Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Ana Yemek Tarifleri


Kuzu kolu parçalarına ayırıp, yıkıyoruz. Yıkadığımız etleri tencereye alıyoruz.
Kuzu Haşlama Tarifi

 

Üzerini örtecek şekilde su dolduruyoruz. Kaynamaya bırakıyoruz. Etlerin ilk kaynayan suyunu döküyoruz. Böylece etlerin kara suyu çıkmış olacaktır.

 
Kuzu Haşlama Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

10 Adet Arpacık Soğan
1 Kuzu Kol
3 Adet Havuç
2 Adet Patates
4 Adet Defne Yaprağı
1 Çay Kaşığı Tane Karabiber
Zeytinyağı
Tuz
Su
Terbiyesi İçin:
1 Adet Yumurta Sarısı
Yarım Limon
1 Tatlı Kaşığı Un

 
Hazırlanışı:
 

Kuzu kolu parçalarına ayırıp, yıkıyoruz. Yıkadığımız etleri tencereye alıyoruz.

Üzerini örtecek şekilde su dolduruyoruz. Kaynamaya bırakıyoruz. Etlerin ilk kaynayan suyunu döküyoruz. Böylece etlerin kara suyu çıkmış olacaktır. Daha sonra tencereye tekrardan temiz su dolduruyoruz.

Kaynamaya bırakıyoruz. Etler 1 saat kadar haşlandıktan sonra üzerine tane karabiberleri ekliyoruz. Defne yapraklarını da ilave ediyoruz. Pişirmeye devam ediyoruz. Ayrı bir tarafta havuçlardan 1 tanesinin kabuklarını soyup, rendeliyoruz.

Tavaya biraz zeytinyağı döküyoruz. Üzerine rendelediğimiz havuçları alıyoruz. Soteliyoruz. Buradaki amacımız, havuçların lezzetini yağa çıkartmak. Buradaki lezzeti de kuzu haşlamanın suyuna ilave edicez.

Sotelediğimiz havuç, lezzetini yağa bıraktıktan sonra havuçları süzdürüp, yağını tenceremize ilave ediyoruz. Kuzu haşlama yemeğimizi pişirmeye devam ediyoruz. Diğer taraftan tavaya biraz zeytinyağı döküyoruz.

Kalan 2 adet havucun kabuklarını soyup, parmak uzunluğunda doğruyoruz. Tavaya alıyoruz. Soteliyoruz. Ardından arpacık soğanları da tavaya alıyoruz. Sotelemeye devam ediyoruz. Sotelediğimiz havuç ve arpacık soğanları da tenceremize ekliyoruz. Karıştırıyoruz.

Elma dilimi şeklinde doğradığımız patateslerimizi de kuzu haşlama yemeğimizin üzerine ekliyoruz. Kuzu haşlamanın kıvamına göre sıcak su ekliyoruz. Tuz serpiyoruz. Ayrı bir tarafta kuzu haşlama yemeğimizin terbiyesini hazırlamaya başlıyoruz.

Bir kaseye yumurta sarısını alıyoruz. Üzerine unu ekliyoruz. Yarım limonun suyunu da ekliyoruz. Çırpma teliyle karıştırıyoruz. Az soğuk su ekleyerek terbiyenin kıvamını ayarlıyoruz. Daha sonra tenceredeki yemeğimizin suyundan kepçe ile alarak terbiyenin üzerine döküyoruz.

Bir yandan da karıştırmaya devam ediyoruz. Terbiyenin kıvamı ılıdıktan sonra tencereye yavaş yavaş boşaltıyoruz. Karıştırmaya devam ediyoruz. Bir müddet daha pişirdikten sonra yemeğimizi servise hazırlıyoruz.

 

Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

kuzu haşlama tarifi, oktay usta kuzu haşlama tarifi, kuzu haşlama tarifi oktay usta, kolay kuzu haşlama tarifi oktay usta, pratik kuzu haşlama tarifi oktay usta, yemek sepeti, değişik et yemekleri, ana yemek tarifleri, oktay usta ana yemek tarifleri, pratik yemek tarifleri oktay usta, oktay usta pratik yemek tarifleri, oktay usta ana yemek tarifleri, kolay yemekler, oktay usta kolay yemek tarifleri, yemek oyunları, arif susam kimdir, özel tarifler, değişik yemek tarifleri, kuzu kol tarifi, kuzu kol yemek tarifleri, kuzu fırında nasıl yapılır, fırında kuzu kol tarifi, kuzu kol yemeği, kuzu kol tarifi oktay usta, sebzeli kuzu kol tarifleri, arif susam nerede, osmanlı kuzu kol sarma tarifi, kuzu kol kızartma tarifi, yemek tarifleri oktay usta, fırında kuzu kol tandır, fırında kuzu kol yemek tarifi, fırında kuzu kolu, kuzu kol firinda, kuzu kol fırın, fırında kuzu but, kuzu kol yemeği, kuzu kol yemekleri, arif susam ve şarkıları, perihan susam ve arif susam, kuzu haşlama tarifi oktay usta, kuzu haşlama oktay usta, kuzu haşlama tarifi video, kuzu haşlama tarifi düdüklü, sebzeli kuzu haşlama tarifi, oktay usta pratik yemek tarifleri, kuzu haşlama yemek tarifi, et haşlama, kuzu haşlama kalori, et yemek tarifleri, oktay usta et yemekği tarifleri, tavuklu yemek tarifleri, kuzu haşlama nasıl yapılır, kuzu eti haşlaması, oktay usta kuzu haşlama tarifleri, oktay usta et haşlama, kuzu haşlama yapımı, patatesli kuzu haşlama, patates haşlama, kuzu gerdan haşlama tarifi oktay usta

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
#
Yorum Ekle
Adınız Soyadınız
 
Email Adresiniz
Yorumunuz

#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker