Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Turşu Tarifleri


Kornişon salatalıklarımızı yıkıyoruz. Geniş bir kaseye alıyoruz.
Kornişon Turşusu Tarifi

 

Üzerine dövülmüş kaya tuzundan biraz serpiştiriyoruz. Salatalıkların üzeri kapanacak şekilde sıcak su dolduruyoruz. Bu şekilde bir müddet bekletiyoruz.

 
Kornişon Turşusu Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

2,5 Kilogram Kornişon Salatalık
2 Baş Sarımsak
4 Su Bardağı Sirke
6 Yemek Kaşığı Tuz
2 Litre Su
Nohut
Üzeri İçin:
1 Tutam Maydanoz

 
Hazırlanışı:
 

Kornişon salatalıklarımızı yıkıyoruz. Geniş bir kaseye alıyoruz.

Üzerine dövülmüş kaya tuzundan biraz serpiştiriyoruz. Salatalıkların üzeri kapanacak şekilde sıcak su dolduruyoruz. Bu şekilde bir müddet bekletiyoruz. Eğer vaktiniz varsa, salatalıkları 1 gece bu şekilde bekletebilirsiniz.

Beklettiğimiz salatalıkları iyice yıkıyoruz. İki ucunu kesiyoruz. Bıçakla salatalıkların ortasından bıçakla kesikler atıyoruz. 3 litrelik kavanozun zeminine nohutları atıyoruz. Üzerine de salatalıkları yerleştiriyoruz. Salatalıkların arasına ara ara sarımsakları serpiştiriyoruz.

Kavanoza salatalıkları doldurduktan sonra ayrı bir kenarda turşu suyunu hazırlamaya başlıyoruz. Geniş bir kaseye suyu ve sirkeyi boşaltıyoruz. Tuzu da ekliyoruz. Karıştırıyoruz. Daha sonra hazır olan turşu suyunu kavanozdaki kornişon turşunun üzerine boşaltıyoruz.

Son olarak kornişon turşunun üzerine maydanoz yapraklarından koyuyoruz. Kavanozun kapağını sıkıca kapatıyoruz. Bu şekilde 1 ay bekletiyoruz. Kapağını hiç açmamaya dikkat ediyoruz.

 

Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

kornişon turşusu tarifi, oktay usta kornişon turşusu tarifi, kornişon turşusu tarifi oktay usta, limonlu turşu tarifi, salatalık turşusu nasıl kurulur, oktay ustanın salatalık turşusu tarifi, güzel salatalık turşusu, lahana turşusu tarifi, oktay usta salatalık turşusu tarifi, yemek sepeti, oktay ustadan salatalık turşusu tarifi, turşu tarifleri oktay usta, sirkeli salatalık turşusu tarifi, çubuk turşusu nasıl kurulur, yıldırım öcek kimdir, salatalık turşusu nasıl kurulur oktay usta, salatalık turşusu yapımı, kornişon turşu nasıl yapılır, oktay usta, nurcan balaban nerede, oktay usta kolay salatalık turlusu tarifi, salatalık turşusu nasıl kurulur video, salatalık turşusu nasıl yapılır, salatalık turşusu tarifi, kornişon turşu nasıl yapılır oktay usta, yemek oyunları, değişik turşu tarifleri, kornişon salatalık turşusu nasıl kurulur, kolay turşu tarifleri oktay usta, salatalık turşusu nasıl yapılır, turşu nasıl yapılır video, karışık turşu yapımı, oktay usta, nurcan balaban ve turşu tarifleri, yıldırım öcek nerede, evde kornişon turşu nasıl yapılır, kolay tarifler, kolay yemek tarifleri, kolay yemekler oktay usta, turşu tarifleri, en güzel turşu tarifleri, oktay usta pratik salatalık turşusu tarifi,oktay usta pratik turşu tarifi, oktay usta turşu tarifleri, nurcan balaban kimdir, turşu tarifleri resimli, tiyatrocu yıldırım öcek, turşu yapımı, turşu nasıl yapılır, turşu suyu, karışık turşu tarifleri, oktay usta turşu tarifleri kornişon, oktay usta turşu tarifleri izle, oktay usta turşu tarifleri karışık, oktay usta domates turşu tarifleri, oktay usta lahana turşu tarifleri, oktay usta turşu tarifleri resimli, oktay usta yemek tarifleri turşu, turşu nasıl yapılır

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
#
Yorum Ekle
Adınız Soyadınız
 
Email Adresiniz
Yorumunuz

#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker