close

Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Turşu Tarifleri


Elmaları iyice yıkıyoruz. Hiç ayıklamadan 4 eşit parçaya kesiyoruz.
Elma Sirkesi Tarifi

 

Sap kısımlarını ve çekirdeklerini ayıklamıyoruz. Bu şekilde kavanoza dolduruyoruz. 5 litrelik kavanoza elmalarımız sığacaktır.

 
Elma Sirkesi Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

4 Kilogram Elma
1 Yemek Kaşığı Sirke Mayası
1 Su Bardağı Şeker
1 Tatlı Kaşığı Tuz
Su

 
Hazırlanışı:
 

Elmaları iyice yıkıyoruz. Hiç ayıklamadan 4 eşit parçaya kesiyoruz.

Sap kısımlarını ve çekirdeklerini ayıklamıyoruz. Bu şekilde kavanoza dolduruyoruz. 5 litrelik kavanoza elmalarımız sığacaktır. Elmaların üzerine sirke mayasını koyuyoruz. Eğer sirke mayanız yoksa, 1 çay bardağı sirke koymanı da yeterli olacaktır.

Daha sonra elma sirkesinin kavanozunun üzerine 1 su bardağı şekeri boşaltıyoruz. 1 tatlı kağı kadar da dövülmüş kaya tuzu ekliyoruz. Ardından kavanozun yarısına kadar soğuk su dolduruyoruz. Elma sirkesi kavanozunun üzerine temiz bir dülbent örtüyoruz.

Kavanozun kapağını da dülbentin üzerine yerleştiriyoruz. Kavanozu kapatmıyoruz. Elma sirkesini bu şekilde 3 ay bekletiyoruz. Ardında n elma sirkesini süzüyoruz. Posasını atıyoruz.

Çıkan sirkeyi tekrar aynı kavanoza dolduruyoruz. Kavanozun üzerine temiz bir dülbent örtüyoruz. Kapağı üzerinden kapatıyoruz. Bu şekilde de 3 ay bekletiyoruz. Daha sonra kullanacağımız şekilde kavanozlara doldurarak hazır hale getiriyoruz.

 

Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

elma sirkesi tarifi, elma sirkesi tarifi oktay usta, evde elma sirkesi tarifi, elma sirkesi nasıl yapılır, üzüm sirkesi tarifi, elma sirkesi tarifi yapılışı yapımı yemek tarifleri, elma sirkesi tarifi ve kullanım alanları, elma sirkesi nasıl yapılır oktay usta, elma sirkesi nasıl yapılır evde, elma sirkesi nasıl yapılır video, elma sirkesi nasıl yapılır tarifi,oktay usta sirke tarifleri, üzüm sirkesi yapimi, yemek oyunları, nurcan balaban kimdir, sirke tarifi, sirke yapımı oktay usta, elma sirkesi yapımı, elma sirke yapımı, üzüm sirkesi yapımı, sirke üretimi, yıldırım öcek kimdir, sirke nasıl yapılır, sirke faydaları, üzüm sirkesi nasıl yapılır, kolay turşu tarifleri oktay usta, sirke nasıl yapılır oktay usta, kolay sirke tarifi oktay usta, sirke nedir, nurcan balaban nerede, üzüm sirke nasıl yapılır, turşu tarifleri, değişik yemek tarifleri, kolay tarifler, pratik üzüm sirkesi tarifi oktay usta, kolay yemek tarifleri, sirke yapımı, nurcan balaban ve sirke tarifleri, sirke ustası, sirke nasıl yapılır video, yıldırım öcek nerede, oktay usta pratik turşular, elma sirkesi nasıl yapılır, üzüm sirkesi yapılışı, üzüm sirkesi tarifleri, üzüm sirkesi yapımı evde, sirke yapılışı, özel tarifler, elma sirkesi tarifi, sirke tarifleri, evde üzüm sirkesi nasıl yapılır, üzüm sirkesi nasıl yapılır, sirke yapımı, üzüm sirkesi yapımı, oktay usta sirke tarifleri, oktay usta turşu tarifleri

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
#
Yorum Ekle
Adınız Soyadınız
 
Email Adresiniz
Yorumunuz

#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker