Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Çorba Tarifleri


Havucu bir tabağa rendeliyoruz. Pırasayı da ince ince doğruyoruz.
Terbiyeli Pırasa Çorbası Tarifi

 

Tencereye biraz zeytinyağı döküyoruz. Üzerine doğradığımız pırasaları ve rendelediğimiz havuçları ekliyoruz. Soteliyoruz.

 
Terbiyeli Pırasa Çorbası Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

2 Adet Pırasa
1 Çay Bardağı Pirinç
1 Adet Havuç
Zeytinyağı
Tuz
Su
Terbiyesi İçin:
1 Kase Yoğurt
2 Yemek Kaşığı Un
Yarım Limon
Üzeri İçin:
1 Yemek Kaşığı Tereyağı
1 Tutam Maydanoz

 
Hazırlanışı:
 

Havucu bir tabağa rendeliyoruz. Pırasayı da ince ince doğruyoruz.

Tencereye biraz zeytinyağı döküyoruz. Üzerine doğradığımız pırasaları ve rendelediğimiz havuçları ekliyoruz. Soteliyoruz. Sebzeler sotelendikten sonra üzerine yıkayıp, suyunu süzdürdüğümüz pirinçleri ilave ediyoruz. Karıştırıyoruz.

Ardından tencereye sıcak su dolduruyoruz. Tencerenin kapağını kapatarak pişmeye bırakıyoruz. Diğer taraftan terbiyeli pırasa çorbamızın terbiyesini hazırlamaya başlıyoruz. Bir kaseye yoğurdu boşaltıyoruz. Üzerine unu ekliyoruz.

Limonun da suyunu sıkıp, üzerine döküyoruz. Karıştırıyoruz. Terbiyenin üzerine biraz da soğuk su ekleyerek kıvamını açıyoruz. Bu arada tencerede kaynayan çorbamızdan kepçe ile alarak, terbiyenin olduğu kaseye boşaltıyoruz.

Bir yandan da karıştırmaya devam ediyoruz. Böylece terbiyenin ılımasını sağlıyoruz. Ilıyan terbiyemizi tenceremize boşaltıyoruz. Sürekli karıştırıyoruz. Tuz serpiyoruz. Çorbamızı pişmeye bırakıyoruz. Çorba kaynayıp, kıvamını aldıktan sonra ocağın altını kapatıyoruz.

Hazır olan terbiyeli pırasa çorbamızı servis kasesine boşaltıyoruz. Ayrı bir tarafta tavaya tereyağını alıyoruz. Tereyağı eridikten sonra servis kasesindeki çorbamızın üzerine gezdirerek döküyoruz. Son olarak da çorbamızın üzerine ince kıyılmış maydanoz serpiyoruz. Sıcak olarak servise hazırlıyoruz.

 

Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

terbiyeli pırasa çorbası tarifi, oktay usta terbiyeli pırasa çorbası tarifi, terbiyeli pırasa çorbası tarifi oktay usta, pratik terbiyeli pırasa çorbası tarifi oktay usta, kolay terbiyeli pırasa çorbası tarifi oktay usta, yemek sepeti, terbiyeli pırasa yemeği tarifi, terbiyeli tavuk çorbası tarifi, terbiyeli şehriyeli tavuk çorbası tarifi, oktay usta çorba tarifleri, terbiyeli tavuk çorbası tarifi, terbiyeli şehriye çorbası tarifi, fatoş seğmen kimdir, yemek oyunları, kolay yemek tarifleri, pratik yemek tarifleri, pırasa çorbası tarifi, terbiyeli çorba tarifleri, yoğurt çorbası tarifi, terbiyeli şehriye çorbası tarifi oktay usta, terbiyeli işkembe çorbası tarifi, oktay usta terbiyeli şehriye çorbası, kremalı çorbalar oktay usta, tavuk sulu çorbalar oktay usta, kolay çorbalar oktay usta, terbiyeli şehriye çorbası yapılışı, tel şehriye çorbası tarifi, pratik çorba tarifi oktay usta, terbiyeli şehriye çorbası tarifi oktay usta, çorba tarifleri, bebekleriniz icin terbiyeli tel şehriye çorbası, fatoş seğmen nerede, değişik çorba tarifleri, oktay usta pratik çorba tarifleri, bebek için şehriye çorbası, kolay çorba tarifleri, çorba tarifleri oktay usta, resimli çorba tarifleri, ezogelin çorbası, fatoş seğmen nerede, yemek tarifleri, yayla çorbası, çorba nedir, çorba ustası, kolay çorba oktay usta, domates çorbası, çorbalar, çorba tarifleri kolay çorbalar, domates çorbası, çorba tarifleri resimli, yemek tarifleri, değişik çorba tarifleri oktay usta, yoğurtlu çorba tarifleri oktay usta

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
#
Yorum Ekle
Adınız Soyadınız
 
Email Adresiniz
Yorumunuz

#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker