi, yemek oyunları, aşçı ümit kılıç kimdir, domates turşusu tarifi oktay usta, kırmızı domates turşusu tarifi, biber ve domates turşusu tarifi, domates turşusu yemek tarifi, domates turşusu resimli, biber ve domates turşusu, kolay salatalık turşusu, yeşil domates turşusu nasıl yapılır, aşçı ümit kılıç ve turşu tarifleri, kolay turşu tarifleri, yeşil domates turşusu tarifleri, pratik turşu tarifleri oktay usta, ipek tanrıyar kimdir, yeşil domates turşu tarifi, domates turşusu yemek tarifleri, yeşil domates turşu tarifleri, domates çorbası yeşil, yesil domates tursusu, yesil domates tursusu tarifi, ipek tanrıyar ve oktay usta, oktay usta pratik turşu tarifleri, domates turşusu tarifi oktay usta, salatalık turşusu tarifi, lahana turşusu tarifi, lahana turşusu oktay usta, yeşil domates turşusu tarifi, ipek tanrıyar nerede, domates turşu nasıl yapılır, domates turşu yapımı, domates turşu tarifi, domates turşusu tarifleri, yeşil domates turşusu nasıl yapılır oktay usta, yeşil domates yemeği

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
#
Yorum Ekle
Adınız Soyadınız
 
Email Adresiniz
Yorumunuz

#
Tarifini Gönder
Oktay Usta Haberleri
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker