close

Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Turşu Tarifleri


Bugün hazırlayacağımız karışık turşu tarifimiz, kışın sofralarda salata gibi kolaylıkla tüketebileceğiniz bir tarif…
Karışık Turşu Tarifi

 

Karışık turşumuzu küçük parçalar halinde doğradığımız için, yemeklerin yanında, salata gibi rahatlıkla tüketebilirsiniz.

 
Karışık Turşu Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

1 Büyük Beyaz Lahana
3 Kilogram Kornişon Salatalık
3 Kilogram Yeşil Domates
1 Kilogram Kırmızı Domates
1 Kilogram Kırmızı Biber
1 Kilogram Sivri Biber
1 Bağ Maydanoz
5 Baş Sarımsak
1 Kilogram Havuç
Karnabahar
5 Yemek Kaşığı Dövülmüş Kaya Tuzu
1 Avuç Nohut
Üzeri İçin:
Kırmızı Domates Rendesi

 
Hazırlanışı:
 

Bugün hazırlayacağımız karışık turşu tarifimiz, kışın sofralarda salata gibi kolaylıkla tüketebileceğiniz bir tarif…

Karışık turşumuzu küçük parçalar halinde doğradığımız için, yemeklerin yanında, salata gibi rahatlıkla tüketebilirsiniz. Beyaz lahanayı doğruyoruz. Doğradığımız lahanaları geniş bir tencereye alıyoruz. Salatalıkları da halka halka doğruyoruz.

Havuçların da kabuklarını soyup, halka halka doğruyoruz. Doğradığımız salatalık ve havuçları da tencereye alıyoruz. Sivri biberlerin saplarını kesiyoruz. Doğrayıp, tencereye alıyoruz. Yeşil domatesleri de yarım ay parçaları halinde doğruyoruz.

Kırmızı biberlerin iç çekirdeklerini ayıklayıp, orta büyüklükte küp küp doğruyoruz. Doğradığımız yeşil domates ve kırmızı biberleri de tenceremize alıyoruz. İnce kıyılmış maydanozları ekliyoruz. Karnabaharları da küçük çiçeklere ayırıp, tenceremize alıyoruz.

Sarımsakları da doğrayıp, tenceremize serpiştiriyoruz. Kırmızı domatesleri de iri küpler halinde doğrayıp, tenceremize ilave ediyoruz. Nohutu serpiştiriyoruz. 5 yemek kaşığı kaya tuzunu havanda dövüp, karışık turşumuzun üzerine serpiştiriyoruz.

Büyük tenceremizde hazır olan, karışık turşumuzu iyice karıştırıyoruz. Hazırladığımız turşuyu 1 gece bu şekilde bekletiyoruz. Ertesi gün, turşuları kavanozlara dolduruyoruz. Turşunun biriken kendi suyunu da kavanozlara dolduruyoruz.

Kavanozdaki karışık turşuların üzerine sirke dolduruyoruz. Son olarak da üzerine kırmızı domates rendesi ekliyoruz. Kavanozun ağız kısmını silerek temizliyoruz. Kavanozun kapağını sıkıca kapatıyoruz.

Serin bir ortamda 15 gün kapalı bir şekilde bekletiyoruz. 15 gün sonra hazır olan karışık turşularımızı yemeklerimizin yanında servise hazırlıyoruz.

 

Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

karışık turşu tarifi, oktay usta karışık turşu tarifi, karışık turşu tarifi oktay usta, lahana turşusu, karışık turşu tarifi ve yapımı, karışık turşu nasıl yapılır, karışık turşu tarifi oktay usta, kolay karışık turşu tarifi, oktay usta turşu tarifleri, karışık turşu tarifi resimli oktay usta, yemek sepeti, oktay usta karışık turşu tarifi tarifleri, karışık turşu tarifi resimli, oktay usta karışık turşu tarifi izle, yıldırım öcek kimdir, karışık turşu nasıl yapılır oktay usta, karışık turşu yapımı oktay usta, oktay ustadan karışık turşu tarifi, nurcan balaban ve turşu tarifleri, oktay usta turşu suyu tarifi, oktay usta biber turşu tarifi, oktay usta kornişon turşu tarifi, yıldırım öcek nerede, oktay usta lahana turşu tarifi, nurcan balaban kimdir, karışık turşu nasıl yapılır, karışık turşu tarifi, oktay usta karışık turşu tarifi tarifleri, yemek oyunları, oktay usta karışık turşu tarifi izle, yeşil elma oktay usta turşu yapımı, lahana turşu yapımı oktay usta, oktay usta turşu yapımı videosu, tiyatrocu yıldırım öcek, pratik turşu tarifleri oktay usta, nurcan balaban nerede, oktay usta biber turşu yapımı, değişik turşular, turşu nedir, turşu ustası, turşu tarifleri, en güzel turşu tarifleri, oktay usta turşu tarifleri, turşu tarifleri resimli, turşu yapımı, turşu nasıl yapılır, turşu suyu, karışık turşu tarifleri, oktay usta turşu yapımı, biber turşu yapımı, turşu nasıl yapılır, turşu yapımı tarifi, kornişon turşu yapımı, karışık turşu yapımı, lahana turşu yapımı, kornişon turşu yapımı oktay usta

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
#
Yorum Ekle
Adınız Soyadınız
 
Email Adresiniz
Yorumunuz

#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker