Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Ana Yemek Tarifleri


Şehriye pilavlı kuzu incik tarifimizin, ilk önce inciklerini pişirmekle başlıyoruz.
Şehriye Pilavlı Kuzu İncik Tarifi

 

Geniş ve yayvan tenceremize yıkadığımız kuzu incikleri alıyoruz. Hiç yağ koymadan, incikleri kavuruyoruz. Kuzu inciklerin rengi değiştikten sonra üzerine biraz zeytinyağı döküyoruz.

 
Şehriye Pilavlı Kuzu İncik Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

4 Kuzu İncik
2 Adet Soğan
3 Dal Defne Yaprağı
1 Tatlı Kaşığı Tane Karabiber
1 Yemek Kaşığı Biber Salçası
1 Yemek Kaşığı Domates Salçası
Zeytinyağı
Tuz
Su
Sebzesi İçin:
3 Diş Sarımsak
3 Adet Havuç
2 Adet Patates
5 Kereviz Dalı
1 Kase Arpacık Soğan
1 Tutam Taze Biberiye
Zeytinyağı
Tuz
Karabiber
Pilavı İçin:
2 Yemek Kaşığı Tereyağı
2 Su Bardağı Arpa Şehriye
Tuz
Su

 
Hazırlanışı:
 

Şehriye pilavlı kuzu incik tarifimizin, ilk önce inciklerini pişirmekle başlıyoruz.

Geniş ve yayvan tenceremize yıkadığımız kuzu incikleri alıyoruz. Hiç yağ koymadan, incikleri kavuruyoruz. Kuzu inciklerin rengi değiştikten sonra üzerine biraz zeytinyağı döküyoruz. İri doğradığımız soğanları tenceremize alıyoruz. Kavuruyoruz.

Soğanlar kavrulduktan sonra 1 yemek kaşığı domates salçasını ve 1 yemek kaşığı biber salçasını ekliyoruz. Karıştırarak kavuruyoruz. Tenceremize tane karabiber atıyoruz. Defne yaprağından da ekliyoruz.

Ardından kuzu inciklerin üzeri kapanacak şekilde sıcak su döküyoruz. Tencerenin kapağını kapatarak yaklaşık olarak 1,5 saat kadar pişiriyoruz. Kuzu incikler pişerken, bizde ayrı bir tarafta sebzeleri hazırlamaya başlıyoruz.

Havuç ve patateslerin kabuklarını soyup, iri küpler halinde doğruyoruz. Geniş bir kaseye alıyoruz. Üzerine arpacık soğanları alıyoruz. Biberiye yapraklarını ve sarımsakları da kaseye alıyoruz. Kereviz yapraklarının sadece sap kısımlarını doğruyoruz. Kaseye ekliyoruz.

Kereviz yapraklarını yemeğimizin üzeri için kullanacağız. Kasedeki sebzelerin üzerine değirmenden tuz ve karabiber kırıyoruz. Biraz da zeytinyağı döküyoruz. Fırın poşetine harmanladığımız sebzeleri dolduruyoruz. Poşetin ağzını kapatıyoruz. Poşete birkaç delik açıyoruz. Fırın tepsisine sebze poşetini yerleştiriyoruz.

Önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında pişmeye bırakıyoruz. Diğer taraftan tencerede pişen kuzu incikleri cam fırın kabına alıyoruz. Kuzu incikleri pişirdiğimiz suyu da süzdürüyoruz. Şehriyeli pilav için kullanacağız. Cam fırın kabındaki kuzu incikleri önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında yarım saat daha pişiriyoruz.

Ayrı bir tarafta şehriyeli pilavımızı pişirmeye başlıyoruz. Geniş ve yayvan bir tencereye 2 yemek kaşığı tereyağını alıyoruz. Tereyağı eridikten sonra üzerine 2 su bardağı arpa şehriyeyi boşaltıyoruz. Kavuruyoruz. Kavrulan arpa şehriyelerin üzerine tuz serpiyoruz.

Süzdüğümüz inciklerin suyunu, pilavın kıvamına göre veriyoruz. Tuz serpiyoruz. Tencerenin kapağını kapatarak kısık ateşte pişmeye bırakıyoruz. Pişen şehriyeli pilavımızı servis tabağımıza boşaltıyoruz. Üzerine fırında pişen sebzeleri ve kuzu incikleri yerleştiriyoruz. Yemeğimizi servise hazırlıyoruz.

 

Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

şehriye pilavlı kuzu incik tarifi, oktay usta şehriye pilavlı kuzu incik tarifi, şehriye pilavlı kuzu incik tarifi oktay usta, kolay şehriye pilavlı kuzu incik tarifi, pratik şehriye pilavlı kuzu incik tarifi, yemek sepeti, olay yemek tarifleri, şehriyeli kuzu incik tarifi, fırında kuzu incik tarifi, kuzu incik tarifi oktay usta, oktay usta ana yemek tarifleri, güveçte kuzu incik tarifi, kuzu incik tarifi videolu, kuzu incik tandır tarifi, 9 aralık 2014 oktay usta yemek tarifleri, kuzu incik tarifi, fırında soslu kuzu incik tarifi, oktay usta kuzu incik tarifleri, güveçte kuzu incik tarifi, kuzu incik yemek tarifi, oktay usta pratik, pratik yapımı tarifi, kuzu incik tarifleri, 2014 oktay usta yemek tarifleri, oktay usta kuzu incik haşlama, kolay ve lezzetli yemek tarifleri, fırında kuzu incik oktay usta, tavuk incik haşlama oktay usta, oktay usta kuzu incik tarifi, fırında kuzu incik oktay usta, oktay usta kuzu gerdan, oktay usta kuzu gerdan çorbası, oktay usta kuzu gerdan kebabı, resimli yemek tarifleri, lezzetli yemek tarifleri, ana yemek tarifleri, kolay yemek tarifleri öğrenci, yemek oyunları, pratik yemek tarifleri oktay usta, oktay usta ve yeşil elma, küre tv, oktay ustam, kolay ana yemek tarifleri, ana yemek tarifleri resimli, tavuk yemekleri, ana yemek tarifleri resimli oktay usta, çorba tarifleri, oktay usta ana yemek tarifleri, oktay usta, kolay ana yemek tarifleri resimli, kolay yemek tarifleri oktay usta, kolay ana yemek tarifleri oktay usta, kolay sulu yemek tarifleri

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
#
Yorum Ekle
Adınız Soyadınız
 
Email Adresiniz
Yorumunuz

#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker