Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Tatlı Tarifleri


Tel kadayıfları elimizle diderek havalandırıyoruz.
Kadayıf Dolması Tarifi

 

Kenar kısmına ceviz içi yerleştiriyoruz. Kadayıfı, rulo şeklinde sarıyoruz. Tel kadayıflarımız bitene kadar bu işleme tekrar ediyoruz.

 

Kadayıf Dolması Tarifi

 
Malzeme Listesi
 

4 Adet Yumurta
350 Gram Kadayıf
1 Çay Bardağı Süt
1 Kase Ceviz
Şerbeti İçin:
3,5 Su Bardağı Şeker
2 Su Bardağı Su
Yarım Limon
Kızartmak İçin:
Sıvıyağ

 
Hazırlanışı:
 

Tel kadayıfları elimizle diderek havalandırıyoruz. Daha sonra kadayıf dolması yapacak şekilde tezgaha tel kadayıf seriyoruz.

Kenar kısmına ceviz içi yerleştiriyoruz. Kadayıfı, rulo şeklinde sarıyoruz. Tel kadayıflarımız bitene kadar bu işleme tekrar ediyoruz. Ayrı bir tarafta bir kaseye 4 adet yumurtayı kırıyoruz. Üzerine 1 çay bardağı sütü de boşaltıyoruz. İyice karıştırıyoruz.

Hazırladığımız kadayıf dolmalarını sütlü yumurtalı sosa buluyoruz. Bir tabağa diziyoruz. Diğer taraftan kadayıf dolması tarifimizin şerbetini hazırlamaya başlıyoruz. Tencereye 2 su bardağı suyu boşaltıyoruz. Üzerine 3,5 su bardağı şekeri boşaltıyoruz.

Yarım limonu da tencereye alıyoruz. Tencereyi ocağa alıyoruz. Kaynamaya bırakıyoruz. Şerbet kaynadıktan sonra 5 dakika daha kaynatıp, ocağın altını kapatıyoruz. Şerbeti soğumaya bırakıyoruz. Şerbet soğuduktan sonra kadayıf dolmalarını kızartmaya başlıyoruz.

Tavaya sıvıyağ döküyoruz. Yağı orta kıvamda ısıtıyoruz. Çok kızgın olmamalı. Yağ ısındıktan sonra hazırladığımız kadayıf dolmalarını tavaya alıyoruz. Alt üst çevirerek kızartıyoruz. Kızarttığımız kadayfı dolmalarını kevgirle alarak, soğuk olan şerbete alıyoruz.

Burada dikkat edilmesi gereken nokta, kevgirin, şerbete değmemesidir. Kevgir, sıcak yağdan çıkıp, soğuk olan şerbete değerse, tekrardan sıcak yağa değdiğinde yağ patlayabilir. Ardından kadayıf dolmaları şerbeini çektikten sonra servis tabağımıza alıp, servise hazırlıyoruz.

 

Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

kadayıf dolması tarifi, oktay usta kadayıf dolması tarifi, kadayıf dolması tarifi oktay usta, pratik kadayıf dolma tarifi oktay usta, kolay kadayıf dolma tarifi oktay usta, yemek sepeti, oktay usta, oktay ustam, değişik tatlı tarifleri, tatlı tarifleri, oktay usta tatlı tarifleri, oktay usta kolay tatlı tarifleri, oktay usta pratik tatlı tarifleri, oktay usta tatlı tarifleri, kadayıf dolmasının tarifi, kadayıf dolması şerbeti, fırında kadayıf dolma tarifi, dolma kadayıf tatlısı, kadayıf dolma tarifi oktay usta, sarma kadayıf tarifi, yemek oyunları, aslı hünel kimdir, süleyman erkişi nerede, kadayıf dolması, yufkalı kadayıf dolması tarifi, kadayıf dolması, kadayıf dolması tarifi, kadayıf nedir, kadayıf nasıl hazırlanır, kadayıf dolması çeşitleri, kolay tatlılar oktay usta, kadayıf tatlısı tarifi, kadayıf ve oktay usta, oktayustam, oktayusta, erzurumlu kadayıf dolması tarifi, cevizli kadayıf tarifi oktay usta, kadayıflı tatlılar, oktay usta pratik ymek tarifleri, özel tarifler, kolay tarifler, çay ikramları, taş kadayıf tarifi oktay usta, biber dolma tarifi oktay usta, etli dolma tarifi oktay usta, zeytinyağlı dolma tarifi oktay usta, kuru dolma tarifi oktay usta, oktay usta pratik tatlı tarifi, kadayıf dolması oktay usta, kadayıf dolması oktay usta izle, kolay tatlılar, soğuk tatlılar, şerbetli tatlılar, hamurlu tatlı tarifleri oktay usta, oktay usta şerbetli tatlı tarifi, cevizli kadayıf yemek tarifi, erzurum kadayıf dolması, kadayıf tatlısı, aslı hünel nerede, aslı hünel ve mutfak keyfi programı, cevizli kadayıf tarifleri, cevizli kadayıf tarifi resimli, süleyman erkişi ve yeni albümü, cevizli kadayıf sarması oktay usta, oktay usta cevizli kadayıf tatlısı, taş kadayıf tarifi oktay usta, muhallebili kadayıf tarifi oktay usta, taş kadayıf hamuru tarifi

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
#
Yorum Ekle
Adınız Soyadınız
 
Email Adresiniz
Yorumunuz

#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker