close

Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Turşu Tarifleri


Evde üzüm sirkesi yapımı zor gibi gözükse de, alında hem doğal, hem de oldukça kolay…
Üzüm Sirkesi Tarifi

 

Üzüm sirkesi için, iki çeşit üzüm kullanıyoruz. Yeşil ve siyah üzümleri iyice yıkıyoruz. Sirkeyi yapacağımız 3 litrelik kavanoza üzümleri dolduruyoruz.

 
Üzüm Sirkesi Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

4 Kilogram Üzüm
1 Çay Bardağı Üzüm Sirkesi
1 Yemek Kaşığı Sirke Mayası

 
Hazırlanışı:
 

Evde üzüm sirkesi yapımı zor gibi gözükse de, alında hem doğal, hem de oldukça kolay…

Üzüm sirkesi için, iki çeşit üzüm kullanıyoruz. Yeşil ve siyah üzümleri iyice yıkıyoruz. Sirkeyi yapacağımız 3 litrelik kavanoza üzümleri dolduruyoruz. Üzümleri kavanoza doldururken, bir yandan da elimizle üzümleri sıkarak eziyoruz.

Böylece üzümlerin suyu çıkacaktır. Üzüm sirkesini hazırlarken, sirke mayasına ihtiyacımız olacaktır. Eğer sirke mayanız yoksa, 1 çay bardağı üzüm sirkesi de yeterli olacaktır. Bu sirkeyi yaptıktan sonra sirkenin üzerinde sirke mayası birikmiş olacaktır.

Bu mayayı alıp, diğer sirke yapımlarında kullanabilirsiniz. Üzümleri kavanozun yarısına kadar doldurduktan sonra araya sirke mayasını veya 1 çay bardağı üzüm sirkesini koyuyoruz. Ardından tekrardan üzümleri dolduruyoruz.

Son olarak kavanozun üzerine temiz bir dülbent örtüyoruz. Kavanozun kapağını sıkmadan üzerine koyuyoruz. Bu şekilde, oda sıcaklığında 3 ay kadar bekletiyoruz. Sirkenin rengi ortaya çıktıktan sonra, sirkeyi süzüyoruz.

Posasını da atıyoruz. Daha sonra sirkeyi tekrar kavanoza dolduruyoruz. Üzerine dülbenti kapatıyoruz. Kapağıda üzerine koyuyoruz. Bu şekilde 3 ay daha bekletiyoruz. Ardından kavanozlara doldurarak, kullanıma hazır hale getiriyoruz.

 

Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

üzüm sirkesi tarifi, oktay usta üzüm sirkesi tarifi, üzüm sirkesi tarifi oktay usta, üzüm sirkesi tarifi oktay usta, elma sirkesi tarifi, sirke yapımı, yemek sepeti, üzüm sirkesi yapımı, üzüm sirkesi yapılışı üzüm sirkesi nasil yapilir, oktay usta sirke tarifleri, üzüm sirkesi yapimi, yemek oyunları, nurcan balaban kimdir, sirke tarifi, sirke yapımı oktay usta, elma sirkesi yapımı, elma sirke yapımı, üzüm sirkesi yapımı, sirke üretimi, yıldırım öcek kimdir, sirke nasıl yapılır, sirke faydaları, üzüm sirkesi nasıl yapılır, kolay turşu tarifleri oktay usta, sirke nasıl yapılır oktay usta, kolay sirke tarifi oktay usta, sirke nedir, nurcan balaban nerede, üzüm sirke nasıl yapılır, turşu tarifleri, değişik yemek tarifleri, kolay tarifler, pratik üzüm sirkesi tarifi oktay usta, kolay yemek tarifleri, sirke yapımı, nurcan balaban ve sirke tarifleri, sirke ustası, sirke nasıl yapılır video, yıldırım öcek nerede, oktay usta pratik turşular, elma sirkesi nasıl yapılır, üzüm sirkesi yapılışı, üzüm sirkesi tarifleri, üzüm sirkesi yapımı evde, sirke yapılışı, özel tarifler, elma sirkesi tarifi, sirke tarifleri, evde üzüm sirkesi nasıl yapılır, üzüm sirkesi nasıl yapılır, sirke yapımı, üzüm sirkesi yapımı, oktay usta sirke tarifleri, oktay usta turşu tarifleri

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
#
Yorum Ekle
Adınız Soyadınız
 
Email Adresiniz
Yorumunuz

#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker