close

Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Pilav Tarifleri


Kızarmış sebzeli pilav tarifimize sebzeleri kızartmakla başlıyoruz.
Kızarmış Sebzeli Pilav Tarifi

 

1 adet patlıcanın kabuklarını alacalı soyuyoruz. Patates ve havusun da kabuklarını soyuyoruz. Yeşil ve kırmızı biberlerin iç çekirdeklerini ayıklıyoruz. Küp küp doğruyoruz.

 
Kızarmış Sebzeli Pilav Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

2 Yemek Kaşığı Tereyağı
4 Su Bardağı Pirinç
2 Adet Havuç
2 Adet Kırmızı Biber
3 Adet Yeşil Biber
1 Adet Patates
1 Adet Patlıcan
1 Su Bardağı Bezelye
Sıvıyağ
Tuz
Su

 
Hazırlanışı:
 

Kızarmış sebzeli pilav tarifimize sebzeleri kızartmakla başlıyoruz.

1 adet patlıcanın kabuklarını alacalı soyuyoruz. Patates ve havusun da kabuklarını soyuyoruz. Yeşil ve kırmızı biberlerin iç çekirdeklerini ayıklıyoruz. Küp küp doğruyoruz.

Tencereye sebzeleri kızartmak için, sıvıyağ dolduruyoruz. Yağ ısındıktan sonra sırayla, havuç, patates, kırmızı ve yeşil biberler ve patlıcanların kızartıyoruz. Kızarttığımı sebzeleri sücgece alıyoruz. Diğer taraftan geniş ve yayvan bir tencereye biraz sıvıyağ dolduruyoruz.

Ardından yıkayıp, suyunu süzdürdüğümüz pirinçleri ekliyoruz. Kavuruyoruz. 2 yemek kaşığı tereyağını da tencereye alıyoruz. Tahta kaşıkla karıştırarak kavuruyoruz. Pirinçler kavrulduktan sonra bezelyeleri tencereye boşaştıyoruz.

Tuz serpiyoruz. Birkaç dakika daha kavurduktan sonra pilavın kıvamına göre sıcak suyunu veriyoruz. Tencerekapağını kapatark kısık ateşte pişmeye bırakıyoruz.

Pişen pilavımızı 5 - 10 dakika kadar dinlendiriyoruz. Ardından üzerine kızarttığımız sebzeleri de ekliyoruz. Karıştırıyoruz. Hazırladığımız kızarmış sebzeli pilav tarifimizi servise hazırlıyoruz.

 

Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

kızarmış sebzeli pilav tarifi, oktay usta kızarmış sebzeli pilav tarifi, kızarmış sebzeli pilav tarifi oktay usta, pilav tarifleri, kolay pilav tarifleri, pratik pilav tarifleri, sebzeli pilav tarifi oktay usta, 2014 pilav tarifleri oktay usta, patatesli pilav tarifi oktay usta, yemek sepeti, yeliz kimdir, hakan erel kimdir, oktay usta, oktay ustam, oktay usta pilav tarifleri, değişik pilav tarifleri oktay usta, oktay usta pilav çeşitleri, kolay kızarmış sebzeli pilav tarifi oktay usta, yeliz nerede, hakan erel nerede, pratik kızarmış sebzeli pilav tarifi oktay usta, oktay usta kolay pilav tarifleri, oktay suta 2014 yemek tarifleri, oktay usta pratik pilav tarifleri, patlıcanlı pilav tarifi oktay usta, bezelyeli pilav tarifi, salata tarifleri oktay usta, kolay pilav tarifleri oktay usta, 2014 pilav tarifi oktay usta, oktay usta sebzeli pilav, oktay usta kolay sebzeli pilav tarifi, oktay usta pratik sebzeli pilav tarifi, kolay yemek tarifleri, 19 kasım 2014 yemek tarifleri, 19 kasım 2014 yeşil elma yemek tarifleri, pratik yemek tarifleri, oktay usta ve yeşil elma, küre tv, özel tarifleri, kolay yemekler, pratik yemekler oktay usta, pratik yemekler, lezzetli pilav tarifleri, lezzetli pilav tarifi oktay usta, lezzetli kızarmış sebzeli pilav tarifi oktay usta, oktay usta pratik pilav tarifi, yeliz ve yeni albümü, hakan erel ve oktay usta, kolay yemekler oktay usta, oktay usta yemek tarifleri, yemek tarifleri kolaya, resimli pilav tarifleri, resimli pilav tarifi oktay usta, videolu yemek tarifi, videolu yemek tarifleri oktay usta, videolu kızarmış sebzeli pilav tarifi oktay usta, resimli kızarmış sebzeli pilav tarifi oktay usta

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
#
Yorum Ekle
Adınız Soyadınız
 
Email Adresiniz
Yorumunuz

#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker